pomoc u odabiru graficke

pomoc u odabiru graficke

MTR

Član
Limpi je u pravu , i ja sebi sklapam neku mrcinu i mislio sam da znam al ulaskom u radnje skontao sam da nemam pojma ,
9800GT i 8800 GTX su "bile dobre" a u odnosu na ove danasnje ti je banalna usporedba da ako imas 9800 GT max brzina joj je 80 km/h a nova serija GTX ( 520-590 ) ide 350/400 km/h :D
 
Druze neces nikada sa tim starim racunalima na zelenu granu, moj ti je savjet nista ne mjenjaj u toga staroga nek radi kako moze dok ne skupis dovoljno novca za novi i onda taj stari mozes prodati od 100-200 maraka zavisi od konfiguracije. I imas onda racunalo koje ti je ok narednih 4-5 godina.....
 
Član
duurma je napisao(la):
drugo je high end grafa koje jos danas spreman dati za grafu 400 i kusur KM:icon_rolleyes:

procitaj opet moj post :icon_rolleyes: i sta sam rekao za te karte "vise" klase i tu 9800, ona je tu bila pri vrhu, ali kada ... 2008-te... i sta je kvaka kod tih karti, iz vise klase... to je za entuzijaiste, kako se neko kurci sa autom isto tako i sa grafama ide... samo sto kod tih grafa, veoma brzo gubi na cijeni, izadje nova generacija, duplo manje se grije/trosi struje, a brza... i haj opet kupuj novu...

a opet znas na kakvim temperatura one rade :icon_question: grije se ko motor maltene :D i isto kao i neko sporcko auto, koje se non-stop gasa, drzi u blokadi, sigurno da nece dugo izdrzat, lamela, il nesto mora ranije otic, isto je i kod grafe, samo sto kada ode, misko u radnju po novu... da se vrte pare...

it tehnologija strasno napreduje, pogotovo hardwer, softwer pa i kaska za njim... a "obicnim smrtnicima", nama je tesko biti u trendu, imati pa barem godinu-dvije aktuelnu konfiguraji i gadgete... sto bi rekli ne moze kuja stici zeca...

eto vidis kako je mtr ilustrovo fino :D
 
Član
ja sam stavio tu graficku kao primjer, jer zadovoljava sve moje potrebe za programe koje sam naveo i igrice, igrao sam gta 4 na ultra high, igram sad skyrim na ultra high i jos dosta igrica da sad ne nabrajam bezze, jbg ja govorim kako je kod mene, dobro vjerovatno zavisi i od ostatka sistema, koji procesor, koliko rama itd. a ima i dosta do same igrice, zavisi kako je optimizirana, jer nekad mi se desavalo da instaliram stariju igricu i stavim grafiku na max, pa nekad malo zatrza, al ove sve nove poznate igre Boga mi rade perfektno.

normalno da ima boljih, niko nije rekao da je ova 9800 gt najbolja na svijetu, ali je sasvim dovoljna da zadovolji sve nad prosjecne potrebe. naravno ko hoce sega mega grafiku i te zahebancije, treba da kesira par milja za komp i eto ga. hehe. jbg dobra stara: koliko para, toliko muzike. a i tesko je reci sta za koga znaci dobra konfiguracija, nemaju svi ljudi iste potrebe sto se tice kompa.

al da se vratimo na temu, izgleda da njemu ne moze ni jedna od ovih jacih nvidia, pa dajte preporucite covjeku neku finu grafu ko se dobro razumije u te zafrkancije sta je kompatibilno i sta nije ili mu sastavite neku solidnu konfiguraciju, vi sto radite po tim radnjama gdje se prodaju ove djidje najbolje znate sta je najisplativije.
 
http://www.protis.hr/products/details/msg-stolno-racunalo-surf-i108/50653 nije nesto konfiguracija ali je 100% jaca od sada postojece
 
Član
Hvala svima na pojasnjenu i pomaganju,extra ste.

E dobro kad smo ustanovili da mi je komp kao i sto jest star,hajmo vako:

daj te mi nazive firme koje sklapaju konfiguracije (znaci treba mi samo centralna) a da se moze platiti preko ziro racuna tj. da preko firme virmanom platim centralnu.

Hvala
 

MTR

Član
iba_bmw je napisao(la):
Hvala svima na pojasnjenu i pomaganju,extra ste.

E dobro kad smo ustanovili da mi je komp kao i sto jest star,hajmo vako:

daj te mi nazive firme koje sklapaju konfiguracije (znaci treba mi samo centralna) a da se moze platiti preko ziro racuna tj. da preko firme virmanom platim centralnu.

Hvala

Imtec d.o.o. , www.imtec.ba
 
Top