Pomoc!!! Problem sa obrtajima fiat bravo 1.2 16v

Pomoc!!! Problem sa obrtajima fiat bravo 1.2 16v

Član
Poz ljudi
Imam fiat bravo 2000 god. 1.2 16v i imam jedan problem koji mi zagorcava zivot vec unazad sigurno godinu dana.
Radi se o sledecem:
Auto mi jednostavno drhti na ler gasu obrtaji padaju i na 400 do 500,zna se desit i da se ugasi,zna se desit da ga moram po 5 puta palit,kad saltam izmedju saltanja obrtaji nece se vrate-npr ako saltam na 3000 ostane na 3000 nece da se vrati,da problem bude veci nikad ne znam kad ce se to desiti,zna mu naletit luda pa radi kako treba al zna mu naletit pa ne radi nikako,strah me da se uputim da duza putovanja. Ko god nesto zna o tome ili je imao slicna iskustva molim da mi pomogne inace cu u ludari zavrsit.
Isao sam na dijagnostiku cak u Beograd i kazu da ne ocitava nista.
Tank mi je uvjek bio na crvenom,znalo se par puta desit da sam bez goriva osto,kontam mozda je pumpa crkla ili zaprljana,filter goriva mi je na pumpi u rezervaru tako da ga nisam mjenjao.
Molim vas pomozite ako znate
 
Član
odvezi ti to kod nekog drugog na diagnostiku,danas ima puno "majstora"sa dijagnostikom kao u gatalica :D ,obrtaji mogu varirati iz vise razloga,el,instalacija motora,usis,ecu(kompjutor auta),ovo sto si naveo vuce da je ecu pomahnito
 
Član
Ma vozio sam ga u ovlasteni fiat servis u bg,aa stavljao sam gljivu na usis mjesto obicnog filtera i meni se cini nekako da je to od tada nekako krenulo.Sad imam ovaj normal filter vazduha,sta da radim sad kako da to rijesim????
 
Član
jel imas protokomjer zraka?moguce je da se on zaprljao pa ga treba ocistiti,pregledaj i sustav ubrizgavanja goriva,najbolje da ides nekom strucnjaku ovdje na forumu isto samo nagadjamo :D bez pregleda auta niko ti nemoze dati adekvatan odg.
 
Član
Ako imas protokomjer zraka moguce da je on crko, ili da ti se klapna gasa zaprljala od tog chunerskog filtera
 
Član
Mislim da to nemam.Ma najgore sto ne znam kome da se obratim i za sta,kad god krenem kod majistora auto radi toliko toliko normalno,nema meni je zavrsit u ludari :D

ee kad si pomenuo klapnu,isao sam kod mehanicara cistio klapnu kad sam upalio auto obrtaji tek onda nisu padali,ja ga pitam sta je ovo kaze tako treba malo....nisam pametan ne znam sta da radim
 
Član
U mene se isto desavalo na proslom autu,isto Fiat Bravo,doduse 1.8,uzrok bio protokomjer zraka.nekad je u leru i divljao,kao sam sebi dodaje gas,a nekad tusio,kao kod tebe.
 
Član
Ja mislim da imas taj senzor, jel ti ovako izgleda motorni prostor?

DSC00463.jpg
 
Član
I kod mene se desava da jednostavno motor ko da sam sebi daje gas,isto mi se desava kad je u brzini zna se desit kad stisnem gas ko da ne reaguje a onda odjednom proguli,a kad pustim gas pocne da steka-trza,majke mi mile ja cu bit jedini vozac kojem je pozlilo u autu od voznje

Nije mi takav prostor motora,kod mene crijevo za usis pocinje na sredini pa ide u desno do filtera i od filtera ide u motor,de mi reci molim te kako sliku da stavim posto sam nov na forumu pa cu ti odma slikat da vidis
 
Član
Ja sam vozio 10 dana bez protokomjera,jednostavno ga izsteko,dok nisam nasao drugi zamjenski.Dobro se ponasa u voznji,jedino mu potrosnja malo bila veca,ali nije divljao.Ako ima i u tebe iskopcaj pa probaj,ako bude normalan onda je do njega,a ako bude i dalje pravio slicne probleme onda nije on,onda trazi dalje.Tako su meni onda u servisu rekli,i nisam imao problema.
 
Član
:D kazem ja tebi da mislim da nemam,majke mu ga ne znam vise sta da radim,imal kakve mogucnosti da je pumpe za gorivo u tanku,da ne povuce kad mulja,navodno kod mog motora je filter goriva u tanku zajedno sa pumpom,a od kako sam kupio auto filter nisam mjenjo,a pitaj boga dal je iko to mjenjo od kako je auto proizvedeno
 
Član
Dodji u Sarajevo kod profesora doktora Suada Hote i cojek ti rijesi sve hehe... Nezz fakat sta bi moglo biti... moras naci nekog malo strucnijeg
 
Član
shones1 je napisao(la):
:D kazem ja tebi da mislim da nemam,majke mu ga ne znam vise sta da radim,imal kakve mogucnosti da je pumpe za gorivo u tanku,da ne povuce kad mulja,navodno kod mog motora je filter goriva u tanku zajedno sa pumpom,a od kako sam kupio auto filter nisam mjenjo,a pitaj boga dal je iko to mjenjo od kako je auto proizvedeno

Filter goriva bude ispred zadnjeg desnog ili levog tocka sa donje strane,obicno bude ona plastika-spojlercic preko njega,ako mislis da je do filtera.
 
Top