Pomoc!!! Problem sa obrtajima fiat bravo 1.2 16v

Pomoc!!! Problem sa obrtajima fiat bravo 1.2 16v

Član
ma najgore je to sto kad odem do majistora ja njemu moram objasnjavat sta bi moglo bit,mjesto on meni to da kaze sve pro neki likovi al ne znamgdje da ga tjeram vise.Bio sam kod ovog jednog lik kaze da mi je otisao neki el. dio neki regulator ler gasa.Lik trazi za taj dio nov 1000 KM :D :D
Taj isti sam dio malo trazio i nasao u hr za 400 KM,al nisam se usudio kupit jer ko mi garantuje da je to,mogu kupit pa na kraju bacio pare,navodno kad sam tjerao na dijagnostiku u bg u ovlasteni servis rekli su da to nije do el.
Rekli su mi da trebam mjenjat ventile vodjice i sve sto ide uz to-kao polu generalka i da e to uzrok svemu,ali idalje mi ne ide u glavu kako auto jednom radi normalno a nekad nikako.Primjetio sam isto ako ga malo brze vozim,tj malo agresivnije da mi odma pocnu padat obrtaji iako je auto do tada radilo "fino"
Majke mi i lud bi poludio,bolje da sam kravu za vime povuko nego sto sam uzeo fiata :D
 
Član
Moj savjet nemoj nista kupovati i mjenjati dok ti neko nemogne garantovati sta je u pitanju.Strpi se jos malo ,mozda se jos neko javi ili nadjes nekog ko bas zna oko Fiata.Ja sam promjenio zbog loseg majstora pola auta,i na kraju bi taj protokomjer koji me kosta 50km,a prije toga mjenjao dijelova u iznosu oko 600km,sto se ispostavilo da je bezveze.
 
Član
moze bit do usisne grane gdje je ler gasa/klapna da je mnogo prljava ,to trebas skinuti i ocistiti (mozes nitro razredjivacem),s tim da obrtaji onda mogu pobudalit al se rijesi dijagnostikom...zracni fiter provjeri..posto ti je filter goriva u rezervaru...skini ajnspric pumpu i tu ima sitka i treba to ocistit..provjeri svjecice,kablove,ako ti prima gas pa onda ko zatrokira pa proguli,a ponekad i pukne ko mala eksplozija....moze bit mnogo stvari..samo dobar majstor i ne brini..a imas u sarajevu fiatov ovlasteni servis..sve u svemu nadam se da ces to rijesit..:icon_smile:
P.S. ev citam da si nekoliko puta ostajao bez goriva,sto je jako lose za ajnsric pumpu..i bit ce najprije da ces morati nju zamjeniti i da je do nje sve to...a izbjegaji da ti se pali lampica od rezerve,nek ima uvijek u njemu goriva po mogucnosti..;)
 
Član
ljudi hvala vam na svemu nadam se da cu problem rijesit jer inace sam zadovoljan sa autom samo to sto me zeza da poludis,nista strpicu se jos malo da se prikupe parice pa probat polako jedno po jedno.Hvala vam jos jednom
 
Član
ee evo ovako,neki dan kad sam sipo gorivo otvorim rezervoar kad samo cujem puff,ne znam da li to tako treba al nekom logikom rezervoar treba imat oduska,odem na put malo jace vozim auto opet pocne trokirat padat obrtaji na 400-500,odem kom mehanicara izmjerimo pritisak goriva OK.
EE sad uzme skine crijeva sto dovode gorivo od rezervoara do motora i sa kompresorom izbuva,skine zastitu i ocisti klapnu krpom nije prskao spreom,i poprsce kontakt spreom kontakte oko step motorica,za sada auto radi kako treba,tjerao sam ga bas u visoke obrtaje s namujerom da vidim sta ce biti ali nista radi normalno.
Posto su sada malo temperature pali preko dana vidicu kad upekne dal mi taj pritisak na rezervoaru pravi prob. ako bude pravio mjenjam cep. Poozzzz ;)
 
Član
EE pozzz ljudi evo mene opet sa istim problemom.Pravio mi je pritisak na čepu,skino sam neku gumicu sa čepa i više ne pravi pritisak,ništa se ne čuje kad otvorim rezervoar,ali i dalje mi je ostao problem sa obrtajima.Čim je vruće napolju i čim temperature skoče preko dana meni auto poludi,obrtaji opet padaju,a kad šaltam obrtaji ostanu u mjestu sporo padaju.Zogldi ti si rekao da ti javim ovde ako nista ne prodje od pokusanja,ako ista iko zna molim vas pomagajte jer već polako al sigurno gubim živce :icon_mad:
 
Član
da je do filtera tusilo bi ga a ne bi dizalo obrtaje...i ja sam odmah posumnjao na protokomjer, al vidim da ga nema:icon_rolleyes:
imas li jos nekog s takvim motorom? da mozes zamijenit dio na koji sumnjas, da nekupujes bezveze
 
Top