Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Član
Za Z18XE je bobina do 300KM...znaci jedna i idu lule na svjecice.. te price o 750KM zaboravite... znaci 1.8 16v sa 92kW.. da je vise nego duplo skuplje za drugu masinu-tesko...mozda u ovlastenom...
 
BHT Ovisnik
A sta kazete za volva s40?
On ti je po velicini navedene astre, bore i toleda. C je klasa iznad njih,zato imas S60 preudoban auto. Zadnja klupa malo manje mjesta,nezz koliko ti je to bitno.
A vectra C po meni jako fin izbor sto se tice odrzavanja i prostora,udobnost isto solidna. Kao sto rekose jos kada bi nasao GTS, odmah mocno izgleda. U ovaj izbor s vectrom bih stavio i mondea, koji je ja mislim najprostraniji u klasi :)
 
On ti je po velicini navedene astre, bore i toleda. C je klasa iznad njih,zato imas S60 preudoban auto. Zadnja klupa malo manje mjesta,nezz koliko ti je to bitno.
A vectra C po meni jako fin izbor sto se tice odrzavanja i prostora,udobnost isto solidna. Kao sto rekose jos kada bi nasao GTS, odmah mocno izgleda. U ovaj izbor s vectrom bih stavio i mondea, koji je ja mislim najprostraniji u klasi :)
Mondeo TDCi je fin auto, moze se nac za male pare
 
Član
Ma cuo sam za mondea da imaju los lim. Vectra gts ulazi u uzi izbor. A kakva je vectra b dizelas? Jel ona ima samo onu manu sa bosch pumpom? Kako se to uopce primjeti da je otisla? Jel naprosto stane i nema dalje, ili?

Ps. Na zadnjem sjedistu treba mi najvise prostora zbog 2 djecija sjedista
 
Poslednja izmena:
Član
Danas sam bio malo na pijaci da vidim sta se nudi. Na kojeg god dizela naletim, pitam kakav je, prvo sto kazu: zamajac je promjenjen. Bejgi :) Onda sam se raspitao posto je to uopste, i onda je uslijedio sok! Od 700-1500 km!? Halo pa to nije normalno. Ja predjem godisnje max 15000-18000km sad da ustedim na potrosnji dizela, jednom u 5 god. nek me sjebe zamajac/turbina ili boschpumpa, i eto opet bolje ispadne benzinac. Jel mi ispravna racunica?
 
Član
S tom kilometrazom ti mozes da vozis w12 ili v12 zavisi koji ces naci. Cim si poceo tako da gledas onda moj predlog ti je da se vratis na generaciju auta od 90-ih do 98 jer u tom dijelu nemas toliko peripetija kao na ovima. I plivajuci zamajac mozes zamjeniti fixnim na vecini auta. Al nebitno. Bez uvrede ali previse ocekujes a malo dajes. Da vozis srednju klasu auta a da ti je odrzavanje 200km ne ide brate. Sta god da uzmes od "mladjih" auta spremi novcanik jer svako ima neku djeciju bolest.
 
Ma cuo sam za mondea da imaju los lim. Vectra gts ulazi u uzi izbor. A kakva je vectra b dizelas? Jel ona ima samo onu manu sa bosch pumpom? Kako se to uopce primjeti da je otisla? Jel naprosto stane i nema dalje, ili?

Ps. Na zadnjem sjedistu treba mi najvise prostora zbog 2 djecija sjedista
mana sa pumpama je sto se jednostavno ugasi u voznji i samo vergla, mada ima ih i sto se vozaju po par godina bez ijednog kvara, komsija ima astru g 1.7dti i voza je 7-8 godina i nikad ga nista nije zezalo
 
Od navedenih auta Vectra C je jedini i najbolji izbor, po onom što si ti naveo, taj auto posebice GTS je jako dobro napravljen, istina da nije previše zastupljen kod nas, ali je mnogo bolji izbor od 95% auta u toj klasi. Prostran velik i pošto ja volim benzin to bi uvijek bio neki jači model benzinca, pa čak i 3.2 v6, možda jest osiguranje jače ali zato ti se sve kompenzira kroz kvalitet motora, još ako ima plin i sl...

Teško je pričati o ukusima, ljudi će napričati sve i svašta, valja ili ne valja i ti ćeš opet uzeti nešto 10-to. Šta god uzimao neka ti je sa srećom i vodi stručnu osobu jer smeća je na sve strane.
 
Član
vectru c 1.8 trazi, prema svim postovima ce ti zadati najmanje glavobolje jer je povoljna za odrzavat i ide fino na plin
125KS je ok za svakodnevnu voznju
v6 je isto primamljiv, ja sam sebi gledao, bila je jedna karavnka 3.2 v6 za 6000KM, ali su skupi dijelovi masine i serviser koji odrzava auto par godina mi je rekao da ne ganjam bas opelov v6
 
Član
pa nijedan benzinac mu se nece uklopit u 6-7l kombinovane :D bar ne u vecim gradovima i da ima pristojnu snagu a da je visa klasa auta
 
Top