Pomoc pri izradi kutije za dvije 306_ce

Pomoc pri izradi kutije za dvije 306_ce

Član
Sutra ili prekosutra izmjerim to pa javim :) ako nista nek mahir napise trebo bi on znati u sebe je mjerio
 
Član
ja necu nikome da se izvinjavam...
cini mi se da je vislja...
40 cm koliko se sjecam...
evo moj predlog...
sad mogu se malo i dimenzije mjenjati ali binto da litraza,povrsina i duzina porta ostanu iste...

007c560749d548336e6327247e92b778.png
 
Član
marko_v je napisao(la):
ja necu nikome da se izvinjavam...
cini mi se da je vislja...
40 cm koliko se sjecam...
evo moj predlog...
sad mogu se malo i dimenzije mjenjati ali binto da litraza,povrsina i duzina porta ostanu iste...

007c560749d548336e6327247e92b778.png

evo kutija koju ti predlazes ...





gdje je ovdje tvoj tuning od 40Hz? jel ti to cojku od woofera pravis sisteme? il samo prdis u prazno povazdan ko po obicaju a veze nemas sta pricas? haj probaj napravit drugu kutiju, ovaj put se potrudi, povuci sve veze sto imas, da vidim imal iko u tvojoj okolini ko zna koju o kutijama ;) ...
 
Član
hehehe

Ajd ovako ako hoces neku pomoc koliko toliko "tacnu" prvo nam reci kakvu muziku slusas (odnosno sta ce taj woofer svirati) drugo koje pojacalo je u pitanju, trece preporucujem ti za "svu" muziku i neki "kvalitet" kompresiju u svakom slucaju ali prvo odg na ova pitanja radi sebe, jer nije dovoljno traziti odgovor, potrebno je postaviti i pitanje kako treba ;)
 
Član
Teško da će nać port dug 25cm koji je two flared ends....
Malo pročitaj o portovima i o nfr-u
Edo svaka čast tebi, imaš volje i svega, al ne moraš imat stav koda sve znaš....
čovjek uči dok je živ.....
 
Član
Ljudi moji citam i opet sve uzalud ...evo ispocetka sve znaci 2 woofera 306 na pojacalu kenwood monoblok 1100w radit ce na 2 ohma... Od muzike se sve slusa necu ici na takmicenja tako da tko zna dimenzije tocne da uradim kutiju bez svađa i ostalog molim
 
Član
DJ_M4rko je napisao(la):
Ljudi moji citam i opet sve uzalud ...evo ispocetka sve znaci 2 woofera 306 na pojacalu kenwood monoblok 1100w radit ce na 2 ohma... Od muzike se sve slusa necu ici na takmicenja tako da tko zna dimenzije tocne da uradim kutiju bez svađa i ostalog molim

pa evo ti





stavi 2 aeroport-a 10-ke duzine izmedju 20 i 25cm ... (to ce ti bit tuning izmedju nekih cca 40 i 45) ili ako hoces malo visociji tuning osjeci ih na nekih 16-18cm duzine i bice oko 50-tak Hz tuning ... pozz i sad nas se okani i pusti da se svadjamo ne kvari nam dozivljaj :lol: ...
 
Top