Pomoc pri izradi kutije za dvije 306_ce

Pomoc pri izradi kutije za dvije 306_ce

Član
Pozz treba mi mala pomoc ako netko zna tocne dimenzije kutije za dvije 12" pioneer 306c koje idu u pug 206 neka kaze jer sam ovih dana planiro raditi
 
Član
uradi nekih 80 litara tuniranih na 50-55 hz na tom paje najbolje rade (bar iz mog iskustva) ...
 
Član
Šta slušaš od muzike???
50-55hz je pre visoko da ga je...
iznad 40hz nikako za slušanje, ako hoćeš da to nekako zvuči;)
 
Član
kako nece...bas 306-ice mogu nisko za razliku od 307(8)-ica...
ja ih slusao na kutiji tuniranoj na 27 Hz...
a 50Hz je previsoko...50+ Hz sviraju sistemi...
ja bi napravio slot-port na nekih 35-40 Hz...najjednostavnije resenje...
 
Član
marko de mu ti napravi taj slot port ja cu mu napravit ovo sto ja kazem pa da mu zajedno odnesemo i vidimo cije ce bolje svirat vec kad si prepametan ...
 
Član
mani ba te politike, slusamo sve zivo ... a taj ti neki jaran koji je tolki duduk da je za zvucnik sa FS-om 32,6 radio kutiju na 27Hz je neki ludjak al da valja i zvucnici su imali srece ako su ostali u zivotu poslje tog ... BTW, 306 serija je serija sa najnizim FS-om koju je pioneer napravio u zadnjih 10-tak godina(serija prije "305" 35Hz, serija poslje "307" 43-4Hz), al opet naglasavam taj woofer ne zeli niske frekve i najbolje radi (po meni) izmedju 50 i 55Hz ... ako hoces woofer na 33Hz onda uzmi onaj rockford od "the_dag" clana njegov FS je cini mi se 17Hz (ne znam vak napamet) ...
 
ma pusti FS, 306 hoce potegnit nisko, ne sad nesto pretjerano al da moze moze i po meni neki optimal tuning je oko 40Hz za taj woofer za slusanje svega, mislim da 50-55Hz kutija nije za svakodnevno slusanje svega i svacega osim nekod ultra brzog bassa kao sto je rock i pokoji techno... ja sam ih imao i po meni neka mjera je 38-40Hz tuning.. tj oko 90L kutija..
 
Član
mi smo imali cetiri komada u slot-portu na 27 Hz i odlicno su svirali...
nebitno za rezonantnu frekvenciju oni to mogu odsvirat...
 
Član
ono sto je covjek ocekivao ovdje jest da mu neko da dimenzije kutije koju mora napravit...a mnogi od ovih clanova zive od tog znanja...znaci ili ces morat da platis nekom neku cifru da ti ili napravi ili sjednes i cackas bassboxpro
ako sam dobro napisao....zivjeli
 
Član
Ma samo poašlji na PM šta slušaš i koje su ti max dimenzije gepeka, izračunam ti ja...
Neda mi se tu pisat puno....
 
Član
imao si vec par subova pa si vjerovatno i skuzio sta ti najvise odgovara tak da bi bilo najlakse da napises koji tuning zelis...
 
Član
3 stranice mi ispisaste nitko nista pametno mi ne rece.....ja cu znaci slusati u auttu bass svaki dan a od pjesma ce bit domace techno rep hip hop house nema sta nece pa neku bi sredinu tu nasao pa da se radi kutija...
 
Top