pomoc pojacalo zvucnici

pomoc pojacalo zvucnici

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Trebao si mozda sjesti u moju Hondu pa da vidis gubi li se bass kad (kako ono rece, nahajcas?), cudno mi je to ako se uzme u obzir da se tako ''plitak'' bass cuje na 50 m u saobracaju? Sorry na off :icon_exclaim:
 
Član
BLACK KNIGHT je napisao(la):
Trebao si mozda sjesti u moju Hondu pa da vidis gubi li se bass kad (kako ono rece, nahajcas?), cudno mi je to ako se uzme u obzir da se tako ''plitak'' bass cuje na 50 m u saobracaju? Sorry na off :icon_exclaim:

go sony,go sony:lol:
sad ce virtualna tuca izbit izmedju pioneer-fanova i sony-fanova
ak se kenwood-ovci prikljuce moracemo bjezat:lol:
sorry za OT,morao sam:lol:
 
Član
:icon_smile: zao mi je nista od belaja ja sam iznio svoje , nemoj se naci uvrijedjen za sony ja sam dugo imao sony HU doduse visoke klase CDX ca 900 i CDX-F7750, kad sam kupio JVC KD-G821 preporodio se po kvalitei zvuka ,a sto se gruhanja tice i cuje se na 50m svaki se cuje ,ali sta i kako ti cujes u autu
 
Član
G_T_I je napisao(la):
:icon_smile: zao mi je nista od belaja ja sam iznio svoje , nemoj se naci uvrijedjen za sony ja sam dugo imao sony HU doduse visoke klase CDX ca 900 i CDX-F7750, kad sam kupio JVC KD-G821 preporodio se po kvalitei zvuka ,a sto se gruhanja tice i cuje se na 50m svaki se cuje ,ali sta i kako ti cujes u autu

khm khm....
Kutija khm khm
Kutija je veoma bitna stvar za gruhanje...
Zato bass box i malo se poigrajte, sam sam se uvjerio da je do kutije 80% zvuka...
 

IGY

Član
najlakse je kupiti pojacalo i woofere
ali utrefit kutiju za iste je vec malo teze
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
:icon_smile: zao mi je nista od belaja ja sam iznio svoje , nemoj se naci uvrijedjen za sony ja sam dugo imao sony HU doduse visoke klase CDX ca 900 i CDX-F7750, kad sam kupio JVC KD-G821 preporodio se po kvalitei zvuka ,a sto se gruhanja tice i cuje se na 50m svaki se cuje ,ali sta i kako ti cujes u autu

khm khm....
Kutija khm khm
Kutija je veoma bitna stvar za gruhanje...
Zato bass box i malo se poigrajte, sam sam se uvjerio da je do kutije 80% zvuka...

Cika Bekire uvijek ista kutija samo drugi HU zato sam i napisao koja je razlika, naravno sve ostalo je pioneer samo je HU JVC KD-G821, nekada davno sam imao BOSE woofer, pa nesto Kenwooda, sad pioneer
 

IGY

Član
sve je to super
ja sam prvi veliki obozavatelj pioneer-a i citav setup u autu osim pojacala mi je pioner
no cim skupim sta para prelazim na nesto drugo, jer je razlika i vise nego ocita
ali kad sa druge strane cujes kako drugi wooferi sviraju onda skontas sto je pajo 135 km nov a ostali po 400, 500 pa cak i vise km
 
Član
BLACK KNIGHT je napisao(la):
Trebao si mozda sjesti u moju Hondu pa da vidis gubi li se bass kad (kako ono rece, nahajcas?), cudno mi je to ako se uzme u obzir da se tako ''plitak'' bass cuje na 50 m u saobracaju? Sorry na off :icon_exclaim:

Sony krs :cool::lol:
 
Početnik
Nisam ja niciji fan, samo sto Bekir rece - 80% zvuka je kutijica, a za sonije koji su bili kod mene je upravo on pravio kutiju(pozdrav Bekiru ;)) Sad, sta ocekivati od zvucnika koji kostaju 140-150 km komad, i od onih koji kostaju 1000 km komad, smijesno..a za te pare to uopste nije toliko lose ;)
 
Član
ma pioneer je strava ubijo se za brpere :)

jeftin a moze podnjet snage dosta iako sony po meni ima meksi zvuk ali pioneer je daleko kvalitetniji i po kvaliteti izrade i po zvuku

ali kao sto neko vec rece kutija je sve zato 3 put mjeri jednom sjeci :D:D
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
Znaci treba mi pomoc, kupio sam 2 Pioneer 1200w 30 cm 2 ulaza na svaki i pojacalo SilverSonic 1600w 4 izlaza, pokusavo sam to da spojim sve ali sta god da uradim nema ocekivanu muziku (ustvari nema ni trecinu onoga sto bi trebalo da bude) da li neko zna u cemu bi mogao da bude problem i da li tu treba pravit most tzv. BRIDGE da bi to ferceralo kako treba??







unaprijed hvala


:cool::cool:

Evo odgovora:
Pravi BRIDGE sa 4 na 2 kanala, napravi kutiju novu za ove woofere sa portovima tuniranim na jedno 30-35 herca, sredi struju tj. najmanje 35mm2 kablovi...
Mada nikad neces dobiti na sistemskom pojacalu ono sto hoces, za ovo ti teba AMP monoblock najmanje sa jedno 900-1000 W rms-a da ti svira da jebe da slomi...
POZZZZZZ...
 
Početnik
ima i hajfoniks za te pare igy :)


osim toga ako si kupio d2 varijantu woofera nema tog monbobloka i pojacala koje ce raditi na njima a da kosta ispod 1000km, ali onda je problem sto ce ih onda to pojacalo BRZO ubiti...

moras ici na varijantu spajanja spula u seriju i onda woofer ne trpi 400WRMS nego 200WRMS tako da ce ti biti dovoljno pojacalo koje ima 500WRMS @ 2 OHM ( za 2 woofera spojena u paralelu ) ....


a tu vec ima monoblokova ....bar kod nas ima 3-4 modela...
 
Član
Od svega ovoga smo momka zbunili, ne znam je smo li mu pomogli:icon_question:, po obicjau doveli se do prepirke cije sta bolje:icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top