pomoc pojacalo zvucnici

pomoc pojacalo zvucnici

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znaci treba mi pomoc, kupio sam 2 Pioneer 1200w 30 cm 2 ulaza na svaki i pojacalo SilverSonic 1600w 4 izlaza, pokusavo sam to da spojim sve ali sta god da uradim nema ocekivanu muziku (ustvari nema ni trecinu onoga sto bi trebalo da bude) da li neko zna u cemu bi mogao da bude problem i da li tu treba pravit most tzv. BRIDGE da bi to ferceralo kako treba??

[attachment=9962]

[attachment=9963]

[attachment=9964]

unaprijed hvala


:cool::cool:
 

IGY

Član
ako hoces ocekivano, trebao si uzeti monoblok pojacalo, a ne 4 kanalca
i da moras ih i bridge staviti
 
Član
znaci samo po uputama iz ranijih postova za kablove i spojit ih bridge i trebali bi da daju bar pola onoga sto pise na njima :icon_smile:, ii jos jedno pitanje, da li meni trebaju ti kondenzatori??? i nije mi jasno zasto imam 2 ulaza u zvucnik, i na dijelu pojacala gdje ide ulaz iz player-a imam 4 kanala pise "low channel input" eh sad iz playera imam 2 chinch izlaza, zanima me da li ta 2 izlaza idu na ta channel 1 i channel 2 ulaz u pojacalo ili treba oba da idu na channel 1??? nadam se da nisam zamrsio ovo, valjda ce neko skontat...:icon_confused::icon_confused:
 
Član
kondenzator ti po meni ne treba naravno uvjek je dobvro dosao.2 ulaza na wooferu ti je da smanjis otpor koliko ja znam
 
Član
Kondenzator pod obavezno ,pojacalo ti je preslabo ,na te woofere ide jedan mono blok ili 2x kanalno jako pojacalo stabilno na 2 oma - jedan woofer, ne shvati me pogresno rejsi se tog pojacala illi ga ostavi za zvucnike (vrata, police i sl), a za woofere druga pojacala
Ili uzmi salbije woofere sa po jednim ulazom neke starije pineere od po 400 RMS TSW 305 na pr.
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Kondenzator pod obavezno ,pojacalo ti je preslabo ,na te woofere ide jedan mono blok ili 2x kanalno jako pojacalo stabilno na 2 oma - jedan woofer, ne shvati me pogresno rejsi se tog pojacala illi ga ostavi za zvucnike (vrata, police i sl), a za woofere druga pojacala
Ili uzmi salbije woofere sa po jednim ulazom neke starije pineere od po 400 RMS TSW 305 na pr.

skontaj se malo ovi ti imaju po 400W rms.

spoji to pojacalo u bridge po 2 izlaza
stabilan je na 4 ohma tako da i ulaze od woofera trebas spojit tako da budu 4 ohma to imas na uputstvu od woofera

u specifikaciji pise 2 x 800 W max znaci oko 350 400 RMS -a sto je priblizno i trebalo bi to fino radit ako su spec. tacne

ali ipak moja preporuka ti je odi nekom ko se razumije u sve to da ne spalis nesto posto vidim da se ne razumijes bas :icon_smile:
 
Član
hvala IGY svaka cast, ma pokusat cu to uradit, imaju osiguraci na pojacalu valjda nece nista... sutra to postavljam pa vam javim... ;););)
 
Član
NAjbolje IGY-u otvoriti podforum Kod Vidovite Djemile, covjek se kuzi drama u muziku pa da nam zna odma brzinski reci sta je, a ukratko i da imamo pregledno...ovako svako kenja po forumu i prepisuje tudje misljenje...bezzze...

Za IGY-a podforum gdje samo on moze postati ( i muha kad mu se cefne ) i gotovo :)
 
Član
Pioneer TS-W307D2 /12"

SPECIFICATIONS
12" DVC 4OHM
Max Music Power.....................1200 W
Speaker Size.........................12" [30cm]
Impedance...........................2 or 8 OHM
Sensitivity.......................................89 db
Frequency Response.....18Hz To 500Hz
Gross Weight...........7.10kg 15 lb 10 oz




Silversonic - 1600 WATT Car HIFI Amplifier
Highlights:

*
Silver anodizing heat-sink
*
Max. efficiency. 4x 400 Watt, 2x 800 Watt an 4 Ohm

Features:

*
2-/3-/4-channel operation
*
Controllable sound filter
*
RCA-output for connection to another power amplifier
*
Switches off automatically when overheats and has a high tension
*
On / Off switch threw the car radio
*
20-20.000Hz
*
Distortion factor <0,1%
*
Signal to noise ratio >95dB
*
Low level filter: 50-250Hz
*
High level filter: 120-3000Hz
 
Član
HerrNuki je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
Kondenzator pod obavezno ,pojacalo ti je preslabo ,na te woofere ide jedan mono blok ili 2x kanalno jako pojacalo stabilno na 2 oma - jedan woofer, ne shvati me pogresno rejsi se tog pojacala illi ga ostavi za zvucnike (vrata, police i sl), a za woofere druga pojacala
Ili uzmi salbije woofere sa po jednim ulazom neke starije pineere od po 400 RMS TSW 305 na pr.

skontaj se malo ovi ti imaju po 400W rms.

spoji to pojacalo u bridge po 2 izlaza
stabilan je na 4 ohma tako da i ulaze od woofera trebas spojit tako da budu 4 ohma to imas na uputstvu od woofera

u specifikaciji pise 2 x 800 W max znaci oko 350 400 RMS -a sto je priblizno i trebalo bi to fino radit ako su spec. tacne

ali ipak moja preporuka ti je odi nekom ko se razumije u sve to da ne spalis nesto posto vidim da se ne razumijes bas :icon_smile:

Je si li ikada probao ovo sto si napisao ili samo gledas specifikacije?
Nije papir i praxa uvijek isto, posebno sto su wooferi pioneer ,a ne sony
 

IGY

Član
tibor987 je napisao(la):
NAjbolje IGY-u otvoriti podforum Kod Vidovite Djemile, covjek se kuzi drama u muziku pa da nam zna odma brzinski reci sta je, a ukratko i da imamo pregledno...ovako svako kenja po forumu i prepisuje tudje misljenje...bezzze...

Za IGY-a podforum gdje samo on moze postati ( i muha kad mu se cefne ) i gotovo :)

:icon_redface:
;)
pa dobro nisam bas toliki strucnjak, mada se trudim da znam sto vise, pa kad nesto znam sto ne bih i pomogao nekome :D
 
Član
G_T_I je napisao(la):
HerrNuki je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
Kondenzator pod obavezno ,pojacalo ti je preslabo ,na te woofere ide jedan mono blok ili 2x kanalno jako pojacalo stabilno na 2 oma - jedan woofer, ne shvati me pogresno rejsi se tog pojacala illi ga ostavi za zvucnike (vrata, police i sl), a za woofere druga pojacala
Ili uzmi salbije woofere sa po jednim ulazom neke starije pineere od po 400 RMS TSW 305 na pr.

skontaj se malo ovi ti imaju po 400W rms.

spoji to pojacalo u bridge po 2 izlaza
stabilan je na 4 ohma tako da i ulaze od woofera trebas spojit tako da budu 4 ohma to imas na uputstvu od woofera

u specifikaciji pise 2 x 800 W max znaci oko 350 400 RMS -a sto je priblizno i trebalo bi to fino radit ako su spec. tacne

ali ipak moja preporuka ti je odi nekom ko se razumije u sve to da ne spalis nesto posto vidim da se ne razumijes bas :icon_smile:

Je si li ikada probao ovo sto si napisao ili samo gledas specifikacije?
Nije papir i praxa uvijek isto, posebno sto su wooferi pioneer ,a ne sony


sve sto sam rekao je 100% istina to sam siguran :icon_smile:

a to sto kazes "pogotovo sto su pioneer a ne sony"

daj ba sony nema pristojnog woofera vec odavno pioneer je daleko kvalitetniji od sony-a u tom cjenovnom rangu

a sto se tice probavanja eto imas temu zezacija ovde u ice pa se uvjeri kako ja to sve probam ;)
 
Član
IGY je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
NAjbolje IGY-u otvoriti podforum Kod Vidovite Djemile, covjek se kuzi drama u muziku pa da nam zna odma brzinski reci sta je, a ukratko i da imamo pregledno...ovako svako kenja po forumu i prepisuje tudje misljenje...bezzze...

Za IGY-a podforum gdje samo on moze postati ( i muha kad mu se cefne ) i gotovo :)

:icon_redface:
;)
pa dobro nisam bas toliki strucnjak, mada se trudim da znam sto vise, pa kad nesto znam sto ne bih i pomogao nekome :D

Pa kad vec pomazes, nema razloga da ne bude pregledno i cisto sve ;)
 
Član
HerrNuki je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
HerrNuki je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
Kondenzator pod obavezno ,pojacalo ti je preslabo ,na te woofere ide jedan mono blok ili 2x kanalno jako pojacalo stabilno na 2 oma - jedan woofer, ne shvati me pogresno rejsi se tog pojacala illi ga ostavi za zvucnike (vrata, police i sl), a za woofere druga pojacala
Ili uzmi salbije woofere sa po jednim ulazom neke starije pineere od po 400 RMS TSW 305 na pr.

skontaj se malo ovi ti imaju po 400W rms.

spoji to pojacalo u bridge po 2 izlaza
stabilan je na 4 ohma tako da i ulaze od woofera trebas spojit tako da budu 4 ohma to imas na uputstvu od woofera

u specifikaciji pise 2 x 800 W max znaci oko 350 400 RMS -a sto je priblizno i trebalo bi to fino radit ako su spec. tacne

ali ipak moja preporuka ti je odi nekom ko se razumije u sve to da ne spalis nesto posto vidim da se ne razumijes bas :icon_smile:

Je si li ikada probao ovo sto si napisao ili samo gledas specifikacije?
Nije papir i praxa uvijek isto, posebno sto su wooferi pioneer ,a ne sony


sve sto sam rekao je 100% istina to sam siguran :icon_smile:

a to sto kazes "pogotovo sto su pioneer a ne sony"

daj ba sony nema pristojnog woofera vec odavno pioneer je daleko kvalitetniji od sony-a u tom cjenovnom rangu

a sto se tice probavanja eto imas temu zezacija ovde u ice pa se uvjeri kako ja to sve probam ;)

Zato sam i rekao sto su pioneer jer njima treba jako pojacalo da ih gura ,a ne Sony kojei cim pocne svirat "fol" gruha ,a kad nahajcas izgubi dubinu bassa , a ti ako smatras da ono pojacalo moze onako kako si rekao neka covjek proba , pa da nam javi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top