Pomoc-pisanje zalbe za kaznu

Pomoc-pisanje zalbe za kaznu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas mi dosla obavjest za prolazak kroz crveno...
stari mora otici i reci da sam ja vozio(kao sto i jesam)...
sad mene zanima,kad se predaje ta zalba,jel zajedno sa informacijama ko je vozio :icon_question:
znaci nisam to nikad radio,pa me zanima,kako,sta imal efekta...pls hitno mi je :icon_cry:
 

JD.

Član
pa ako si snimljen kamerom da si prosao kroz crveno nemas se sta zaliti....

dostavi ti stari tvoje podatke i to je to, tebe ce pozvat i spucat ti kaznu...
 
kamera me uhvatila...
sad ne znam hocel meni doci samo uplatnice ili ce me pozvat na sud???
buraz je neki dan dobio kaznu,prekoracenje brzine,isto kamera ga uhvatila i samo je dobio uplatnice,nije bilo suda....kako je za crveno :icon_rolleyes:

meni bi odgovaralo da me pozovu,da im kazem da uzmu u razmatranje brzinu(koja je bila ispod dozvoljene,zatim prvi prekrsaj,student...)

mirza_mali je napisao(la):
jel to ono sto si mi pricao za petlju:icon_question:

jest mirza,danas doslo...
 
tvrdoglavi je napisao(la):
kamera me uhvatila...
sad ne znam hocel meni doci samo uplatnice ili ce me pozvat na sud???
buraz je neki dan dobio kaznu,prekoracenje brzine,isto kamera ga uhvatila i samo je dobio uplatnice,nije bilo suda....kako je za crveno :icon_rolleyes:

meni bi odgovaralo da me pozovu,da im kazem da uzmu u razmatranje brzinu(koja je bila ispod dozvoljene,zatim prvi prekrsaj,student...)

mirza_mali je napisao(la):
jel to ono sto si mi pricao za petlju:icon_question:

jest mirza,danas doslo...



jbg da si mi javio onu noc odma pokusao bi ja sta srediti tamo da i ne posalju uopste al otom potom
jel ti dosao bijeli list sa podacima o autu i da se javi osoba koja je vozila
uglavnom ako je dosla samo obavijest ja mislim da si ti u postupku sudskom a ako grijesim onda lijepo sastavis neki govor uz objasnjenje sta i kako se desilo i to navedes svoje student prvi prekrsaj manju brzinu i posaljes
 

JD.

Član
tvrdoglavi je napisao(la):
kamera me uhvatila...
sad ne znam hocel meni doci samo uplatnice ili ce me pozvat na sud???
buraz je neki dan dobio kaznu,prekoracenje brzine,isto kamera ga uhvatila i samo je dobio uplatnice,nije bilo suda....kako je za crveno :icon_rolleyes:

meni bi odgovaralo da me pozovu,da im kazem da uzmu u razmatranje brzinu(koja je bila ispod dozvoljene,zatim prvi prekrsaj,student...)
eh ovako onda

ako ti posalju uplatnice poslat ce ti i prekrsajni nalog

ako hoces da probas sa zalbom, imas fino na nalogu potpises se u donjem desnom uglu u posaljes na adresu suda (pise ti sve detaljno kako sta na nalogu dole pri dnu)

to ti znaci da trazis sudsko odlucivanje... onda ce ti oni poslat poziv na sud i onda odi i probaj tu pricu

mada cisto sumnjam da bi to moglo upaliti, jer ipak crveno je crveno... tako da dobro razmisli jer ako ne uspijes morat ces platit i sudske troskove

a znas vec vjerovatno, kazna ti je 100 KM 1-2 boda i mjesec zabrane
 
Član
kad te uslika, nema tu nikakvog sredjivanja, da si titin tito. isto tako i kad ti vec napise kaznu. nema ko prije cijepanja. znam za slucaj kad je drot slucajno zapiso kolegu drota za parkiranje i posto se nije moglo pocijepat, dogovorili se da popola plate...

PS. ovo je bilo na onaj gore komentar sto je neko napiso, "da si mi odma javio, pokuso bi nesto sredit"...
 
Član
ma nemas ti se tu sta zalit ako te je kamera uhvatila kroz crveno...popunis podatke o vozacu vozila koji je napravio prekrsaj i iskesiras ovo sto ti JD rece i neprolazis vise kroz crveno...na tom mjestu ;)
 
emir_89 je napisao(la):
kad te uslika, nema tu nikakvog sredjivanja, da si titin tito. isto tako i kad ti vec napise kaznu. nema ko prije cijepanja. znam za slucaj kad je drot slucajno zapiso kolegu drota za parkiranje i posto se nije moglo pocijepat, dogovorili se da popola plate...

PS. ovo je bilo na onaj gore komentar sto je neko napiso, "da si mi odma javio, pokuso bi nesto sredit"...

u sarajevu mozda nema sredjivanja ali u maglaju garantujem ti da ima i da se brisu pojedinici mala carsija svako svakog zna
 
u obavijesti pise da je kazna od 100-300Km a oduzimanje vozacke od 1-4 mjeseca...cilj zalbe nije da kazem,da nisam prosao kroz crveno,nego da mi daju minimalnu kaznu,razumijete :icon_rolleyes:

koliko su sudski troskovi :icon_question:
 
Član
uvijek daju minimalnu kaznu...dobit ces sto kaemova i mjesec vozacka...bar koliko ja znam nemas nikakih sudskih troskova, to je prekrsajni postupak...daju ti uplatnicu sa odredjenom cifrom i iskesiras..kad ti dodje kuci poziv odes predas vozacku i cao...hodas mjesec al jbg...valja...

ja sam isto tako stoju odma uplatio...al sam odma dobio uplatnicu a na poziv da predam vozacku evo cekam vec dva mjeseca...
 
Početnik
ja se ne odzivam u poslednje vreme na pozive sudija, oni salju i salju ona pisanca a ja ih ne j*em 2%... stiglo jednom do duse da lezim mesec dana u padinjaku pa sam morao da platim :D

inace i Yugo i Pezo su mi bili jedno vreme ne registrovani... pa se x puta desilo da nisam registovan i da proletim na crveno i pandur izlece ispred kola, ja samo u stranu, pun gas i produzavam... jos uvek me ni jednom nisu uhvatili :D
 
a mogu li ja odmah kad platim i odnesem im uplatnicu,dat i vozacku....jer sam vec dobio i od starog zabranu,pa da ih sastavim (nemojte se smijat) :D :icon_rolleyes:
 
Član
ne mozes nista dok nedodje ti na kucnu adresu poziv..probo ja da se rijesim sto prije al kazu nema sanse...
 
a jbt...radi 5 sekundi nepaznje...ogadilo mi se i auto i voznja i sve u pm :icon_cry:

jos samo ovo nodi...ako mi ipak ne dodje minimalna kazna,hocel biti kasno za zalbu :icon_question: znaci kad vec dodju uplatnice (po nekoj logici ne bi trebalo,al et nemam iskustva)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top