Pomoc: Pisanje zalbe na procenu osiguranja stete na vozilu

Pomoc: Pisanje zalbe na procenu osiguranja stete na vozilu

Ljudi treba mi pomoc oko formulara ili kako vec ide pisanje zalbe na procenu osiguranja. Jer su mi racunali stetu na vozilu manju od stvarne vrednosti stete i imam pravo da se zalim pa sad kako ide taj formular ili sta vec i ako moze neki primer bio bih vam jako zahvalan :)
 
Član
Zalbu mozes predat u svoje osiguranje pa da sluzbeno posalju osiguranju koje treba namirit stetu. A mozes i direktno ti poslat da zaobidjes svoje osiguranje. Ako je stranac onda pises birou zelene karte koje ce proslijediti osiguranju koje kod nas suradjujesa osiguranjem tog sto je nanio stetu (strano osiguranje)
 
Drina osiguranje je osiguranje od tog sto me udario a moje je brcko gas. Znam ja gde to trebam poslati ali ne znam kako da to napisem treba li neka forma ili to mi nije jasno.
 
Član
Ma ne treba. U principu trebaju ti 3 recenice ako ti se ne da pisat. Bitno je samo da im bude jasno da se ne slažes te da ocekujes da ti se steta kao osteceniku namiri ili ces biti primoran da auto popravis u ovlaštenom servisu i dostavis im fakturu koju su duzni platit, da ces angazovat advokata i sudskim putem trazit nadoknadu štete. Time ce, pored namirivanja stete biti duzni da plate i sudske troškove bla bla. Također, prema vazecem zakonu (nadjes i navedes koji zakon, koji clan i stav) duzni su ti namiriti stetu u roku od 60 dana (koliko ja znam)
Navedes i to, malo ih isprepadas i to je to... nema neke filozofije. Ostavi i sebi kopiju za svaki slucaj ako dodje do suda
 
Član
P.S. nemoj odustajat. Ganjaj sto vise, na sud nece jer MORAJU izgubit pa je to zadnja opcija. Realno, solidan popravak i trebalo bi ti ostati para. Oni nas gule, red je da vratimo ;)
Mati je za VW Pola koji je placen 1500KM-da se nauci vozit, dobila 2300KM-doduse imala je modrica i dva sava na glavi al nista ozbiljno...auto totalka, prodan za 300KM
 
Član
Uzmeš advokata i čovjek ti to završi. Inače si popusio. Žalbe padaju u vodu. Ovako advokat se s njima ganja odeš u ovlašteni na procjenu štete i daš papir advokatu. Nek ti izvuce 70% a hoće. Ti si na konju. Ja sam tako uradio više puta.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
U Sarajevu ima neka agencija...uzimaju 10% od naplacenog iznosa...raspitaj se u svom osiguranju, vjerovatno znaju
 
Napravljen je predračun i saljem sad mejlom žalbu s tim predracunom. Za ruke mi traze oko 700km s farbanjem bez dijelova a ovi daju 490km s tim da je uračunato placanje zapisnika.
Edit: Nije seat upitanju bar to neka sreca.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Jesi išao u ovlasten servis po predracun??

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ja bas htio pitat. Iz ovlastenog se priznaje samo faktura koju moraju platit. Predracuni su za malu djecu i naravno da ti niko nece isplatit po predracunu iz ovlastenog a da pravis negdje drugo
 
Nisam, isao sam u Bijeljini u ovaj najjaci servis sto rade samo izvlacenje farbanje i ispravljanje lima i sasije. Jer me je udarilo u zadnji kraj ispod sine pa mi savilo zadnji vezni lim sve do rez. Tocka i malo vrata izbacilo ne naležu fino i branik malo ispucao.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Uzmeš advokata i čovjek ti to završi. Inače si popusio. Žalbe padaju u vodu. Ovako advokat se s njima ganja odeš u ovlašteni na procjenu štete i daš papir advokatu. Nek ti izvuce 70% a hoće. Ti si na konju. Ja sam tako uradio više puta.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
cuj popusio pa sta advokat radi nego napise zalbu ne ide sa pistoljem u osiguranje. Napisi ti zalbu ne treba nista komplikovano pa recenica kao sto ti je edo vec napisao. Ni u kojem slucaju ne mozes izgubit a sve od tebe zavisi koliko ces im para izvuc, znaci koliko si se spreman gonjati sa njima.
 
Top