Pomoc: Pisanje zalbe na procenu osiguranja stete na vozilu

Pomoc: Pisanje zalbe na procenu osiguranja stete na vozilu

Ma napisao sam evo sad odo skenirati pred račun i poslati zajedno sa zalbom emailom

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
6bfb8e9e36634d9592a0779f708be0a5.png

d71bf4c03ce440b481b21c8f2656da25.png


E ovako otprilike ti zalba treba izgledat, nisam mogao ovdje postaviti dokument u wordu :)




 
Član
Nisam, isao sam u Bijeljini u ovaj najjaci servis sto rade samo izvlacenje farbanje i ispravljanje lima i sasije. Jer me je udarilo u zadnji kraj ispod sine pa mi savilo zadnji vezni lim sve do rez. Tocka i malo vrata izbacilo ne naležu fino i branik malo ispucao.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Druže u ovlastenom napraviš specifikaciju po originalnim dijelovima. Znam šta ti pričam. To je mjerodavno. I onda kad to napraviš odeš kod advokata i daš punemoc i broj tekućeg. I čekaš kad će leci pare. Ovako te samo vozaju.
cuj popusio pa sta advokat radi nego napise zalbu ne ide sa pistoljem u osiguranje. Napisi ti zalbu ne treba nista komplikovano pa recenica kao sto ti je edo vec napisao. Ni u kojem slucaju ne mozes izgubit a sve od tebe zavisi koliko ces im para izvuc, znaci koliko si se spreman gonjati sa njima.
Advokat je pravno lice. I poso mu je da zastiti stranku i da zaradi sebi. On će se sa njima ganjat. Kod nas u osiguranje kad odeš s puškom tek te shvate ozbiljno. Dakle advokat će i potegnuti tužbu i sve će završiti. Stranka dobije traženo plus advokat svoj dio a sud svoj dio.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Sad advokat nije potreban posto imaju pravo na 2 ponude. Ako ni druga ne bude zadovoljavajuca ice se na sud. Sto se tice ovlascenog 50km su trazili za predracun i pitanje je da l ce se uvažiti . Uradio sam sad ovako ako ne bude ponuda dobra ice se na sud.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Imao sam nedavno štetu i znam sigurno da predracun iz ovlaštenih servisa ne uvažavaju. Ako popravljas u ovlastenom, imas soluciju da ovlašteni njima dostavi racun i ti nemas s tim nista. Oni plaze servisu a tebi se auto napravi. Ako mislis napravit procjenu 3000 a popraviti auto za 1000 to ne ide. Ja sam naplatio 2124KM od njemackog osiguranja a auto riješio za 1000KM. Od našeg bih dobio ponudu na 500KM vjerovatno. Ponida njemackog osiguranja je bila dobra da se nisam imao razloga zalit. Prilozio sam slike ostecenog auta i napravio popis sta sve treba mijenjat/popraviti. Nikakvi predracuni fazoni
 
Član
A šta fali popraviti auto u ovlastenom?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Pa ne fali nista, ako dogovori s osiguranjem tako. Problem je sto ljudi iz ovlastenog nose predracun a prave auto u trecerazrednoj garazi i kontaju se ugradit od toga otici na more i slicno
 
Član
S moje tačke gledišta to su budale. Dovoljno je da popravis auto kod najkvalitetnijih ljudi pa bi još i da zaradis.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
S moje tačke gledišta to su budale. Dovoljno je da popravis auto kod najkvalitetnijih ljudi pa bi još i da zaradis.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Sto su budale ? Tebe neko udari (u vecem slucaju pozadi) osiguranje ti snese stetu popravke ali na tom autu trajno ostaju poslijedice i prilikom prodaje auta svak ce ti na osnovu toga spustati cijenu. U nekim zemljama se vodi evidencija jeli auto sudjelovalo u udesu.
 
Moj golf nikad nije bio u udesu do sad. Opucao ke lik sa zadnje strane sa mercom c220. Poslao sam mail sad za žalbom i skeniranim predračunom videcemo sta ce dalje biti.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Top