pomoc oko velicine felge... hvala!

pomoc oko velicine felge... hvala!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
treba mi pomoc oko velicine felge.... o tome sta se gubi sta se dobija... kad se stavi na golfa 4 felga 18" ima 150Ks... kolika ta felga utice na potrosnju, udobnost, brzinu???

svi komentari savjeti su dobrodosli..

hvala svima!
 
Legend
evo pogledaj malo ovo......

odaberi dimenzije svoje gume i felge ,a sa strane dimenzije vece gume i felge koju hoces.....
odstupanja su sva navedena


http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp
 
Član
i naravno ako mi neko moze reci/objasniti.... hoce li se auto sporije ichi.... hoche li se ubrzanje smanjiti...
 
Legend
ja sam sa 15" na 17" presao........1.9sdi........tu razliku sam po ravniku haman ne primjetno osjetio u vuci....u vecoj strani i kad je puno auto,se vec malo vise osjetilo ubrzanje i vuca....

a tvoj golf sa 150ks,......neces ti tu patiti ;)
 
Član
hvala.... da me ubijes ne mogu se sjetiti koju su mi sad gume.... 205 xx R16 a ove sto sam smekno su 225/40/R18 pa mi u ovoj tablici sto si dao.... prikazuje neka odstupanja od 8% u stvarnoj brzini... pa mi to nesto ciganluk :D
 
Član
Ti tu razliku na 150 ks, i dizelaskom momentu skoro pa da neces ni osjetiti - fabricke su 205 a ove su ti 225, to je svega 2 centa u sirini razlike, odn kotrljajucem otporu, a sto se tice tezine, to zavisi - ja sam se sokirao kad sam probao tezinu fabricke golfove 16", strasno. Btw, ne znam jesi li vidio post, nasao sam ti jos bolje fele :)
 
Član
ma osjeticesh malo al nishta toliko da je sad to drama,one koje si treho trehaces i sad :D:D
udobnost ostaje ista,samo malo vise osjetis neravnine na putu,recimo one kanale prokopane i naravno moras sporije prelaziti preko tih stvari,sporo se penjati na trotoare i to je to.
najbolje kasko osiguras felge i gume i rahat si

a velicina
nemoj 18",pokajaces se,19 stavi :)
i ja prije nego sam uzimo fele mislio sam 18 staviti,al kad sam cito po forumima raznim da svi koji su stavili 18 zao im bilo sto nisu 19...
a ti kako hoces
 
Član
ma pusti te supljake ba kod mene fabricke 14 a ja 17 stavio... auto 80 ks ide ko sto je i isao mozda slabiji malo odaziv na gas u jako jako niskim obrtajima al nije strasno... potrosnja manje vise ista al sve je to toliko zanemarivo kad vidis kako dobro izgleda na velikim felgama i kako se ljudi okrecu za tobom ko oprzeni :) tolko mi je dobro da bi i 18 stavio :)
 
Član
ma odlucio sam da ih uzmem i stavim.... jebiga... ako me budes bas yebavalo sto auto ide sporije.... uvijek ima chip tuning..... thnx
 
Član
e jbg, al ti si mozda cito na kakim njemackim il autrijskim forumima, dje su ceste normalnije...
ja bas na ovu nasu cestu ne bi stavljo 19"...
udobnost ces izgubit kako god (jedino neces ako ostavis isti profil gume, al ce ti tad auto big ko dzip)...
dobices malo na stabilnosti zbog vece sirine...
ako je veci obim tocka, imaces brze auto na max. brzini, al sporije na ubrzanju...tako da, odluci sam...
ja bi iso na te 18-ke...sa tom sirinom i tim profilom...sad jos jedino provjeri taj svoj fabricki profil...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top