Pomoc oko spajanja zvucnika i pojacala!!!

Pomoc oko spajanja zvucnika i pojacala!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
z3k4 je napisao(la):
teretanas je napisao(la):
hibra je napisao(la):
otidji ti jarane da ti neko to skopca da nebi sebi kola zapalio
Sto jest jest!:smajli16:

Ljudi najlakse je uzeti pare i otici majstoru znamo mi svi da je tako najbolje.
Covek da je mislio da ide majstoru otisao bi nebi ni postavio TEMU ovde da pita za savijete.
Jedino ako bas nije siguran neka onda ide majstoru ;)
Nisam mislio da ide majstoru,nije nauka spojiti pojacalo ali vidis da ne zna osnovne stvari,bolje da mu neko pokaze prvi put da zna za ubuduce!Skoro ste jednom sve detaljno objasnili pa je spalio pojacalo!:smajli16:;)
 
Član
teretanas je napisao(la):
z3k4 je napisao(la):
teretanas je napisao(la):
hibra je napisao(la):
otidji ti jarane da ti neko to skopca da nebi sebi kola zapalio
Sto jest jest!:smajli16:

Ljudi najlakse je uzeti pare i otici majstoru znamo mi svi da je tako najbolje.
Covek da je mislio da ide majstoru otisao bi nebi ni postavio TEMU ovde da pita za savijete.
Jedino ako bas nije siguran neka onda ide majstoru ;)
Nisam mislio da ide majstoru,nije nauka spojiti pojacalo ali vidis da ne zna osnovne stvari,bolje da mu neko pokaze prvi put da zna za ubuduce!Skoro ste jednom sve detaljno objasnili pa je spalio pojacalo!:smajli16:;)

ma nije problem ako covjeku i treba pomoc samo nek se javi...ja sam uvijek tu da pomognem..al kezem ...kad vec nezna sta je HU ili +12V il sta vec bolje mu je da sjedna na kafu sa nekim ko mu je blizu da mu objasni... ovako samo moze sebi napraviti vise stete nego koristi.. pozzzz
 
Član
Pa to sto je covek spalio pojacalo moze svakome da se desi nista novo,mada se moze i bez toga ;)
A covek je spalio amp svojom krivicom a ne nasom jer nije dobro vezao ;)
Pa niko mu ne brani da sa nekim poprica sto se tice toga cak sta vise to bi bilo super ili da mu neko provuce uz cugu pa lagano meze malo i tako ...:icon_smile:
 
Član
z3k4 je napisao(la):
Pa to sto je covek spalio pojacalo moze svakome da se desi nista novo,mada se moze i bez toga ;)
A covek je spalio amp svojom krivicom a ne nasom jer nije dobro vezao ;)
Pa niko mu ne brani da sa nekim poprica sto se tice toga cak sta vise to bi bilo super ili da mu neko provuce uz cugu pa lagano meze malo i tako ...:icon_smile:
Uz mezu se najbolje radi!:icon_smile::icon_exclaim:
 
a ni kad je neko od vas prvi put koristio msn nije znao sta koje kratice znace pa eventualno naucite ako ne naucite onda pitate...i ja i sto tako pitam...nije meni frka trazit nekog nego hocu da naucim neke stvari i sam da radim...a naravno kad budem radio necu sam nego ce tu biti neko ko se nesto bolje razumije ali hocu da ja to odradim...a posebna hvala "smajicemir" sto se potrudio da mi nacrta ovaj diagram pomaze pravo tj kompletno...a naravno da je tu pug fan club zakon samo pomazite...evo mislim da cu prekosutra farbati karambolke i lajsne tako da ce slike biti u garazi za one koji zele da vide...pozz i hvala svima na trudu i savjetima :icon_smile:
 
Član
sretno tebi druze sa spajanjem i ucenjem, abd da naucis vise od nas svih, samo bezveze ti je da zadnje zvucnike spajas na pojacalo kad su prednji zvucnici ti koje vozac "slusa" i mislim da bi ti puno pametnije (i glasnije) bilo prednje na pojacalo a zadnje na player a ti sad radi kako hoces .... (e jedino ako ti ćaća vozi auto a ti si stalno nazad onda spoji zadnje pa da slusas ti dok ćaća vozi :lol:) ....
 
eddo je napisao(la):
sretno tebi druze sa spajanjem i ucenjem, abd da naucis vise od nas svih, samo bezveze ti je da zadnje zvucnike spajas na pojacalo kad su prednji zvucnici ti koje vozac "slusa" i mislim da bi ti puno pametnije (i glasnije) bilo prednje na pojacalo a zadnje na player a ti sad radi kako hoces .... (e jedino ako ti ćaća vozi auto a ti si stalno nazad onda spoji zadnje pa da slusas ti dok ćaća vozi :lol:) ....

pa dobro moze kako god, ja ne pitam djaba za pomoc...ako ce bit glasnije onda moze i tako...a niko drugi ne vozi moje auto :123:
 
Član
Ubaci ti woofer u gepek pa ces da vidis sta je zvijerka od zvuka i jacine.U 206 ja sam imao 2 woofera i gorila je zemlja.Ponekad sam se pitao samo sto mi svijetla trepere kada lupi bass :lol: i naravno kondenzator me spasio:D
 
z3k4 je napisao(la):
Ubaci ti woofer u gepek pa ces da vidis sta je zvijerka od zvuka i jacine.U 206 ja sam imao 2 woofera i gorila je zemlja.Ponekad sam se pitao samo sto mi svijetla trepere kada lupi bass :lol: i naravno kondenzator me spasio:D
wooferi ce ici nekad poslje kad ga pravo napucam sa bodykitom i sve to...mislio sam oblozit komplet gepek sa onim vlaknima (fiber glass) i ofarbati neznam tacno naziv ali evo slika na ovaj fazon
[attachment=15716]
ali zasad ovih 6 je dovoljno...a evo jos nesto sto sam vidio na netu kako je tip uradio svidja mi se..ostane nesto i prostora...jos jednom hvala svima
[attachment=15715]
 
Član
Druga slika mi je bolje barem mi djeluje normalnije ;)
Prva slika je previse koliko mi se cini da na njoj nije Pug,i kada uradis onako pozdravi se sa gepekom:D
Ih da nisi fan club pezo savasta bi ti rekao
 
z3k4 je napisao(la):
Druga slika mi je bolje barem mi djeluje normalnije ;)
Prva slika je previse koliko mi se cini da na njoj nije Pug,i kada uradis onako pozdravi se sa gepekom:D
Ih da nisi fan club pezo savasta bi ti rekao
haha ma znam o cemu pricas zato sad i ne zelim da stavljam nista u gepek radi prostora haha...to mi je trenutno jedino vazno i jedini razlog...pozz
 
Zdravo svima, vidim da ste verzirani pa da mi pomognete oko jedne dilemice. Imam Mercedes C200 (1999.). Ugradio sam mu HU Pioner DEH 4000Ub. Na njega su fabrickom buksnom povezani svi zvucnici: dva tvitera u instrumentalki, dva u vratima (Sony XS F1725 - 40W RMS), i dvije elipse na zadnjoj polici (Pioneer TS-A6904i - 80W RMS). E sad, posto su i do zadnjih vrata dovedene zice koje su aktivne (probao sam na momenat da nakacim zvucnik), htio bi na njih da nakacim dva tvitera Roadstar TSP-003e (60W RMS - 4 oma). Pitanje: obzirom da ne znam kako su te zice dovedene do HU (jer su sve zvucnicke zice u jednoj fabrickoj buksni) da li ce ovaj par tvitera opterecivati HU?
Pozdrav i hvala unaprijed.
 
Naravno da ce ti opteretit HU al ne puno. Prvo pregledaj ili ispitaj kablove odakle su dosli.
Ako su sa HU dovedeni mozes ih ostaviti, ili prespoji preko zadnjih zvucnika.
Prvo ispitaj prije nego ista uradis, iako nebi trebao imat problema s tim!
 
Kablovi iz zadnjih vrata idu na buksnu koja ide na HU, dakle da su u vratima zvucnici kojih nema, oni bi radili takodje, sto znaci da su fabricki predvidjeni. Ukratko, svih 8 zvucnika dolazi do fabricke buksne (muske) koja igrom slucaja tacno pasuje na Pioneerovu (zensku). Mene je interesovalo samo da sto ne izgorim na HU ako su ove piezo drugacijih performansi od zamisljenih zvucnika u zadnjim vratima. Mada je omaza ista... Sto cu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top