Pomoc oko spajanja zvucnika i pojacala!!!

Pomoc oko spajanja zvucnika i pojacala!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
molim vas ko se razumije...imam peugeot 206 3 vrata...kad sam kupio auto imalo samo prednje zvucnike na vratima i sada sam kupio i zadnje zvucnike okrugle i jos sam kupio ovalne zvucnike koje planiram staviti na plocu u gepeku...moze li mi neko objasniti kako mogu uvezati ove ovalne zvucnike na plocu i jos jedno pitanje, na to sve planiram ugraditi pojacalo...prednji zvucnici neznam koje su jacine...ovi zadnji su po 150W a ovalni oko 200-250W po komadu...ispadne 450W plus prednji recimo neka su po 100 to je 650-750W...koliko jako bi trebalo pojacalo biti i ovi kanali i sve to ne razumijem se bas najbolje oko toga...pa ko zna neka pomazeee!!!...inace nemam nekog znanja oko kopcanja zvucnika i kopcanja pojacala...(ako moze objasnjenje u vise detalja...kako ide sprovodjenje kablova za ove zadnje ovalne i to sve) hvala
 
Član
E ovako kako sam te skontao ti imas ukupno 6 zvunicka
2 u prednjim vratima
2 pozadi
i 2 ovalan koja hoces da stavis na zadnju policu
To sto ti spominjes te astronomske cifre W to ti je peka power znaci marketinska reklama prozvodjaca kratko receno.
Treba da nama kazes koliko je stvarna snaga tih zvucnika RMS
Pa ako planiras da uzmes neki amp uzmes recimo 4 kanalac i vezes te ovale sa zadnje police na njega i zadnje zvucnike takodje,dok prednje zvucnike poveze na HU koji vec imas i ostace ti jos dva slobodna izlaza na hu,ako imas kesa kupis jos dva i povezes ih na slobodne izlaze
Ako kupis amp nista posebno nema oko njegovoga kopcanja dovedes plus sa aku i vezes ga na 12+ na ampu ,masu dovedes negdje sa sasije samoga auta dobro osmirglas i spojis na amp GND.Remote dovedes sa chinc iz radia da ti se amp pali zajedno sa tvojim HU.Samo sto chinc provuci sa druge strane suprotono od PLUSA znaci jedno sa jedne strane drugo sa druge kako ti nebi doslo do sumova na na ampu.
Recimo da sam na tvome mjestu nebi vezao toliko sisteme ubacio bi neko woofer u gepek ili nes slicno ali Boze moje nije svako kao ja
eto toliko ako sam ti nes pomogao
pozz
 
kao sto rekoh pocetnik sto se tice toga...a objasnjenje je poprilicno dobro samo ako mozes da mi objasnis sta ti znace ove HU, pa onda ova recenica nemam pojma sta govoris haha...znam da nesto trebam na sasiju spojit haha..."aku i vezes ga na 12+ na ampu ,masu dovedes negdje sa sasije samoga auta dobro osmirglas i spojis na amp GND" i "Remote dovedes sa chinc iz radia da ti se amp pali zajedno sa tvojim HU"...a sto se tice woofera to nekad poslje mozda trenutno mi se ne stavlja nista u gepek sto ce mi zauzimati prostor...kad budem to radio onda cu uradit kako treba...hvala jos jednom...i ovo da mi pojasnis haha
 
Član
HU ti je head unit centralana jedinica ili tvoj radio kako vec hoces mp3 CD player sta ti je vec :cool:
 
Evo ja sam ti skicirao nabrzinu kako bi to trebao uvezati!



Vidim da ti je z3k4 vec isto napisao + za kopcanje struje i Remoute-a!
 
Ako budes imao nesto kao level na pojacalu pojacas ga za ta dva izlaza od ovalaca posto su nesto jaci kao na slici mojoj ako se dobro vidi.
 
Član
teretanas je napisao(la):
hibra je napisao(la):
otidji ti jarane da ti neko to skopca da nebi sebi kola zapalio
Sto jest jest!:smajli16:

Ljudi najlakse je uzeti pare i otici majstoru znamo mi svi da je tako najbolje.
Covek da je mislio da ide majstoru otisao bi nebi ni postavio TEMU ovde da pita za savijete.
Jedino ako bas nije siguran neka onda ide majstoru ;)
 
Član
Druze da ti sada ne pisem sve detaljno pogledaj ovde i regaj se

www.caraudio-rs.info

sve ces da saznas sto te zanima ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top