Pomoć oko pripreme felgi

Pomoć oko pripreme felgi

Eee ovako,kupio sam sebi felge ali su u lošem stanju,boja im je otišla pa sad ako neko zna kako bi ja mogo pripremit te felge za ponovno farbanje neka mi detaljno napiše jer sam laik što se tiče tog a neću sam ništa da pokušajem pa da za*ebem još više :D inače imam jarana koji bi mi ih ofarbao,moje je samo da ih detaljno pripremim za farbanje pa eto ako kome nije mrsko da mi napiše šta da kupim da ih pripremim za farbanje..i usput ako neko ima neki prijedlog za boju..inače boja auta mi je tamnoplava :D hvala unaprijed :)
 
Član
Sada sam ja radio, možeš vidjeti u mojoj temi za projekt BMW-a 325ix. Prvo trebaš kiselinu za skidanje bezbojnog laka koja od starog sloja napravi "kašu" koja se onda lako skine špartlom. Onda trebaš udarit 240 vodeni, kitovat PE kitom ako imaš nekih većih oštećenja kakvih sam ja imao na falcu i da popuniš "rupe" od korozije nakon šmirglanja. Tada ti preporučam 120 pa udri da izravnaš kit i onda 600 ili 800 vodobrusni da za maltene poliraš i sve fino izravnaš. Onda primer+špric kit (ja to nisam radio jer nemam špricu sa odgovarajućom diznom). E onda ti ide primer za aluminij koji se razrjedjuje sa 10-25% otapala za primer ovisno o temperaturi, pa satak sušenja. Onda prva ruka sa pola pola laka i otapala za lak, pa 12 sati sušenja, pa onda 2:1 bezbojni lak i učvršćivač. To je ako ćeš ti radit i treba ti 3-4 dece laka za jednu kvalitetnu ruku ovisno o veličini felge. Materijala te izađe 83KM s tima da ti ostane još dosta materijala (osim laka) za 2 naredna lakiranja.
Ako će ti neko lakirat onda zanemari sve iza priče o PE kitovanju i brušenju.
 
Top