Pomoc oko Kablova | Muzika

Pomoc oko Kablova | Muzika

Član
Ma nema potrebe, kod mene je 1.5kw, pa opet "ima viska"
A plus je skoro kao mali prst debel, zab. sam koliko kvad.
Osigurac je 50-60A

A nesto sumnjam da je kod njeg ovo jace.
Koje pojacalo imas to je max power snaga , ako je 1500 w rms sto cisto sumnjam da jeste onda ti treba kablo od barem 50mm2
Ovo iz seta se broji pod 10mm2 al je dosta tanji nego iz njemacke recimo kad donses kablo istog presjeka
 
Član
U Autu se iskljucivo pali muzika kad radi.. Podešavali smo sve moguce... al jednostavno kad dodje pjesma gdje krenu lupat bassovi samo se iskljuci.. i moram ugasit player pa upalit.. da mi se upali pojacalo... na pojacalu se sve " štelovalo " i opet se gasio.. isto tako i na playeru...
Moze biti i losa masa, vidi gdje je spojena na sasiju ispod stopise ostruzi lak skroz da sjedne na gol lim, provjeri kleme jesul ociscene imal oksida na njima,a i kablovi su tanki ti moguce i da je previse odvrnut gain na pojacalu, pa ode pojacalo u safe mod
 
Malo kolko sam mogao upratit problem je u pojacalu...jer probao je i sa drugim wooferom i pojacalom i sve ok dok ne stavi to svoje...
Jel se gasi na nekoj odredjenoj jacini kad pojacas ili kako???
 
Član
Koje pojacalo imas to je max power snaga , ako je 1500 w rms sto cisto sumnjam da jeste onda ti treba kablo od barem 50mm2
Ovo iz seta se broji pod 10mm2 al je dosta tanji nego iz njemacke recimo kad donses kablo istog presjeka

Da je 1500 w rms-a :D Blaupunktovo je, na bridge modu 640w

To stoji, u pravu si, ali koliko vidim ovo kod njega je poprilicno slabo, i da je problem u pojačalu jer evo sve je testirao.
 
Član
Muziku sam vratio frajeru XD necu da se bakcem

Woofer kad se prikljuci na drugo pojacalo skace po gepeku bgm.. A na ovom pojacalu ugasi se.. i doduse sve je bilo pojacano na MAX ono okrenuto.. ali eto :D gledat cu nesto drugo da kupim ovo dan-dva
 
Član
Sreća pa su izmislili na pojačalu protect pa se woofer koliko toliko može zaštiti da ne crkne. Ako je na pojačalu sve bilo okrenuto na MAX onda nije ni čudo što ti se gasilo jer si u woofer puštao više struje nego signala pa bi se zbog toga pojačalo grijalo a i gasilo jer bi pokušalo da stvori više čiste snage nego što može. Sljedeći put kada nađeš neko pojačalo obavezno sve postavke okreni na MIN pogotovo GAIN opciju. Radio upali na 10% volume, okreci postavke i skontaj u koju stranu je MIN jer nekada zna biti obrnuto. Kada ustanoviš da tada može ići do 90% volume od playera a da se ne gasi idi kod nekoga ko se razumije pa neka ti našteluje pojačalo kako treba. Pozz
 
Član
Dzabe si onda vratio do tebe je :p :D nisu dzabe oni potenciometi na pojacalo stavljeni, da moze sve na max tako bi i pravili pojacala da je uvijek sve odvrnuto :D a vec sam gore i spomenuo da je moguc uzrog problema i previse odvrnut gain
 
Top