Pomoc oko Kablova | Muzika

Pomoc oko Kablova | Muzika

Član
Pozz Ekipa :) Doslo vrijeme da se u puga stavi neka muzika ovo ono :D

E Sad... zbavio sam od kolege bas kutiju : Pioneer TS-WX205 i pojacalo Magnat Gladiator Classic 360 bez kablova

E Sad sta mi tacno treba od kablova da kupim i da odnesem nekom da mi to fino spoji.. ? Hvala Unaprijed
 
Član
Treba ti jos i remote, jednozilna zica s plejera na pojacalo uz ovaj gore set..ja imam slicne ko na linku i ok su za neko slabije pojacalo
 
Član
Pa ja mislim da u ovom gore setu dolazi i ta zica za paljenje pojacala, jer sam i ja uzeo taj set, i sto se tice omjera cijene kvaliteta bas je super.
Posebno da uzima izađe dosta skuplje, a i gore dođu i najsitnije detalji osim vezica bas sve sto ti treba, i oni racvasti utori za povezivanje zice i pojacala, zastitne gume preko...
 
Član
Ma nema potrebe, kod mene je 1.5kw, pa opet "ima viska"
A plus je skoro kao mali prst debel, zab. sam koliko kvad.
Osigurac je 50-60A

A nesto sumnjam da je kod njeg ovo jace.
 
Član
Hvala ekipa :) sve korisni komentari hvala..

pokopco sam muziku medjutim... Kad pojacam na pojacalu i na playeru negdje na 30.. nesto prebaci pojacalo u safe mod.. i moram ugasit kastofon i upalit da ga upalim.... jel moguce ? tj jel postoji sansa da pojacalo ne moze da napoji woofer ?
 
Član
Ja kako viđoh ovo ktb nije bas jako ako se ne varam po Google-u :D
Jel pojacalo 260w a vufer 360w?
Tako nesto?
 
Član
Nema veze snaga woofera... pojacalo ce gurat koliko moze a to sto baca u protekt je ili problem u pojacalu ili u kablovima
Prije u pojacalu
 
Član
Posto je vec na pocetku napisao da ce odnijeti nekome strucnom da mu spoji, vjerovatno je onda problem u pojačalu, sumnjam da bi neko zeznuo pa stavio losu masu i sl.
 
Član
Momku jednom sam odnio to da mi odradi... razumije se 100 % nego ima nesto sto me buni..
Bas kad smo to sve spojili i kad lupi bass ugasi pojacalo.. STAVIMO drugu muziku , drugo pojacalo i woofer udara nema problema.. Znaci nisu kablovi... Stavim ovaj woofer Pioneer TS-WX205 i drugo pojacalo.. sve ok pojacas do maximum i udara bez problema... sto znaci ostaje da pojacalo nesto zeza?
 
Član
Kada se pojačalo gasi ako se bass jače pojača može biti i napon. Probaj na upaljeno auto pustati muziku i prati da li se onda gasi. Ako je auto ugašeno a pojačalo povuče više struje zna se samo ugasiti ako opadne napon. Isto okreni sve postavke na pojačalu kao i u playeru na min i kreni postepeno da pojačavas. Najbolje ti je da pustiš neku 50Hz frekvenciju da se konstantno ponavlja dok šteluješ pojačalo. Pozz
 
Član
U Autu se iskljucivo pali muzika kad radi.. Podešavali smo sve moguce... al jednostavno kad dodje pjesma gdje krenu lupat bassovi samo se iskljuci.. i moram ugasit player pa upalit.. da mi se upali pojacalo... na pojacalu se sve " štelovalo " i opet se gasio.. isto tako i na playeru...
 
Član
A jel ti se kojim čudom ugasi player? I da li ti je sa playera sprovedena plava (remote) žica do pojačala? Ako jeste probaj na pojačalu sa malom žicom spojiti direkt na + što si doveo do pojačala da bude stalno upaljeno i da se ne pali kada se player upali. I tu ti može nastati situacija da player ugasi napon na plavoj žici pa time ugasi i pojačalo ako opadne napon zbog jačeg bassa.
 
Top