POMOC oko farova sa dve h1 sijalice

POMOC oko farova sa dve h1 sijalice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
probacu sutra druze cim ustanem ja bi i sada ali mrzi me da uterujem kola u garazi i vec je kasno bas sad sam usao probavao sam kako daju svetlost pa ovo je dalje lepse od h4 farova bre ima obicne sijalice u njih plus na dugo svetli samo dugo i opet bolje osvetljava nego oni moji h4 eee hvala na razumevanju za pomoc,sutra probujem sa tom zicom ako nije to ondak idemo na releje samo trebace mi pomoc oko njih jer sa njim se nisam zezaoo nikad \

jos jednom hvala svima
 
Član
opteretit ces tako rucicu pa mozes sve istopiti jer ce ti umjesto 2x55w raditi 2x110w. nemoj nista raditi bez relea tako sam ja isto spalio prekidac za zadnje maglenke kad sam i prednje spojio sa zadnjim. odvoji releom i miran si
 
Član
uffffff bre emire pa tebe ima svuda svaka cast majstore eee fala sto si mi reko za sve ovo a i ja sam mislio kad stavim halogenke da spojim sa zadnjim heheheh
sutra mesti relej i sta kazes mirna glava eee dosta sam naucio oko relejima a blage veze nisam imao.

sve u svemu HVALA SVIMA STO STE SE ODAZVALI BILI STE MI OD VELIKU POMOC

A TEBE EMIRE GLASAM ZA PREDSEDNIKAA


POZDRAV SVIMA
 
Član
gosp.adnan je napisao(la):
Rade ti i kratka svjetila samo sto se ne primjete od dugih.

uzmi ispitivac pa provjeri. ne rade kratka kad rade duga u H4 sijalici. provjereno na vise auta i na svim je isto. razlog je topljenje sjenila i prikljucka fara zbog visoke temperature i snage. H4 sijalica ima dvije niti i to 55w (kratko svjetlo) i 60w (dugo svjetlo). kad bi radile obje odjednom to bi bilo 115w sto je previse. to ti isto dodje kao kad kupis one kineske H4 od 100W pa kad bi radilo i dugo i kratko u isto vrijeme imao bi 200W po faru, znas li koja je to potrosnja i koja temperatura (preko 300 stepeni C) od toga bi se i metalno sjenilo istopilo a ne samo plasticno.
 
Član
pozdrav narode
samo da vas obavestim da sam resio problem sa farovima
emire hvala na pomoci da nisi bio ti i tvoji zivci ne bi resio ovo ali ja sam bio malo neposlusan ucenik pa nisam se pridrzavao do kraja tvojim uputstvama i tako da ugradio sam za svaki far posebni relej i posebnu diodu hihihihi nadam se nece smeetati ni tebi ni farovim ahah ali resenooo je
hvalaaaa svimaaaaaaaaaaaaaaaaaa
evo ovako izgleda far

content.php
 
Član
e emire resio sam ga ali sam sad uvideo da krako svetlu sija slabije kad je preko releja nego kad je ovako posebno od dugim zasto to tako sta mislis a bas sam sve tacno povezao ko sto valja
 
Član
bilo mi je mrsko od pocetka citati...uglavnom kod golfa cetvorke tj kod starog imaju dvije sijalice za dugo i kratko...ma isto ko kod trojke...uglavnom kad upali dugo i kratko radi...:icon_smile:

uh ja mene budale nisam vidio da je problem rijesen...haj super nek je....
 
Član
ma uzivaj nema frke vazna je razmena fajlova hahahahaha
--- e ovako bando ja sam prvo povezao farove preko seme koju mi dao emir sa relejem i radnom diodom ali posle jednog izlaska u noc sam skontao da kratko sija manje nego sto je sijalo prethodno kad su bili posebno dugo posebno kratko svetlo,pa danas ja krenem iz nova da se zezam sa tim i prevrnem celu instalaciju oko osiguraca i releja kako bi nasao gde je finta u instalacijom i da sredim sto bezbolnije ali u tome nisam uspeo,
--------u medjuvremenu sinula meni fiks ideja da proanalizujem raketu i desilo se sledece
-na raketi dzek za kratko dugo svetlo ima zicu za -kratko,dugo,zicu za 4 zmigavca i jos neke dve pooojam nemam zasta su nisam stigo da ih proverim e posto tu kod rakete kad ukljucis dugo prekida se napajanje zute zice za kratko svetlo i obratno kad ukljucis kratko gasi dugo pa ja lepo uzmem povezem relej na te zice,struju sam uzeo od 4 zmigavca jer je ima nonstoop a sve ostalo povezao po semi koju je dao emir belu sa dugo na rele pa od rele na zutu a nisam stavio onu jbnu radnu diodu jer se zagrejavala dosta plus toga smanjivala je svetlost sijalice pa sam nju preskocio evo sad sam se vratio vozio citavo vece radi perfektno kratka sijaju odlicno a kad upalim i dugo vrane padaju zaslepljene sa nebe cak i avioni se zale da smeta jako svetlo,i to sa sijalicama zadnje klase,ako utvrdim sa vremenom da nesto tu nevalja javljam da ne pratite moje korake ali sad za sad najbezbolnije resenje e relej kod rakete manje zezanja bolji efekkkkt a svetla su odlicna daleko bolja od h4,a kad samo nabacim neku besnu h1 sijalicu bice svasta eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kakva su vasa iskustva sa sijalicama koja je najbolja h1 da bi krunisao posao sa vrhunskom sijalicom jos one su ostale
 
Član
naravno xenon ..al su one skupe za vecinu..pa sam se i ja zadovoljio..mozda si vidio ..plave sijalice pise xenon ali nije ima ih skoro svugdje od 9km-20km ..kako gdje nadjes..ja sam ih imao na h1 ..i svjetle bas dobro..i sad ih opet imam na novim farovima h7 i bas mocno svjetle ..daleko bolja svjetlost od obicnih.al xenon je vrh..al sta je tu je
 
Član
ma znam ja za xenon nisam od juceee cek ti to govoris za one plave sijalice koje kostaju oko 10 evra imao sam takve na h4 farovima sta znam nisu lose daju lepu svetlost ali kad je mokar asvalt mozes da se slikas sa njim hahah neznam jel ima neka takva plava sijalica ali brendirane marke philips osram sta ja znam

e koliko se dvize cene xenon kompleta kod vas,ovamo ja sam gledao neke komplete za 100 evra e sad kaki je to ksenon i dali je blizu ksenona diskutabilna stvar je a imeno firma koja je specijalizovana za xenon opremu evo za golfa trojku novi farovi sa xenon kompletom su 350 evra farovi i xenon eee evo vam adresa pa pogledajte sta i kako mozda nadjete nesto zanimljivo

napomena u makedoniji za 100 evra dobijas 6100 denara,ako slucajno uporedjujete cene kako sta http://www.xenon.com.mk/
 
Član
pa to znaci da ovi nasi slepci ovde sisaju uzduz i popreko hahahahaha ovva Nightbreaker 22 je osramova tako meni treba h1

ee kako ide odnos evro sa km
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top