POMOC oko farova sa dve h1 sijalice

POMOC oko farova sa dve h1 sijalice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
treba mi pomoco oko farova sa dve h1 sijalice
negde sam nacuo da kad ukljucis duga svetla treba svetiti i kratko svetlo nisam siguran pa pitam dali je to tako i ako je tako zanima me kako da sredim to jer sam menjao obicne farove stavio sa h1 sijalicom
 
Član
pa neznam kako je nisam bas zapazio a u blizini nemam nekog da pogledam a samo sto sam namestio pa rekoh da pitam dali je to tako
 
Legend
kad palis duga,inace na svim autima sa farovima 2xH1 ili H1 i H7 ne bitno, bi po pravilu i kratko trebalo uvijek da radi......u mene na trici radi ....
rale sa foruma ima isti problem,a i on je imao stare farove sa jednom H4 sijalicom , znaci dugo i kratko u jednom
pa kad je kupio nove .....2x H1 isto ga to muci

ocigledno je do prekidaca ili na stekeru koji se kopca u far jedna zica manje,mozes prebrikovati da imas stalni + za kratko svjetlo,ali dobro zalemi i izoliraj da nebi steker izgorio
 
Član
enesss je napisao(la):
kad palis duga,inace na svim autima sa farovima 2xH1 ili H1 i H7 ne bitno, bi po pravilu i kratko trebalo uvijek da radi......u mene na trici radi ....
rale sa foruma ima isti problem,a i on je imao stare farove sa jednom H4 sijalicom , znaci dugo i kratko u jednom
pa kad je kupio nove .....2x H1 isto ga to muci

ocigledno je do prekidaca ili na stekeru koji se kopca u far jedna zica manje,mozes prebrikovati da imas stalni + za kratko svjetlo,ali dobro zalemi i izoliraj da nebi steker izgorio

garantujem da nije do utikaca(steker)jer na mojim starim ima 4 zice isti je i ovaj dupli far sa cetiri zice zice su iste ee sad meni ide misljenje da je kod rakete problem jer ona je fakticki prekidac za kratka duga svetla i ona to regulise,ma znam da moze partizanski zicu od dugih premosti na kratkih i eto resen stvar ali to nije to bar po meni
 
Legend
ok ako je isti broj pinova znaci do utikaca nije druze,a u tebe su prije ovih farova sa 2xH1 bili sa jednom H4 sijalicom , ili ?
 
Član
da da imao sam obicne standard farove sa h4 sijalicom i na parkingu polomila neka budala desni i rekoh ajd cim menjam desni dao sam moj stari lev doplatio i uzeo dva dupla sa h4 sijalicom jer su bolji,danas sam to ugradio fino lepo namestio.
-pinovi i zice su potpuno isti nema dileme tu
-ja sve mislim da u "raketi" lezi zec

ee a jel rale resio taj problem???????????
 
Legend
dejan1983 je napisao(la):
da da imao sam obicne standard farove sa h4 sijalicom i na parkingu polomila neka budala desni i rekoh ajd cim menjam desni dao sam moj stari lev doplatio i uzeo dva dupla sa h4 sijalicom jer su bolji,danas sam to ugradio fino lepo namestio.
-pinovi i zice su potpuno isti nema dileme tu
-ja sve mislim da u "raketi" lezi zec

ee a jel rale resio taj problem???????????



u njega je potpuno isti problem....nije jos rijesio,cekamo dobro raspolozenje pa da vidimo :D

ako skuzis u cemu je fazon , postavi ovdje pa da i raletu bude lakse
 
Član
sad sam upravo nasao jednog tipa koji je isto to radio na puntu mk1 ali ko sto sam video slike i on nije resio to pa sam mu poslao poruku i pitao ga,
ma provalicu ja to mozda ce trebati malo vremena ali pocecu od sijalice u fara pa do sijalice na konzolu koja pokazuje ukljucen dugacka ima da ga nadjem nema gde da se krije
mogucnosti su sledeci
--raketa
--prekidac za svetla mada ne verujem da je on
--eventualno releji
ali ja tipujem na raketu

e pa ti imas trojku sa duplim sijalicama ali verovatno kod tebe su fabricki
 
Legend
dejan1983 je napisao(la):
sad sam upravo nasao jednog tipa koji je isto to radio na puntu mk1 ali ko sto sam video slike i on nije resio to pa sam mu poslao poruku i pitao ga,
ma provalicu ja to mozda ce trebati malo vremena ali pocecu od sijalice u fara pa do sijalice na konzolu koja pokazuje ukljucen dugacka ima da ga nadjem nema gde da se krije
mogucnosti su sledeci
--raketa
--prekidac za svetla mada ne verujem da je on
--eventualno releji
ali ja tipujem na raketu

e pa ti imas trojku sa duplim sijalicama ali verovatno kod tebe su fabricki

u mene su fabricki dosli sa 2 sjenila i 2xh1 sijalicom,kupio ove sto vidis na avataru,isto su 2xh1,samo ukopcao i sve je ok ,....

raleta to isto muci , ako nista ne bude islo kako trba , pogledacemo na mojim farovima instalaciji....releji itd...ako u medjuvremenu ne rijesis ,nadam se da cemo mi nesto naci ;) i naravno ti javim ako se to rijesi ;)
 
Član
na h4 je u jednoj sijalic i kratko i dugo..vjerovatno je drugi steker..od ovi..na h1 i h7 su drugaciji ..ja sam imao standardne farove h1 krataka a h7 duga..ja msm ....i radilo je oboje..i isto sam sad uzeo farove sa te dvije komore fazon g4 i isto kad upalim duga rade i kratka isto..i h7 su i kratka i duga
 
Član
ma sve je to meni kristalno jasno druze ko dan ali analizujem gde je frka dali je raketa prekidac na konzoli ili releji ici cu u ponedeljak kod jednog strucnjaka videcu sta ce reci on i javicu sta se desaVA
 
Član
ako je bila H4 sijalica prije normalno je da kad upalis dugo svjetlo kratko se ugasi. to jeino mozes rijesiti ugradnjom jednog radnog relea i diode snage i da pri paljenju dugog svjetla kratko ostaje da svijetli. kod mene je to rijeseno tako. prije bila H4 a sada 2xH1
 
Član
e ovako pogledaj na utikacima rucica ja mislim da ima jedan pin bez zice,iscupaj zicu od kratkih svjetala(mislim da je zute boje) i ubodi u taj pin bez zice pa probaj dali ce raditiNe mogu ti 100% tvrditi da je to,ali koliko se sjecam kada sam ubacivao tablu iz golfa trojke u g2 cini mi se da nije htjelo gasiti kratka svjetla ,pa sam morao prebaciti te zice. probaj pa nam javi.;)
 
Član
bas mi to treba upravo jer do danas su bili h4 farovi od sada su h1 dupli evo ga na slici izbecio se far haha,e rec ti meni druze malo opsirnije kako to ide sa to rele i tu sondu jel mogu sam to da uragim ali ako mozes mi lepo objasnit pleaseeeeeeeeeeeeeee

da zuta je zica za kratka svetla a kazes kod rakete kod volanu su ti pinovi za koji kazes i samo da treba se premostiti na pin gde nema zice,pa moguce je da je to eee ako to bude tako lako resenje castim te sta oceees haha videcu sutra pa javljam jer vec je mrak i ne mrcvari mi se
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top