Pomoć oko E30

Pomoć oko E30

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kada je motor hladan trza u svakoj brzini dok ga ne pročepim po gasu , kada očistim svječice ide inekako . Moželi uticati šta kratka relacija ???
 
Član
hehe hvala ali Dizel NOOOO

A nemislim kada je minus napolju nego uopšteno nešto ga guši neće gas da prima u pojedinim momentima dok ne podignem obrtaje onda ponekad počne pucketati
 
Član
Tuzni je napisao(la):
Kablovi možda. Bolje da ti netko stručniji odgovori.

Kablovi su OK i svjećice su nove NGK sa tri kraka ali opet isto , neko opet govori da je ampula od sauga ali i ona je ok
 
Član
@ muha mislim da je kod njega e30 tako da mu probleme pravi 99% regilator ler gasa tj
IDLE CONTROL VALVE ( ICV ) on kod kockica a i opcenito kod svih bmw-a pravi takve probleme skines ga i ako imas para odneses na ciscenje ultrazvukom a ako nemas e onda ga fino sa wd40 dobro ocisti jer vidjet ces kad ga skines koliko unutra ima korozije i raznog ''djubra'

prije ciscenja ( pogjedaj unutrasnjost nema supljine zacepljena je)
image016bc8.jpg


image017fl6.jpg


poslije ciscenja

image020bs4.jpg

image021yp4.jpg


Kad je hladan radi 30% bolje, znaci radi kao nov i prima gas bolje.
i obavezno promjeni filter zraka
 
Član
e-30 89god. 1,8
Filter sam skroz skinuo stavo sportski sada guta više zraka a regulator ću skinuti i očistiti nadam se da će proćepiti već jednom
 
Početnik
Nastoj izbjeci turiranje i bilo sto slicno dok je hladan, to jako steti motoru.

Moguce sto Scaner kaze regulator ler-gasa no koliko kuzim auto radi normalno dok je topao, jel? To me ipak navodi na nesto drugo. ali svejedno nije zgoreg pocistiti regulator

Prvo pogledaj senzor temperature rashladne tekucine (vode) motora. pokusaj ga zamjeniti probno radi testa. najvjerovatnije je da ubrizgavanje nije uredu dok je hladan, ali sad sto je u pitanju tek treba ispitati, dali daje bas previse benzina ili premalo za hladni rezim rada

zato pojasni mi malo vise na koji nacin auto trza? nakon sto je hladan upaljen kako radi u leru kad se ne dira gas? pogledaj i ispuh kakav je dok je hladan motor ako primjetis nesto posebno napisi, kazes da puca u obrtajima, pogledaj dimi li crno dok je hladan kad se da gasa
 
Član
HONEY je napisao(la):
Nastoj izbjeci turiranje i bilo sto slicno dok je hladan, to jako steti motoru.

Moguce sto Scaner kaze regulator ler-gasa no koliko kuzim auto radi normalno dok je topao, jel? To me ipak navodi na nesto drugo. ali svejedno nije zgoreg pocistiti regulator

Prvo pogledaj senzor temperature rashladne tekucine (vode) motora. pokusaj ga zamjeniti probno radi testa. najvjerovatnije je da ubrizgavanje nije uredu dok je hladan, ali sad sto je u pitanju tek treba ispitati, dali daje bas previse benzina ili premalo za hladni rezim rada

zato pojasni mi malo vise na koji nacin auto trza? nakon sto je hladan upaljen kako radi u leru kad se ne dira gas? pogledaj i ispuh kakav je dok je hladan motor ako primjetis nesto posebno napisi, kazes da puca u obrtajima, pogledaj dimi li crno dok je hladan kad se da gasa

Kada je hladan na lergasu povećava onda smanjuje obrtaje neradi konstatno onda od prve do četvrte brzine jednostavno trokira trza kao da neprimi gas u pojedinim momentima onda kada se zagrije uredu ali i kada dobije temperaturu on na lergasu neradi konstatno sa 900 obrtaja padne na 700 pa na 800 non stop hoda u zadnje vrijeme. Koliko u tome igra ulogu kratka relacija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top