Pomoc, NOS??

Pomoc, NOS??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
KRVOLOK je napisao(la):
NITRO je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
obavezno se mora raditi remap jer ti imas dizela a ne benzinca.Ovde na forumu niko osim nurije nije imao nitro na dizelu i nemoze ti pomoci ni tepsija ni honey ni basta jer oni svi voze benzin a dizel nitro i benzin su dva razlicita svijeta...

Tako da moras opet meni...

ili meni LOL hehehe

a ti si ???
Koja si ti firma,nisam znao da iko osim mene radi remap na dizelu.
Iz koga si grada?

Popovača u HR,uz autoput bratstva jedinstva ako ti sta znaci :cool:
 
Član
Schumi je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
NITRO je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
obavezno se mora raditi remap jer ti imas dizela a ne benzinca.Ovde na forumu niko osim nurije nije imao nitro na dizelu i nemoze ti pomoci ni tepsija ni honey ni basta jer oni svi voze benzin a dizel nitro i benzin su dva razlicita svijeta...

Tako da moras opet meni...

ili meni LOL hehehe

a ti si ???
Koja si ti firma,nisam znao da iko osim mene radi remap na dizelu.
Iz koga si grada?

Popovača u HR,uz autoput bratstva jedinstva ako ti sta znaci :cool:

Nisam cuo da ima tamo iko ko bi to mogao da uradi.
Iz popovace mi je dolazilo mnogo momaka na cip tuning i nikad niko nije pominjao da neko radi remapiranje u popvaci.
To mora da je nesto "taze" :icon_smile:
 
Član
Tako da moras opet meni...
[/quote]

ili meni LOL hehehe
[/quote]

a ti si ???
Koja si ti firma,nisam znao da iko osim mene radi remap na dizelu.
Iz koga si grada?
[/quote]

Popovača u HR,uz autoput bratstva jedinstva ako ti sta znaci :cool:
[/quote]

Nisam cuo da ima tamo iko ko bi to mogao da uradi.
Iz popovace mi je dolazilo mnogo momaka na cip tuning i nikad niko nije pominjao da neko radi remapiranje u popvaci.
To mora da je nesto "taze" :icon_smile:
[/quote]
taze??
radim remapiranje na dizlu al ga ne radim za 200eur ko ti
zato se njima i isplati otić do tebe pojest popit TUNIRAT,
onaj crni polo šta si radio pustio si mu rev limiter za 1200 više(neznam šta si time dobio , serijski je auto serijska bregasta)i auto se razletio nakon 2 mj odprilike:lol: ali ko i radi taj i griješi
e da osim tebe radi citius koji je mrak za dizle i nema jačeg u bivšoj jugi,pa dastek,pa vector, pa th performance i još bar 5-6 +
 
Član
:lol:
NITRO je napisao(la):
Tako da moras opet meni...

ili meni LOL hehehe
[/quote]

a ti si ???
Koja si ti firma,nisam znao da iko osim mene radi remap na dizelu.
Iz koga si grada?
[/quote]

Popovača u HR,uz autoput bratstva jedinstva ako ti sta znaci :cool:
[/quote]

Nisam cuo da ima tamo iko ko bi to mogao da uradi.
Iz popovace mi je dolazilo mnogo momaka na cip tuning i nikad niko nije pominjao da neko radi remapiranje u popvaci.
To mora da je nesto "taze" :icon_smile:
[/quote]
taze??
radim remapiranje na dizlu al ga ne radim za 200eur ko ti
zato se njima i isplati otić do tebe pojest popit TUNIRAT,
onaj crni polo šta si radio pustio si mu rev limiter za 1200 više(neznam šta si time dobio , serijski je auto serijska bregasta)i auto se razletio nakon 2 mj odprilike:lol: ali ko i radi taj i griješi
e da osim tebe radi citius koji je mrak za dizle i nema jačeg u bivšoj jugi,pa dastek,pa vector, pa th performance i još bar 5-6 +
[/quote]

:lol:

nista ja nisam majstore pogrijesio na polu,momak je trazio maksimum,tako sam i uradio mapu,niko ga nije tjerao da ga non stop gasira jer jedino je tako motor mogao da crke.Ako neko non stop forsira motor i sa cipom i bez njega ce da crkne,a taj momak ga bas nije stedio i mnogo ga je forsirao i prije i poslije cipovanja.Takodje ako ista znas o rempiranju jasno ti je da na atmosferskom motoru nemozes "pretjerati" sa cipom i unistiti motor,mozes uraditi lose mape da motor ide slabije ili slabe mape da motor "izgori" ali mehanicki nemozes unistiti motor.Svaki vlasnik auta mora cuvati i odrzavati motor a ne samo ga tjerati,nezaboravi da se kvare i motori koji nisu cipovani i da je cip uzrok kvarova onda se nikad nebi kvarila auta koja nisu cipovana.

Blokada je bila za 300 obrtaja pomjerena i auto se mnogo vise vozio od 2 mjeseca,ustvari sad prvi put i cujem da je crkao motor,jer sam momka vidio ljetos i bio je sa tim istim polom.

Svi turbo dizel motori sa nitrom kod mene zavrse,kako god ti mislio,to sto ti nabrajas kao tjunere je smjesno porediti sa mnom jer niko od njih neradi custom remapiranje za nitro na dizelu...

Necemo dalje u off,saznao sam ono sto me interesovalo...poz
 
Član
nista ja nisam majstore pogrijesio na polu,momak je trazio maksimum,tako sam i uradio mapu,niko ga nije tjerao da ga non stop gasira jer jedino je tako motor mogao da crke.Ako neko non stop forsira motor i sa cipom i bez njega ce da crkne,a taj momak ga bas nije stedio i mnogo ga je forsirao i prije i poslije cipovanja.Takodje ako ista znas o rempiranju jasno ti je da na atmosferskom motoru nemozes "pretjerati" sa cipom i unistiti motor,mozes uraditi lose mape da motor ide slabije ili slabe mape da motor "izgori" ali mehanicki nemozes unistiti motor.Svaki vlasnik auta mora cuvati i odrzavati motor a ne samo ga tjerati,nezaboravi da se kvare i motori koji nisu cipovani i da je cip uzrok kvarova onda se nikad nebi kvarila auta koja nisu cipovana.

Blokada je bila za 300 obrtaja pomjerena i auto se mnogo vise vozio od 2 mjeseca,ustvari sad prvi put i cujem da je crkao motor,jer sam momka vidio ljetos i bio je sa tim istim polom.

Svi turbo dizel motori sa nitrom kod mene zavrse,kako god ti mislio,to sto ti nabrajas kao tjunere je smjesno porediti sa mnom jer niko od njih neradi custom remapiranje za nitro na dizelu...

Necemo dalje u off,saznao sam ono sto me interesovalo...poz
[/quote]


vidiš opet se varaš, opet kažem radi ih više custom mapiranje za dizlo
nego daa te pitam dali koristiš valjke i to sa kočnicom?
neželim pljuvat po tebi ako što i ti mene omalovažio prije par postova
nisam vidio puno tvojih uradaka ak ko god ima tvoj chip svi pretjeruju u iskazima snage koja nije nigdje izmjerena
momka si vidio sa tim istim polom i drugom mašinom jer je ona otišla u večna lovišta
polo je bio pomaknut 1000 obrtaja šta osim šta jako smanjuje vjek motora ne daje snagu nikakvu ako se ne diraju bregaste internali itd
tako da se to ne radi!
kažeš ,mehanički sa lošom mapom nemožeš uništiti motor? nemogu vjerovati da ta izjava dolazi od nekog ko radi duže taj posao?!?!?!?!?
vjeruj neželiš da dalje nastavljamo ovaj razgovor jer u ovom sam samo nekih 9 godina,tako da bolje da ostane na tome
živ ti meni bio 100 godina i želim ti puuuuno posla i puuuuuno uspješnih projekata
i svega naj;)
 
Član
NITRO je napisao(la):
vidiš opet se varaš, opet kažem radi ih više custom mapiranje za dizlo
nego daa te pitam dali koristiš valjke i to sa kočnicom?
neželim pljuvat po tebi ako što i ti mene omalovažio prije par postova
nisam vidio puno tvojih uradaka ak ko god ima tvoj chip svi pretjeruju u iskazima snage koja nije nigdje izmjerena
momka si vidio sa tim istim polom i drugom mašinom jer je ona otišla u večna lovišta
polo je bio pomaknut 1000 obrtaja šta osim šta jako smanjuje vjek motora ne daje snagu nikakvu ako se ne diraju bregaste internali itd
tako da se to ne radi!
kažeš ,mehanički sa lošom mapom nemožeš uništiti motor? nemogu vjerovati da ta izjava dolazi od nekog ko radi duže taj posao?!?!?!?!?
vjeruj neželiš da dalje nastavljamo ovaj razgovor jer u ovom sam samo nekih 9 godina,tako da bolje da ostane na tome
živ ti meni bio 100 godina i želim ti puuuuno posla i puuuuuno uspješnih projekata
i svega naj;)

Kupio sam poptuno nove valjke sa kocnicom do 800 ks,ali vjeruj i ti meni da si ti jedan od mnogih koji nesto malo procitaju o tome i hoce sa mnom da se prepiru o stvarima koje nerazumiju.Sta ti sad meni govoris koliko je blokada bila pomaknuta,ja znam kako sam to napravio i znam zasto sam je pomjerio za 300 a ne za 1000 ili cak 1200 kako si prije izajvio.
Velika je razlika druze izmedju turbo i atmosferskog motora,turbo motor se moze unistiti veoma lako sa losom mapom.Atmosferski motor mora da mapira debil ali totalni debil da bi se unistio jer jedini nacin na koji se moze unistiti atmosferac losim cipom je da mu je AFR 16 ili vise,pa da izgori,ili da mu je AFR 9 ili manje pa da se "saperu" lezaji.Sa velikim knockingom se nemoze desiti da motor strada jer to svako moze osjetiti cim proba motor i to se nemoze nikome zalomiti.Ja sigurno nisam niti pogresnu smjesu napravio a ni knocking.
Blokada od 300 rpm je extra stvar za prvu i drugu brzinu ali bez bregastih za ostale brzine nevrijedi drzati motor tako visko,tako nesto si i ti nacuo ali 1. i 2. brzina veoma dobro hoce da se zavrste za 200-300 obrtaja vise i zato se blokada toliko i pomjera,da te malo i naucim za dzaba.Nemam namjeru da se prepirem sa tobom,ja sam rekao samo da si ti "taze",a to neznaci nista lose,to znaci da si ti nesto novo za sta ja nisam cuo,to je bio smisao moje recenice a ne nesto pogrdno.Ti si jedva docekao da pominjes tako neki atmosferski motor koji je kao crkao zbog moga remapiranja,smjesno,ta mapa je extra u polu i u jos mnogo motora se vozi i nikad ni jedan nije se pokvario.

Posto je ova tema otisla daleko,molio bih admine ili da ovo zakljucaju ili da sve izbrisu jer nezelim da ulazim u raspravu na ovakav nacin i ovakvim tonom kakav nitro koristi.
 
Početnik
200-300rpm na takvom motoru je OK, vise nema smisla.


a Krvolok, da bi spalio n/a motor, sto kazes, treba se stvarno "dobro potruditi" :icon_biggrin: :icon_biggrin:
 

sUx

Član
neznam srdjane cipovao si mnoga auta i dizele i benzince i niko mi se od raje nije pozalio samo su te pohvalili nista vise

pozz
 
Član
sUx je napisao(la):
neznam srdjane cipovao si mnoga auta i dizele i benzince i niko mi se od raje nije pozalio samo su te pohvalili nista vise

pozz

:icon_smile:

Takav je ovo posao i kad dobro radis i kad nema sta ko da ti zamjeri uvijek se nadje poneko da ti "prisije" tamo nesto sto se pokvarilo i naravno odmah je cip bio kriv.Kad guma slucajno pocne da izduvava odmah je do cipa :lol:

Taj polo konkretno je stvarno puno i bez potrebe forsiran jer sjecam se kad ga je vlasnik probavao ja sam mu odmah rekao prvo da ce poginuti negdje a drugo da motor takvu voznju nemoze izdrzati ni jedan,jer momak je stvarno bio nemilosrdan i sa motorom i sa mjenjacem.Ja licno vjerujem da je motor crkao jer sam vidio kako se vozio,ali isto tako sam potpuno siguran da nije zbog cipa jer je momak ljetos imao cip u njemu i da je drugi motor stavio zasto bi vracao opet cip da se zbog njega "razletio" motor...naravno,jasno je svakom o cemu se ovde radi.

Taj motor je isao preko 10 km/h brze na top speed sa cipom a to je na 1.6 8v motoru vrhunski podesena mapa i sigurno da nebi mogao ici brze da nesto nije bilo uredu.

Da je bilo nekih problema oko cipa zvao bi me i sam gazda a ne ovako da me neko bezveze proziva po forumima,ja sam profesionalac u ovome,meni je ovo posao i ja za ovo placam porez drzavi sto radim i nemogu dopustiti da mi neko prebacuje stvari za koje nisam ni najmanje kriv.

Tema je otisla totalno predaleko i molio bih nekoga da je zakljuca.
Hvala
 
Član
;)
KRVOLOK je napisao(la):
NITRO je napisao(la):
vidiš opet se varaš, opet kažem radi ih više custom mapiranje za dizlo
nego daa te pitam dali koristiš valjke i to sa kočnicom?
neželim pljuvat po tebi ako što i ti mene omalovažio prije par postova
nisam vidio puno tvojih uradaka ak ko god ima tvoj chip svi pretjeruju u iskazima snage koja nije nigdje izmjerena
momka si vidio sa tim istim polom i drugom mašinom jer je ona otišla u večna lovišta
polo je bio pomaknut 1000 obrtaja šta osim šta jako smanjuje vjek motora ne daje snagu nikakvu ako se ne diraju bregaste internali itd
tako da se to ne radi!
kažeš ,mehanički sa lošom mapom nemožeš uništiti motor? nemogu vjerovati da ta izjava dolazi od nekog ko radi duže taj posao?!?!?!?!?
vjeruj neželiš da dalje nastavljamo ovaj razgovor jer u ovom sam samo nekih 9 godina,tako da bolje da ostane na tome
živ ti meni bio 100 godina i želim ti puuuuno posla i puuuuuno uspješnih projekata
i svega naj;)

Kupio sam poptuno nove valjke sa kocnicom do 800 ks,ali vjeruj i ti meni da si ti jedan od mnogih koji nesto malo procitaju o tome i hoce sa mnom da se prepiru o stvarima koje nerazumiju.Sta ti sad meni govoris koliko je blokada bila pomaknuta,ja znam kako sam to napravio i znam zasto sam je pomjerio za 300 a ne za 1000 ili cak 1200 kako si prije izajvio.
Velika je razlika druze izmedju turbo i atmosferskog motora,turbo motor se moze unistiti veoma lako sa losom mapom.Atmosferski motor mora da mapira debil ali totalni debil da bi se unistio jer jedini nacin na koji se moze unistiti atmosferac losim cipom je da mu je AFR 16 ili vise,pa da izgori,ili da mu je AFR 9 ili manje pa da se "saperu" lezaji.Sa velikim knockingom se nemoze desiti da motor strada jer to svako moze osjetiti cim proba motor i to se nemoze nikome zalomiti.Ja sigurno nisam niti pogresnu smjesu napravio a ni knocking.
Blokada od 300 rpm je extra stvar za prvu i drugu brzinu ali bez bregastih za ostale brzine nevrijedi drzati motor tako visko,tako nesto si i ti nacuo ali 1. i 2. brzina veoma dobro hoce da se zavrste za 200-300 obrtaja vise i zato se blokada toliko i pomjera,da te malo i naucim za dzaba.Nemam namjeru da se prepirem sa tobom,ja sam rekao samo da si ti "taze",a to neznaci nista lose,to znaci da si ti nesto novo za sta ja nisam cuo,to je bio smisao moje recenice a ne nesto pogrdno.Ti si jedva docekao da pominjes tako neki atmosferski motor koji je kao crkao zbog moga remapiranja,smjesno,ta mapa je extra u polu i u jos mnogo motora se vozi i nikad ni jedan nije se pokvario.

Posto je ova tema otisla daleko,molio bih admine ili da ovo zakljucaju ili da sve izbrisu jer nezelim da ulazim u raspravu na ovakav nacin i ovakvim tonom kakav nitro koristi.


ja nisam nov u ovome i mislim da se sa tim bavim duže nego ti,9 godina
(ako sam u krivu oprosti)
to taze nisam razumio
motor se uništi iz zajebancije lošom mapom bilo dizlo,benz,turbo nitro itd
nisam imao namjeru pljuvat,brate radi ko ti brani al moraš shvatit da znam puno i učim svakim danom sve više, neke aute sam samo ja napravio u evropi mislim na extreman tuning
ne radim trimere niti kosilice bez brige
mala stvar u mapi može sjebat motor ćak dosta brzo i vjeruj nitko nije stručnjak za sve u svemu-univerzalac, to je smiona i bezobrazna izjava jer ih ja par znam koje si odbio i nisi htio -znao napravit
OPET KAŽEM KO I RADI TAJ I GRIJEŠI TAKO I JA(SVATKO NORMALAN OSIM SUPERMENA??)
NIJE MI NAMJERA PLJUVAT PO TEBI DAPAĆE POSLAT ĆU TI IH BRDO,NIJE PROBLEM-TOTALNO SI ME KRIVO RASTUMAČIO,SMIRIT TENZIJE
NIJE MI PROBLEM DA POŠALJEM EKIPU TEBI KAD VIDIM TVOJ POSAO
NA DIJELU I KAD VIDIM DYNO CHART(prije i poslije),A/F EGT CHART, I OSTALO
Nisam seronja i volim kvalitetan pristup, nadvikivanjem po forumu nećemo ništa dokazat, nevolim kad ljudi izjavljuju svašta
nikad mi nije išlo trkeljat po forumu pa neću niti sad , bolje mi je da zadržim šta znam za sebe(i naplatim ko i svako pametan)
držat ću se ja prodaje i to je to:lol::lol:
moje je uvijek bilo pomagat ljudima a ne prodavat pamet
vidim da ovdje ima puno ljudi koji riješavaju forumsku problematiku,tako da tu mene netreba,a ja ću držati svojih mušterija njihovih i svojih projekata, ipak mene zanima pista;);)
eto tu je meni daljnja rasprava završena:))

HONEY je napisao(la):
200-300rpm na takvom motoru je OK, vise nema smisla.


a Krvolok, da bi spalio n/a motor, sto kazes, treba se stvarno "dobro potruditi" :icon_biggrin: :icon_biggrin:
ispadaš smiješan, i nemoj to provaliti di ljudi znaju nešto o tome jer će ti se ljudi smijat....:lol:
 
Član
NITRO je napisao(la):
mala stvar u mapi može sjebat motor ćak dosta brzo i vjeruj nitko nije stručnjak za sve u svemu-univerzalac, to je smiona i bezobrazna izjava jer ih ja par znam koje si odbio i nisi htio -znao napravit

Ok,sve pet za tebe ali ajde molim te reci ovde javno koga sam ja to vratio jer nisam znao da mu napravim auto,molim te jos mi samo to reci...
U stvari to je izgleda nekoliko ljudi a ne jedan,molim te reci mi o cemu se ovde radi,jer ja puno vise volim da radim auta za trke od civilnih auta i nema teorije da sam nekog odbijo zato sto nesto nisam znao uraditi.Eto reci mi ako ikako mozes...Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top