Pomoc, NOS??

Pomoc, NOS??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Trebam par informacija vezano za NOS. Cera i Honda Power su dobro objasniti sta je to, respect za to!
Imam namjeru da ga ugradim kod sebe u auto.
Pa me interesuje sljedece:
- Koliko traje montiranje sistema u auto
- od cega zavisi koliko cu na pritisak gumba "dobiti" KS-a (posto od nekih cujem da imaju 50, 75, 100 pa cak i 150 KS na pritisak gumba)
- Dali moram ECU modifikovati radi nitra (vec je montiran SMchip)
- gdje mogu puniti boce (najblize Sarajevu)
- koliko kosta punjenje boce
- Koji su minimalni obrtaji u kojima smijem opucati nitro a da nenaskodim motoru (znam da ga samo pucam pod punim gasom i da neulazim u blakadu sa nitrom)

Sve informacije i iskustva su dobro dosla
 
Početnik
Evo odgovora na neka pitanja:
- nekoliko sati (ako je dobro uvjezban majstor);
- od nitro dizne (standardni sistemi dobavljivi kod nas su do 75 konja, postoje i puno jaci);
- koliko znam radi se remapiranje za nitro (neka me neko ispravi ako grijesim):
- obrtni interval ispucavanja zavisi od potrebe, ja koliko znam moze i od samog starta a i u toku voznje (to ti Honey i Tepsija mogu puno bolje objasniti)

L.P.
 

IGY

Član
cek dok ti tepsija dodze on je doktorirao na tome
a boce mozes puniti u plinari kod Halilovica
 
Član
BLACK KNIGHT je napisao(la):
Evo odgovora na neka pitanja:
- nekoliko sati (ako je dobro uvjezban majstor);
- od nitro dizne (standardni sistemi dobavljivi kod nas su do 75 konja, postoje i puno jaci);
- koliko znam radi se remapiranje za nitro (neka me neko ispravi ako grijesim):
- obrtni interval ispucavanja zavisi od potrebe, ja koliko znam moze i od samog starta a i u toku voznje (to ti Honey i Tepsija mogu puno bolje objasniti)

L.P.

Da se malo nastavim na kolegu ,snaga ti zavisi od kombinacije nitro i dizne za gorivo.Uz sistem dobijes po 3 seta recimo 35-50-75KS.

Remap se moze ali i ne mora raditi (mi na Goranovom CRXsu i Ernestovoj Alfi nismo dirali jer je sut manji od 75KS)

Trebaju ti Hladnije svjecice i mogucnost pomjeranja paljenja,

Za ostalo me mozes kontaktirati na PP ili mail procesor@blic.net
 
Član
obavezno se mora raditi remap jer ti imas dizela a ne benzinca.Ovde na forumu niko osim nurije nije imao nitro na dizelu i nemoze ti pomoci ni tepsija ni honey ni basta jer oni svi voze benzin a dizel nitro i benzin su dva razlicita svijeta...

Tako da moras opet meni...
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
obavezno se mora raditi remap jer ti imas dizela a ne benzinca.Ovde na forumu niko osim nurije nije imao nitro na dizelu i nemoze ti pomoci ni tepsija ni honey ni basta jer oni svi voze benzin a dizel nitro i benzin su dva razlicita svijeta...

Tako da moras opet meni...
A svakako sam kontao tebi, haj sad cu te nazvat :D
 
Član
srdjan tj.Krvolok ti je sve napisao.

Montiranje ti zavisi od majstora, ja sam svoj sistem "montirao" gotovo 6h ali za kompletan proces montiranja + mapiranja treba vise vremena...

dobit ces onoliko KS "odprilike" koliko veliku diznu za nitro stavis
ECU moras mapirat za nitro /2 mape - 1 normalno 1- nitro postavke
U sarajevu u Messeru , kada prodjes auto otpad FAR jos dalje tamo se puni tj ne puni nego kupis punu bocu minimalne velicine 8kg plina (ima oko 22kg)jednom, kosta ti cca 250-300 km. i onda kad je ispraznis mjenjas za punu i doplacujes 70-80 KM.

Tko di bude mapirao nitro znat ce koliko na tvoj motor treba staviti da se aktivira i gasi sam ako je moguce , ako ne reci ce ti kada da palis i kada da gasi (ali neces ga slusati pa ces sasuti mjenjac :D)
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
obavezno se mora raditi remap jer ti imas dizela a ne benzinca.Ovde na forumu niko osim nurije nije imao nitro na dizelu i nemoze ti pomoci ni tepsija ni honey ni basta jer oni svi voze benzin a dizel nitro i benzin su dva razlicita svijeta...

Tako da moras opet meni...

ili meni LOL hehehe
 
Član
NITRO je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
obavezno se mora raditi remap jer ti imas dizela a ne benzinca.Ovde na forumu niko osim nurije nije imao nitro na dizelu i nemoze ti pomoci ni tepsija ni honey ni basta jer oni svi voze benzin a dizel nitro i benzin su dva razlicita svijeta...

Tako da moras opet meni...

ili meni LOL hehehe

a ti si ???
Koja si ti firma,nisam znao da iko osim mene radi remap na dizelu.
Iz koga si grada?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top