Pomoć, nero i ostali burn programi.

Pomoć, nero i ostali burn programi.

Član
Ovako, počeo je da me zeza rezač, nikako da narežem disk. Krenem preko nero-a, dođe do pola, izbaci neki error i izbaci disk. Upropastio sam 20-ak diskova pokušavajući sva moguća podešavanja, pokušao preko Windows media player-a, neće. Šta god probam ne ide. Do čega može biti problem, šta da pregledam, da li da reinstaliram program, ima li neko neki dobar program da preporuči, ima li neko link gdje da skinem i šta,...:icon_question:
Hvala vam svima unaprijed.:cool:
 
Početnik
nebi to trebalo bit do programa,,,,ali ipak pokusaj instalirat ashampo burning studio,,ja ga koristim 5 godina
 
Član
probaj neke od ovih besplatnih..
http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Data-CD-DVD-Burning/Ashampoo-Burning-Studio-Free.shtml
http://www.cdburnerxp.se/en/download
http://www.imgburn.com/

a moguce je da je przac otisao, ili da si uzeo pakovanje losih kineskih kopija, bili su verbatimovi kod nas na trzistu, od 20, dva uspijes sprzit kako treba...
 
Član
Uzeo sam 50 PRINCO diskova. Do sad možda narezao 25-30 komada i to je to. Svi su super radili. Režem samo audio diskove za auto, slušam koji mjesec i bacam disk. Poslije mjesec i nešto slabije player učitava te diskove, na kraju blokiraju, ne možeš ih izbaciti iz playera, nerviraju, tako da završe letom kroz prozor. Ispravan je komp, sve je super povezano, ali ne znam u čemu je problem. Zar da rikne poslije 30 narezanih diskova:icon_question:
 
Član
probaj sa nekim od ovih drugih programa, te kupi 2-3 medija od razlicitih proizvodjaca pa ces znati jel otisao przac... a zar nemas usb u autu, to je spas, goni cd-ove i to :D
 
Član
Limpi je napisao(la):
probaj sa nekim od ovih drugih programa, te kupi 2-3 medija od razlicitih proizvodjaca pa ces znati jel otisao przac... a zar nemas usb u autu, to je spas, goni cd-ove i to :D

U autu CD fabrički i mogu ti reći da radi super. Imao sam problema sa njim samo zbog loših diskova. Kad ubaciš originalni disk, čita ga za sec.:D
Evo skidam ove što ste mi preporučili, pa ćemo da vidimo. Imam diskova da testiram.
 
Član
Imao sam davno slican problem nece preko Nera nista da sprzi ..i probaoo sam ovaj program CDBurnerXP i odtad sve je oke ..et pokusaj i ti
 
Član
Probao CDBurnerXP i ashampoo i neće opet. Tačno se vidi da dođe do nekih 1/4 diska i tad stane i izbaci disk. To mi se događa sa čim god da probam. Šta može biti?
 
Član
To ti 90% nije u redu writer,zaglavljuje ti laser u odredzenom polozaju i ne moze da nastavi tako da ti izbacuje error i javlja gresu unistavajuci pritom diskove,rijesenje ti je da izvadis rom i rastavis ga,moras ocistiti klizace po kojem se krece laser i njegovu vodilicu,najvjerovatnije se nakupilo prasine ili ti je otpao komadic filma s diska posto su cesto diskovi koji se koriste uzasnog kvaliteta te se film koji je na njemu cesto skida,tako da je moguce da ti je zaglavio komadic negdje u osovini,laser nemoj niposto da diras rukama,krpom,papirom itd.....mozes jedino ako vidis da ima prasine na socivu uzeti stapic za usi i lagano je skinuti,nemoj koristiti nikakva sredstva tipa alkohol,aceton itd,jedino ako imas tecnosti za ciscenje naocala,mozes nakvasiti s jednom dvije kapljice tampon i tako ga ocistiti.....probaj pa javi jesi uspio...;)
 
Član
Hvala svima, sad sam ga rasklopio, produvao sa svih strana, sklopio i evo uspješno "narezbario" CD.:D Nešto sad zveči u njemu, kad ga pomjeram nešto se kotrlja po njemu, ali, šta bih mu ja? Tražio je dobio je.:D
Valjda se uplašio jadan da će završiti u letu u snijeg, pa odlučio da radi.:D
 
Član
To si sigurno zaboravio jedan sarafic u njemu,nikako ti ne savjetujem da ga tako ostavis da ti nebi napravio jos vecu havariju :icon_rolleyes:,nego hajd ti to ponovo rasklopi i nadzi sta ti to zvecka,samo lagano i sa strpljenjem ;)
 
Član
Nije zaboravljeno ništa, nije bilo viška dijelova za divno čudo.:lol:
Stvarno, kako sam ga izvadio, kako god da ga okrenem, nešto zveči unutra, ali skroz slabo. Nisam ga ni rastavljao skroz, samo skinuo donju stranu, malo je odvojio, malo produvao, sklopio, vratio i sad radi.
Ne rastavljao ga ja vala dok god radi, pa makar i crk'o, jebe mi se.:icon_mad:
 
Član
Oggy prijatelju poslusaj me,mozda ti se cini da ima puno posla ali mislim da je ipak bolje da to odradis kako treba,jer samim "duvanjem"neces puno postici i moze te zeznut kad ti bude najpotrebnije,rastavi to fino,ocisti vodilice i klizace i ima da te slusa jos dugi niz godina,ovako ti moze ponovo zaglaviti,ajde nemoj da ti bude mrsko...mozda da od tebe jednom napravim majstora :D ,bolje i to nego da bacas pare na novi kad mozes taj rijesiti da valja ;)
 
Top