POMOC!!! kazna

POMOC!!! kazna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ev maloprije se vracam kuci iz radionice, jednom jaranu sam popravljo skuter,i taman kreno kuci da ga ostavim u garazu i kroz grad idem i zaobiso sam jednu patrolu bas zbog toga sto nije moj motor i nemam nista od njega i necu da me peglaju, i na 500 m od kuce me zaustavi policajac...i onda je poceo kenjat kako treba imat polozeno (a motor je 50ccm),nemam kacige,nemam papire,nije registrovan....i tako kaze 250KM ti je do sad kazne...i onda mi uzeo licnu podatke...i zapiso je u rokovnik...nije mi pisao nikakvu kaznu na onaj blok...

E sad mene zanima hoce li mi to doci kuci da platim ili je to samo onako bezveze upisao u rokovnik da me prepadne...help....imam neke ljude u mupu koji ce provjerit to...al eto usput zelim da mi vi iz iskustva kazete otprilike...:icon_question::icon_question:
 
BHT Ovisnik
heh,mene je neki dan zaustavio isto,samo ja bio s autom u naselju ortijes,jos naselje,meni 17 god. nemam polozeno,sve zapisao na obicni blokic sto mozes kupiti u svakoj trgovini,ali cim su otisli vec je to bilo sve u mupu,i za 4 dana dosla kazna bivsoj vlasnici auta,meni papir sa suda i sad ocekujem poziv na sud,uglavnom vjerujem da ce ti doci
 
Član
Ne vjerujem da ce ti stici ista, ali ako mu bude trebalo da popuni neku normu ili kvotu, ne znam kako to kerovi rade, naj*aces! Bolje ti potezi tu vezu odma'!
 
Član
ocekuj kuci pripremi se jbg


ne vole oni bas Bikere izj*ase ih


imao sam ja par pizdarija za motor sa njima
 
Član
al koliko znam imas pravo zalbe jer ti nije dao blok koji je po propisima,,,mogo ti je i na toalet papir napisat onda ...

ev hvala na pomoci veza upalila nema kazne rijeseno...........j*em ti vaku srecu....al dosla bi mi kuci kazna da nije rijeseno....
 
BHT Ovisnik
sad je drugaciji pravilnik i sve,moze on tako;) al to je dobro,doci ce ti smao kazna,i vjerojatno dosta blaza
prijateljicu su mi 3x zaustavljali,prvo je zaustavili sa tuđim skuterom od 50ccmi kazna,kasnije sa njenim od 150,pa sa deckovim nexusom od 300ccm,al samo novcana kazna;)
 
Član
povuci vezu, jos je to 'frisko' pa vjerovatno mozes stici stosta uraditi, dobro bi bilo kad bi znao koji te zapisao itd :D ili bar osnovne podatke koja patrola-gdje-koliko sati :icon_biggrin:

mene su jednom zaustavili isto tako (od opreme-go i bos -ništa) isto tako tudji motor i isto tako-morao samo do stana skoknuti po neke stvari i skoro pa identicno mi nabraja, ja mu objasnim situaciju, on izvadi rokovnik, ja 'cekaj da obavim poziv' i na tome se sve zavrsilo :D

zato odmah se uhvati telefona i sretno :D

hahaha, eto onda sam malo zakasnio sa postom :D uglavnom kad su motori u pitanju bar ono sto ja znam od raje, drotovi su 'oprezni' :D

pozdrav :D
 
Član
istina da murija nevoli bajkere..ja koga god da znam u gradu da ima motor..bjezi od policije..pokusava ih izbjec..ja kad sam tek dobio motor tamo u maju..vozo sam se po gradu ..a nisam imo nista ni kacigu ni polozen ni licnu..i prolazio pored policije i nikad me ni ne pogledaju..a kasnije 2 mj...ganjaju te..sreca mene jos nisu ganjaali..al su me zaustavljali..i bale svasta..jednom su mi nabrojali preko 300km kazne...nisam imo licnu.vozacku.kacigu..nenosanje dokumenata(slago da imam ) ..i svasta nesto..a moje drugove ..ganja policija i to sam se uvjerio..izgleda da im je doso neki novi zakon ..i prvi put kad me policija zaustavila u gradu..reko mi policajac..da je kao taj dan bio pojacana patrola na motoriste..ma ko ih ..je.... :lol: dok ima grmova i ulicica moze se bjezat :lol:
 
Član
nista hvala svima na pomoci, a da nisam reagovo dosla bi kazna kuci....sretno svima koji imaju motor.....stvarno peglaju a jos vise ako naletis na drkadziju kao ja danas......eto srece veze su bile jace i izvuko sam se, sad sebi uzimam skuter 50ccm, al ima papire i registrovan, jos stavim kacigu i rahat,,,samo me buni kaze meni danas murjak da za 50ccm moras imat polozeno....pa to mi nije jasno koliko sam ja do sada znao nije se moralo....
 
Član
almyr je napisao(la):
nista hvala svima na pomoci, a da nisam reagovo dosla bi kazna kuci....sretno svima koji imaju motor.....stvarno peglaju a jos vise ako naletis na drkadziju kao ja danas......eto srece veze su bile jace i izvuko sam se, sad sebi uzimam skuter 50ccm, al ima papire i registrovan, jos stavim kacigu i rahat,,,samo me buni kaze meni danas murjak da za 50ccm moras imat polozeno....pa to mi nije jasno koliko sam ja do sada znao nije se moralo....

Izgleda da ce doci do nekih izmjena u zakonu, kao u Srbiji sto stize! Za svaku podkategoriju ces morati posebno da polazes!
 
Joj znam kako je, i ja nemam mira dok se sezona skutrera, zaustavljaju te gdje god stignu da vide da li si u redu!!! Koliko mi se puta desilo da policajac bukvalno trci preko puta da bi me ustavio na suprotnoj traci!! Al' mogu ih svatiti, jer 80% ovih skuterasa (barem u gradu gdje ja zivim) vpza se bez polozene vozacke dozvole, i on tako redom stalno kontrolise, ovu sezonu sada sam polozio i ono ispocetka lete sa svih strana zaustavljaju bla bla, a pred kraj sezone vec sam postao miran, znaju da imam polozeno pa me i ne zaustavljaju, mada ja uvijek nosim kacigu radi sebe, a brza voznja nista, lagano kuliram kroz carsiju samo hehe!!!
 
Član
almyr je napisao(la):
nista hvala svima na pomoci, a da nisam reagovo dosla bi kazna kuci....sretno svima koji imaju motor.....stvarno peglaju a jos vise ako naletis na drkadziju kao ja danas......eto srece veze su bile jace i izvuko sam se, sad sebi uzimam skuter 50ccm, al ima papire i registrovan, jos stavim kacigu i rahat,,,samo me buni kaze meni danas murjak da za 50ccm moras imat polozeno....pa to mi nije jasno koliko sam ja do sada znao nije se moralo....

ma neki ponovo novi zakon..
dakle, sada moras ici na ona predavanja ponovo, i tu ima nekih stvari u vezi skutera, pravilno nosenje kacige, neka pravila, itd.., cak mislim da imaju i neki testovi za skutere, i kad to zavrsis, polozis, onda dobijes kao neku iskaznicu da mozes skuter voziti...uglavnom sranje...
i mene je skoro zaustavio sa skuterom i ovaj sto me zaustavio kaze uredu je sve, sacekaj da te kolega tamo evidentira...haj reko...kad zove ovaj drugi drot, kaze sta ti je ovo, kako vozas bez vozacke za skuter, i poce me peglat ono bas bezveze..samo sto nije reko daj mi 10 KM i idi...al nisam nista dao jeer para NEMA:D
i onda prica..jos jednom da te vidim na cesti s tim, pisat cu ti kaznu...ah da..samo pisi..
 
neznam ja sam imo u italiji taj skuter jos tamo karibinjeri i kurci palci al mi nisu nista mogli bez kacige dokumenata i svega ostalog jer ja sam bio skuter platio 200 eura pa sam ga htjeo registovati i osigurati kad mi je rekla 250 era za 6 mjeseci nije mi se nesto placalo a gazdarica mi je tamo jaka pa se nisam ni bojo ali me nikad nisu mogli ufatiti hihii u hotel mi dolazili a ja njima ja nevozim to oni mene ubjedzuju da jesam a ti samo no kapito:icon_smile
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top