pomoc: "+kabal" pug 206

pomoc: "+kabal" pug 206

Član
eto tu ti se vidi kud je kabal provucen...ispod ovih masu kablova koji idu u kabinu imas cep za provuc taj svoj kabal...
a plus idi drito na klemu od akua jer ovako bi moglo biti blinkanja svjetala i pada radnog napona... :)
pojacaj masu sa akua na sasiju...
 
Član
e ovako...
znam da googlam, nisam toliko retardiran...
dvoumio sam se da postavim pitanje ovde jer ne zelim da cujem nagadjanja nego ako neko ima iskustva KONKRETNO sa ovim problemom na peugeotu 206, isekao sam ruke dok sam skinuo pretinac za odlaganje sitnica i tamo NEMA nista... ima plasticni saraf, koji slucajno drzi izolaciju, a osiguraci su na vozacevoj strani...
Marko_V prijatelju, kada dajes savete, obrati paznju na kojoj je strani volan, jer sam za ovu lokaciju i sam znao ali je kao sto sam trideset puta rekao, nepristupacna za izbusiti... resicu ovo sam ili jednostavnije necu ista ugradjivati :)

Hvala svima na savetima, ali ako konkretno nemate iskustva sa ovim automobilom nemojte mi pomagati jer samo bez veze gubim vreme.
 
Član
inace kod nas se vozaju auta sa volanom na lijevoj sirani,ja ti kazem kuda sam provlacio kablove na 206-ici sad posto je to ipak francuz i svasta je za ocekivati mozda su na tvom tu rupu zacepili... :)
 
Član
care ti bezveze gubis vrijeme kolko god ceko ovdje da ti ko sta napise ... uzmi brate dragi busilicu u ruke i napravi sebi rupu gdje ti godi nema stvaaarno potrebe da ovde nesto dramis oko tog ... a marko ako je stvarno provlacio kablove kroz 206 (a vjerujem da jest jer je ako se ne varam mahir voza) i cojk ti ovdje ljepo govori sta je uradio a ti mu naso tako vracat i ponasat se tako drsko prema covjeku, trebalo bi te bi sramota ...
 
Član
Care eddo, hvala na savetu... postideo si me :)
necu dalje razglabati na ovu temu da ne bih ponovo ispao bezobrazan...
Marko, izvini brate ako sam te uvredio svojom drskoscu, gornji post sam napisao u afektu nakon sto sam pauzu za rucak + 30min iskoristio za skidanje dela kokpita ispod kojeg se nista ne nalazi. Zaboravite da sam ista trazio.
Jos jednom, izvinite ako sam ikoga uvredio...

potrudicu se da samo citam postove i sto manje komentarisem ubuduce...
 
Član
Evo slika!!! Ovdje je usao kabal u kabinu, koliko sam shvatio ovo je fabricki ostavljenja rupa, poprilicno velika.znaci rupa se nalazi lijevo od kvacila, tacno negdje iza table sa osiguracima :


Uploaded with ImageShack.us

a plus je uzet sa table za osigurace(one koja se nalazi pored akumulatora). e sad, nisam siguran da li je ovo ispravno, i da li bi imao dovoljno struje ako je u pitanju neko jace pojacalo.



Uploaded with ImageShack.us

toliko od mene,nadam se da ce ti ovo bar malo pomoci, da se nisam dzaba smrzavao u garazi :icon_smile:
 
Član
hvala ti brate moj dragi, hvala neizmerno...
meni je ova rupa zatvorena potpuno, postoji naznaka da je moguce izbusiti sto je jako tesko, ali za to ce se pobrinuti sutra, to je bio izvor moje zabune...
ideja sa uzimanjem plusa je prihvatljiva jer sam je vidjao na vise mesta, sada mi je lakse da i ja istu stvar uradim.
Zaista si mi puno pomogao, dugujem ti za ovo!
 
Član
ako nema fabricki rupa izbusi,ako ti je cist lim i sa jedne i sa druge strane,a jest,cak mozes pric sa busilicom fino,ima mjesta,samo malo zastiti kabal na tom mjestu gdje bude prolazio kroz taj dio lima da ga nebi ostar lim nasjekao...plus uzmi direktno sa kleme,ne sa osiguraca kao na slici...
 
Član
Ne treba nista da se busi, vec pored rucice za podizanje haube skloni izolaciju (onaj tepih) i videces vec izbusenu rupu koja je zacepljena nekim gumenim cepom. Taj cep gurnes prstom i eto ti rupa :icon_smile: sad samo trebas da provuces kabal (to je malo nezgodno kad prvi puta to radis) (ako zelis mogu ti postavit slike kako sam ja provukao kod mene)
 
Član
Uglavnom, hvala svima na pomoci, ima desetak dana kako sam resio stvar...
Rupu sam ipak morao da busim, hmm ispod gumenog cepa koji je ostavljen za te svrhe je bilo "nista", jos tvrde kuvane plastike... to me je i navelo da se obratim za pomoc.
Islo je jednostavnije nego sto sam ocekivao, uzeo sam plinsku bocu za kuvanje kafe i na plamenu uzario jedan od kineskih srafcigera za jednokratnu upotrebu i sa njim probio platicni zatvarac na firewallu, iz nekoliko pokusaja naravno. Iskoristio sam fizicku podrsku rodjaka i povezao sve za 15-tak minuta.

Jos jednom hvala na savetima...
 
Top