pomoc: "+kabal" pug 206

pomoc: "+kabal" pug 206

Član
Odlucio sam da oplemenim audio sistem u svom autu ali sam u samom startu naisao na poteskoce... :icon_mad:
Imam problem sa pronalazenjem rupe ili uopste pozicije za provlacenje naponskog kabla u putnicki deo, zanima me kako su to ostali vlasnici 206ice resili...
 
Član
pa jel vidis gdje ti ulaze neki kablovi iz prostora motora u kabinu (kod felicie kad otvoris haubu to je sa lijeve strane znaci strana suvozaca) tu bi trebala biti guma kroz koju samo uguras kabal i ne treba nista busit (u putnicki dio je kod felicie uslo kod pretinca ali ti kad uguras lako je skontat gdje uslo u kabinu)
 
Član
hmm... da na feliciji, ali me konkretno zanima za 206icu... Na Puntu i Twingu sam kabal provukao bez ikakvog problema jer je dodatna instaacija predvidjena... ovaj me je danas izbacio iz takta... Nasao sam jednu potencijalnu lokaciju za rupu na plasticnom zatvaracu na "firewallu" ali ne mogu prici sa acu-busilicom....
 
Član
ja sto sam znao rekao sam a imal igdje da ulaze kablovi iz motornog prostora u kabinu jesil to vidio?
 
Član
Kablovi su ususkani u svojoj kanalici i buziru tako da mi nude opciju da dodam novi kabal... znaci da je bilo tako lako izvodivo ne bih trazio pomoc od ljudi sa foruma...
u svakom slucaju hvala ti na dobronamernim recima!
 
Član
Ako ne vidis nigdje rupu, ostaje ti jedina opcija...busi novu na mjestu gdje ima najmanje doticaj sa vlagom...jesi isao na neke pug club fan forum ofo ono...morao je neko negdje provuci kabal majku mu milu :)
 
Član
http://www.mp3car.com/newbie/113409-peugeot-306-power-cable-connections.html
Možda pomogne, znam da 207 ima rupu na suvozačkoj strani, pa pogledaj tamo
 
Član
e hvala na savetu, skontao sam gde ima nesto sto ima potencijala da postane rupa, samo sto je nepristupacno za bilo koju alatku, planiram da angazujem sarafe za regips i nekoliko uzarenih eksera, ali cu jos malo sacekati nekog od vlasnika 206ica da podeli samnom bezbolno resenje ove misterije :) ...
 
Član
Za do gepeka uvjek postoji ona gumirana rupa u gepepeku i provodjenje ispod auta kabla (sa ostalim kablovima povezati sa vezicama)
 
Član
potrazi sljedecu alatku i lako ces probusiti rupu gdje ti rupa treba

slika-Busilica-na-sajli--1409860x640.jpg
 
Član
iza osiguraca vise suvozacevih nogu imas rupu sa zastitnom plastikom...moze proc nekih 35 mm2...malo bolje pogledaj pod haubom...
 
Član
molim te pojasni mi gde su ti osiguraci vise suvozacevih nogu... pretinac za odlaganje sitnica je bas masivan i zauzima oko 90% tog prostora, rukom sam trazio i nisam nista nasao, samo gumirani sloj sto prekriva podnicu...
Ja sam nasao drugo mesto koje je potrebno izbusiti, kod vozacevih nogu je postavljena kanalica koja vodi buzir sa kablovima u motorni prostor, u jednom delu stoji gumeni cep ispod kojeg je trebala biti neka rupa, medjutim rupa je zatvorena tvrdom kuvanom plastikom koja se jako tesko probija... mesto je nenormalno nepristupacno.
 
Član
ta plastika gdje pretinac,sve to komplet se skida i iza su osiguraci...iza osiguraca imas gumeni cep koji je previdjen za provlacenje kablova,njega skines i provlaci...malo se bolje zagledaj pod haubom na tom mjestu,mora biti tu...
 
Član
bivsi vlasnik moje 206-ice je provukao kabal ispod vozacevih nogu. e sad da li je busio novu rupu, ili iskoristio postojecu, neznam.
 
Član
nemam vremena da se potpuno posvetim resavanju ovog problema, tri dana pauzu za rucak koristim za ovo, svi me zivi na poslu pitaju sta radim na parkingu...
mozes li mi jos samo reci odakle je bivsi vlasnik uzeo plus...? Peugeot ima drugacije kleme, mislio nesto ovako da uradim, samo me zbunjuje volan na desnoj strani i razliciti standardi... http://www.bug206.com/my-blog/77-hertz-240-watt-4-speakers-1-subwoofer-page-1.html
 
Top