Polozaj sub-a ?

Polozaj sub-a ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
muha je napisao(la):
evo bekir pravilno razmislja :) znaci to je glavni razlog zasto NE pojcalo na kutiju stavljati,


doduse vjerovatno nisi imao nikad dovoljno jako pojacalo i system da vidis sta znace vibracije

Eto strucno misljenje tako da pojacalo sa kutije marsh... Gdje sad da ga metnem jer ce da bude vibracija mnogo kada dodje kenwood amp 1.1kw 2x500rms-a:icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
muha je napisao(la):
evo bekir pravilno razmislja :) znaci to je glavni razlog zasto NE pojcalo na kutiju stavljati,


doduse vjerovatno nisi imao nikad dovoljno jako pojacalo i system da vidis sta znace vibracije


Ako je ovo meni upuceno, u pravu si...tek mi je 21 nepuna godina, prije nisam ni imao mogucnosti da si kupim miris za auto a kamoli nesto vise, tako da mi je ovo prvi aftermarket sistem koji stavljam u auto...zato mi je dosta tesko skontat, pa moram naoko ljude pitat, tek se ucim jbga... ;)

E sad da pitam, jel neko ima prijedlog kako nabiti i zvucnik i pojacalo, da jedno drugom en smeta, ali obavezno 50% gepeka mora biti totalno slobodno, znaci da nema zice preko da ide a kamoli nesto vise...ne zelim po dcijenu muzike da mi auto bude totalno beskorisno...?
 
evo tek sad vidio temu.. ;)

hajde kao prvo, drago mi je da ti se svidja muzika (na nekom sam forumu to procitao..), mislim da je onakva kako sam i obecao ;)

ja pojacalo nikad nisam drzao na kutiji.. vidis i sam u kakvom su stanju..

sto se prostora tice, onog dana kada sam odlucio sebi ugradit muziku, pozdravio sam se sa svim mogucim 'prakticnim' sadrzajem, i to isto savjetujem i tebi...
ako krenes negdje na put i imas puno stvari, jednostavno ostavi muziku kod kuce (tako sam i ja radio..;)), jer kad je jednom montiras, kutiju i amp mozes skinuti za par minuta, i nakon toga za isto toliko je i postaviti.. samo nemoj zaboraviti skinuti glavni osigurac..

pozz i sretno s muzikom...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
muha je napisao(la):
evo bekir pravilno razmislja :) znaci to je glavni razlog zasto NE pojcalo na kutiju stavljati,


doduse vjerovatno nisi imao nikad dovoljno jako pojacalo i system da vidis sta znace vibracije


Ako je ovo meni upuceno, u pravu si...tek mi je 21 nepuna godina, prije nisam ni imao mogucnosti da si kupim miris za auto a kamoli nesto vise, tako da mi je ovo prvi aftermarket sistem koji stavljam u auto...zato mi je dosta tesko skontat, pa moram naoko ljude pitat, tek se ucim jbga... ;)

E sad da pitam, jel neko ima prijedlog kako nabiti i zvucnik i pojacalo, da jedno drugom en smeta, ali obavezno 50% gepeka mora biti totalno slobodno, znaci da nema zice preko da ide a kamoli nesto vise...ne zelim po dcijenu muzike da mi auto bude totalno beskorisno...?

probaj staviti AMP na sjediste iza kutije ako ti osane imalo prostora iza... kontas??? a i ako hoces muziku reci prostoru Sellam, kod mene je karavan pa imam prostora da spustim 2-3 kese i gotovo...
 
Početnik
jel neko od vas cuo za pojam duplo dno, kutija u rezervnoj gumi , kutija u boku gepeka i slicno.... kome je prostor bitan,recimo nesto ovako




ili ovako

100_3344.jpg



ili ovako

gta5oh4.jpg
 
Član
svaka cast muha al dali je ovo malo za BR kutiju??? posto vidim da su sve na kompresiji...
Tiboru987 ako ides sa mjuzom za svaki dan uradi nesto ovako ako zelis takmicarsku itd. kazem ti sellam prostoreeee....
 
Član
Nista takmicarsko, ne idem ja s ovim na dbDrag...ovo je muzika meni za slusanja, a posto je ovo auto koje mora sluziti i za svaki dan, moram stjerat zauzeti prostor gepeka na minimum...najbolja mi je ideja sa duplim dnom, pokusat cu preko vikenda skemijat nesto ako smognem para... :)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Nista takmicarsko, ne idem ja s ovim na dbDrag...ovo je muzika meni za slusanja, a posto je ovo auto koje mora sluziti i za svaki dan, moram stjerat zauzeti prostor gepeka na minimum...najbolja mi je ideja sa duplim dnom, pokusat cu preko vikenda skemijat nesto ako smognem para... :)

znas sta ti treba za duplo dno nista...
izvadis prostirku koja je u gepeku, i iscrzas je na komadu medijapana, iverice itd pa izrezes. izrezes krug ubacis zvucnik, zasarafas, tapaciras ak hos, amp za sjediste zavrnes, podvuces kablove da se ne vide i onda to zadihtujes fino i to je to po meni, nista komplikovano... ako grijesim neka me isprave...
 
Početnik
@bekir_sa nebi se bas slozio sa tobom oko ovog dijela ugradnje zvucnika jer zvucnik mora imati kutiju .

al vidim da se pametan sve si skuzio pa ces to to sebi napraviti :)


nadam se da ce sada biti malo jasnije :)




osim toga sta znaci takmicrsko i nije takmicarsko mislite na SPL , pa ovaj setup u G4 nije SPL setup unutra je high end DLS subwofer Nobelium 12 a ispod poklopca se nalazi instalacija , i upravo je ovaj woofer ovako instaliran na takmicenju ( EMMA ) dobio pun broj bodova, znaci da je pravilno ugradnjen i da lijepo svira...
 
Član
Oh...ovaj je uglavio sub i kutiju an mjesto rezervnog tocka...ja n emogu tu jer ce mi tu ici boca sa plinom, a inace gepek mi je od podnice previse plitak...moram kombinirat...eventualno pojacalo i instalaciju u dupli pod, a kutija sa subom an povrsinu da ga mogu komotno vaditi prilikom putovanja...koja je jebada kad imas malen gepek.... :(
 
Početnik
cekaj plin na auto sa motorom od 1.2 ili 1.4 cemu ???

a da razmisliz ipak da odustanes i vozis se biciklom jeftinije je i zdravije????

btw na audi-u je rezervna guma ispod kutije.... ima mjesta u autu sto je je..
 
Član
Ne gledaj mene, stari inzistira zbog rezanja kucnog budzeta...e sad ako vec donira, nepristojno ej odbiti zar ne ? hehe...

A sto se tice audia, kad im amjesta moze se zahebavat kako hoce...meni rub poklopca ezervnog tocka je poravnat sa podnicom gepeka...neka, smislit ce nesto cika tibor, pa makar pojacalo nosio na ledjima hehe....
 
Član
muha je napisao(la):
@bekir_sa nebi se bas slozio sa tobom oko ovog dijela ugradnje zvucnika jer zvucnik mora imati kutiju .

al vidim da se pametan sve si skuzio pa ces to to sebi napraviti :)


nadam se da ce sada biti malo jasnije :)




osim toga sta znaci takmicrsko i nije takmicarsko mislite na SPL , pa ovaj setup u G4 nije SPL setup unutra je high end DLS subwofer Nobelium 12 a ispod poklopca se nalazi instalacija , i upravo je ovaj woofer ovako instaliran na takmicenju ( EMMA ) dobio pun broj bodova, znaci da je pravilno ugradnjen i da lijepo svira...

puno jasnije znaci pravi se kutija u prostoru za rez. gumu a odozgo je samo poklopac...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Ne gledaj mene, stari inzistira zbog rezanja kucnog budzeta...e sad ako vec donira, nepristojno ej odbiti zar ne ? hehe...

A sto se tice audia, kad im amjesta moze se zahebavat kako hoce...meni rub poklopca ezervnog tocka je poravnat sa podnicom gepeka...neka, smislit ce nesto cika tibor, pa makar pojacalo nosio na ledjima hehe....

ne znam moze li kod skode ispod sjedista zadnjeg pojacalo kod mene nije moglo... ja sam svoje skinuo odmah sa kutije kad sam procitao muhin komentar i stavio ga na zadnje sjedalo u gepek... a kutija pufff...
evo ti prostora u karavanu....

[attachment=6761]
kenwood powwwaaaaaa :)

mislim da imam prostora ko i ti... :D:D:D
 
Član
Ja imam upola manje prostora sad nego sto kod tebe ima...belaj je zivi...na kraju cu pojacalo z akrov zavidat i gotovo hehe...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top