Polozaj sub-a ?

Polozaj sub-a ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako je bolje za sub da moze proizvesti dublje nize tonove ?





ili...






Potrebno mi je da znam, jer danas ide na tapeciranje kutija, a posto navrat nanos radim nemam materijala dosta...tako da od 6 stranica mogu 4 tapecirat i ostane mi taman materijala da mogu ostale dvije po rubu poljepit da se ne vidi ( zadnju i donju stranicu ) :icon_sad:
 
Član
I zaboravih napisat...jel ima veze ako pojacalo zasarafim na vrh ove bass kutije, oce smetat radu bassa ili nesto slicno ?
 
Član
hmm a zasto nisi iskombinovao da ti je kutija visocija koliko je i gepek visok i da zadnja strana ide na koso da prati siceve mogao si sa istrom litrazom proci a da ti ostane vishe prostora slobodnog i da bude prakticnije... ovako mi je totalno blll... ako kontas sta ti hocu reci...
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
hmm a zasto nisi iskombinovao da ti je kutija visocija koliko je i gepek visok i da zadnja strana ide na koso da prati siceve mogao si sa istrom litrazom proci a da ti ostane vishe prostora slobodnog i da bude prakticnije... ovako mi je totalno blll... ako kontas sta ti hocu reci...

A ko ce toliko racunat :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
I zaboravih napisat...jel ima veze ako pojacalo zasarafim na vrh ove bass kutije, oce smetat radu bassa ili nesto slicno ?

Nemoj pojacalo na kutiju stavljat !!!, mrsko mi pisat sad mrtav sam umoran , ima negdje napiso sam na vec forumu
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
hmm a zasto nisi iskombinovao da ti je kutija visocija koliko je i gepek visok i da zadnja strana ide na koso da prati siceve mogao si sa istrom litrazom proci a da ti ostane vishe prostora slobodnog i da bude prakticnije... ovako mi je totalno blll... ako kontas sta ti hocu reci...

Nisam je ja pravio, kupio sam muziku zajedno sa ovom kutijom od silverstara, i trenutno morat ce ostati ovako jer nemam marke...taman imam para za ovo postavit i to je to...za 2-3 tjedna cu drugu radit od medijapana iste litraze, ali sa boljim dizajnom ;)



ShArky je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
I zaboravih napisat...jel ima veze ako pojacalo zasarafim na vrh ove bass kutije, oce smetat radu bassa ili nesto slicno ?

Nemoj pojacalo na kutiju stavljat !!!, mrsko mi pisat sad mrtav sam umoran , ima negdje napiso sam na vec forumu

Stooooooo ? :icon_eek:
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
hmm a zasto nisi iskombinovao da ti je kutija visocija koliko je i gepek visok i da zadnja strana ide na koso da prati siceve mogao si sa istrom litrazom proci a da ti ostane vishe prostora slobodnog i da bude prakticnije... ovako mi je totalno blll... ako kontas sta ti hocu reci...

Nisam je ja pravio, kupio sam muziku zajedno sa ovom kutijom od silverstara, i trenutno morat ce ostati ovako jer nemam marke...taman imam para za ovo postavit i to je to...za 2-3 tjedna cu drugu radit od medijapana iste litraze, ali sa boljim dizajnom ;)



ShArky je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
I zaboravih napisat...jel ima veze ako pojacalo zasarafim na vrh ove bass kutije, oce smetat radu bassa ili nesto slicno ?

Nemoj pojacalo na kutiju stavljat !!!, mrsko mi pisat sad mrtav sam umoran , ima negdje napiso sam na vec forumu

Stooooooo ? :icon_eek:

Zato sto je onda pojacalo stalno izlozeno vibracijama, a to nije nimalo zdravo, pa onda vrlo lako moze doci da se lako otkaci neka zica ili lem, i onda , fino (u 90 % slucajeva izgori elektronika na pojacalu, zbog prenapona, i jos nekih 1000 stvari, koje nastanu kao posljedica pucanja lema ili kontakta na nekom od elemenata).

PA na tebi je ako volis pojacalo i svoj dzep skidaj ga s kutije:D
 
Član
ShArky je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
hmm a zasto nisi iskombinovao da ti je kutija visocija koliko je i gepek visok i da zadnja strana ide na koso da prati siceve mogao si sa istrom litrazom proci a da ti ostane vishe prostora slobodnog i da bude prakticnije... ovako mi je totalno blll... ako kontas sta ti hocu reci...

Nisam je ja pravio, kupio sam muziku zajedno sa ovom kutijom od silverstara, i trenutno morat ce ostati ovako jer nemam marke...taman imam para za ovo postavit i to je to...za 2-3 tjedna cu drugu radit od medijapana iste litraze, ali sa boljim dizajnom ;)



ShArky je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
I zaboravih napisat...jel ima veze ako pojacalo zasarafim na vrh ove bass kutije, oce smetat radu bassa ili nesto slicno ?

Nemoj pojacalo na kutiju stavljat !!!, mrsko mi pisat sad mrtav sam umoran , ima negdje napiso sam na vec forumu

Stooooooo ? :icon_eek:

Zato sto je onda pojacalo stalno izlozeno vibracijama, a to nije nimalo zdravo, pa onda vrlo lako moze doci da se lako otkaci neka zica ili lem, i onda , fino (u 90 % slucajeva izgori elektronika na pojacalu, zbog prenapona, i jos nekih 1000 stvari, koje nastanu kao posljedica pucanja lema ili kontakta na nekom od elemenata).

PA na tebi je ako volis pojacalo i svoj dzep skidaj ga s kutije:D


moze bit bidne a i ne mora. od kada znam za sebe i auto i muziku u gepeku vazda mi je pojacalo bilo na kutiji i n ista nikad mi se nije dogodilo hvala bogu samo dobro lemi i izoliraj a na kraju dobro i zasarafaj i :D...
 
Član
Jebiga i u mene je uvijek bilo na sub-u i nikada nista! Pih sad jel sreca ili izdrzljivost ne znam! :S :)
 
Član
a mogu vam reci i da ima logike, zamislite sta dozivljava onaj mali milion lemova u pojacalu kada ih bass strese pa po milion puta tako i meni bi se usi odlemile a kamol pojacalu... :)
 
Član
Ma ima logike, to bez daljneg...al morat ce ovako izdrzati barem koji tjedan dok ne skupim para...nemam apsolutno marke vise dat u auto, bankrot ovaj mjesec hehe :)
 
Član
eto ti rece na caraudio 3 i 4 polozaj najbolji,sto sam i ja rekao,kad bass pocne lupati izbacuje te iz cipela
 
Početnik
evo bekir pravilno razmislja :) znaci to je glavni razlog zasto NE pojcalo na kutiju stavljati,


doduse vjerovatno nisi imao nikad dovoljno jako pojacalo i system da vidis sta znace vibracije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top