POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Član
direstraits je napisao(la):
Ma ne, to vise ne ide na sofersajbu, na vecim brzinama je ok, ali u gradu je ocaj, brisaci klepecu i preskacu po sajbi k'o divojarci po Prenju, Cabulji i Cvrsnici.


Ma tako nesto sam i ja prije mazo po staklu...
Nakon nekog vremena brisaci pocnu "razmazivat" po staklu, pa ili ponovim postupak ili jednostavno operem sajbu sa tekucinom za sudje i obrisem mikrofiberom. Nakon toga operem dobro metlice i sve ko novo. :D
Sad je li ima neko srestvo namjenjeno samo za to ne znam.
 
Ovo nisam uspio nicim skinuti. Cak sam isao kod profesionalaca koji ugradjuju sofersajbe i oni su samo upitali da li se radi o tom sredstvu i odricno odmahnuli glavom. :icon_rolleyes: Vjerujem da Veliki guru poliranja i voskiranja ima rjesenje, moracu da ga posjetim da mahne magicnim stapicem i uglanca sajbu da bude k'o nova. :icon_smile:
 
Ovo nisam uspio nicim skinuti. Cak sam isao kod profesionalaca koji ugradjuju sofersajbe i oni su samo upitali da li se radi o tom sredstvu i odricno odmahnuli glavom. :icon_rolleyes: Vjerujem da Veliki guru poliranja i voskiranja ima rjesenje, moracu da ga posjetim da mahne magicnim stapicem i uglanca sajbu da bude k'o nova. :icon_smile:
 

MTR

Član
Kupi antisilikon u prodavnici boja i lakova ( moristi se kod pripreme vozila za lakiranje ) litar je oko 6-7-10 KM , i uzmi upojni papir ( 1-2 KM komad ) i lagano gore dole dok ne skines skroz .

E sad je problem slijedeci , ako si stavio ono govno od kao " keramicki premaz" sto ga tuse po Sarajevu onda ce ti biti tesko skinuti , stvar je u tome sto je vecina sajbi vec donekle "Water Repellent" sto znaci da "odbija" kapljice i ti jos stavis nesto preko toga i previse zaravnas povrsinu tako da brisaci ne mogu pokupit sve , jer gumeni rub na brisacu nikad nije savrseno ravan osim posebnih modela koji se rezu laserski a taj je preko 90 KM u paru i pravi se za auta koja nabijaju 250 km/h

, deterdjent ti nece pomoci samo antisilikon i udri
 
Imas li ti to na stanju, u steku, na zalihi i slicno? Da ne kupujem i ne testiram ako ces ti to lakse i brze, ja se bojim da sta ne pokvarim. :lol: Usput kad se bude poliranje neko narucilo u fullu. :cool:

Ovo mi je vec druga sajba, a popravljana je 2 puta, svaki put dobije kamen od nekoga na autoputu. :icon_cry:
 
Član
Ajjj brate auta docu na ljeto u Zenicu kod rodzaka,pa me zovi da gledam auta msm sjedim u njemu ako ima bujruma i malo da gledam kako ti ovo strucno radis ko zna mozda i nasljedim :D svaka cast extra radis dokaz su ovih 49-50 staranica i skupocjena auta ;)
 

MTR

Član
da mi ne umre tema :D

od neki dan , nako brzinski nas dvojica za 7 sati , od - do , znaci 3 ruke + totalen slajfenzi sa P1000/P3000 + vosak

P070213_2008_zps6c5b072d.jpg

P070213_2007_02_zpsbc54c087.jpg

P070213_2006_02_zps921ec0be.jpg

P070213_2006_01_zps1125ced3.jpg

P070213_2006_zps01c4fc2c.jpg
 

MTR

Član
Evo meneeeee jopeee , radi se a nema se vremena 4umat , ev malo slikica

sneak peek sta se sad radi
 
Top