Poliranje auta (pomoc)

Poliranje auta (pomoc)

Član
Drug savjete prihvataj. Crna boja se ne polira tek tako, tu treba iskustva. Zavisno od stanja laka i paste se koriste, i to na adekvatan nacin s adekvatnom aparaturom. Halali stoju nek ti to neko odradi da valja, potrosit ces te pare dok materijal uzmes, i opet ces morat platit nekome da popravlja poslije tebe, a to nece biti jeftino vjeruj

Sent from my HTC One X using Tapatalk
 
Član
Potpisujem post iznad. Bolje plati profesionalcu da ti sredi auto i ostatak para ulozi u dobru rukavicu za pranje i sampon i neki dobar mikrofiber peskir za susenje. Izaci ce te cak i jeftinije nego da kupujes sve za poliranje... Poliranje nije samo istresi pastu na spuzvu i udri masinom po laku...
 
Hvala na savjetima, ali i tako cu naci nekog ko zna da mi objasni. Pa ovo me izadje skuplje nego da nekom platim da to uradi, ali ako ne probam nikad necu nauciti. Najvise me zanima koja je najbolja ta polir pasta, mislim kakva je razlika u cepovima. Ali kako sam razumio to je ta 3M litra je oko 40 eura. I jel trebam sve 3 te boce, i kakva je razlika? Ako moze samo jedna, koja? Hvala.
 
Član
Pa ljudi ti kazu da mozes zeznut lak pa da popravka izadje puno vise nego sto bi platio poliranje. 3M pastu kupuješ na gram, ne moras kupit cijelu bocu nego samo npr. 300gr..Ja sam se s tim zezao al na tako skupom autu ne bih :) dok smo kupili paste, spužve i ostalo, skoro sam mogao platit nekom da mi rijesi. Ovako sam dobio osrednji rezultat i iskustvo na osnovu kojeg to prepuštam ljudima koji znaju i imaju opremu za to...
 
Član
Hvala na savjetima, ali i tako cu naci nekog ko zna da mi objasni. Pa ovo me izadje skuplje nego da nekom platim da to uradi, ali ako ne probam nikad necu nauciti. Najvise me zanima koja je najbolja ta polir pasta, mislim kakva je razlika u cepovima. Ali kako sam razumio to je ta 3M litra je oko 40 eura. I jel trebam sve 3 te boce, i kakva je razlika? Ako moze samo jedna, koja? Hvala.
Slijedeci put kad te zub zaboli, ti busilicu u ruke i sam opleti. Ako ne budes probao, neces nikad nauciti ;)
 
Član
Hvala na savjetima, ali i tako cu naci nekog ko zna da mi objasni. Pa ovo me izadje skuplje nego da nekom platim da to uradi, ali ako ne probam nikad necu nauciti. Najvise me zanima koja je najbolja ta polir pasta, mislim kakva je razlika u cepovima. Ali kako sam razumio to je ta 3M litra je oko 40 eura. I jel trebam sve 3 te boce, i kakva je razlika? Ako moze samo jedna, koja? Hvala.

Razlika je u tome koliko je agresivna pasta ( tj. koliko ce da "sjece" lak"/ takoder i pad ( one spusve imaju slican efekat ) Vecinom kupuje se zeleni cep jer je on onako osrednje. Jbg fulio si forum ovdje ljudi i ne zele toliko da pomognu, i razmjene misljenja. Ako momak trazi da mu objasnite objasnite sta da kupi a ne drugi neka rade. Ako imass para uzmi DA polisher masinu jer sanse da zaribas su male. ( da progoris lak itd) .... Ako mozes kupuj preko neta je ovi nasi deru sa pastama i proizvodima.
Cijena 3M paste je ok.
 
Razlika je u tome koliko je agresivna pasta ( tj. koliko ce da "sjece" lak"/ takoder i pad ( one spusve imaju slican efekat ) Vecinom kupuje se zeleni cep jer je on onako osrednje. Jbg fulio si forum ovdje ljudi i ne zele toliko da pomognu, i razmjene misljenja. Ako momak trazi da mu objasnite objasnite sta da kupi a ne drugi neka rade. Ako imass para uzmi DA polisher masinu jer sanse da zaribas su male. ( da progoris lak itd) .... Ako mozes kupuj preko neta je ovi nasi deru sa pastama i proizvodima.
Cijena 3M paste je ok.
Hvala, to je odgovor koji sam trazio. U subotu cu u Bosnu da mi covjek malo objasni to, ovdje sam pitao za pastu jer sam ocekivao brz odgovor da narucim sa interneta sve sta trebam dosta je jeftinije. Hvala svima. LP
 
Administrator
Svi rođeni naučeni pa velemajstori u poliranju. Vi koji polirate baš me interesuje kako ste naučili. Možda on nije uzeo dobar primijer za poliranje, bolje da se proba na načem manjem i da uči da ne bi napravio veliku štetu, ali ako čovjek fino pita ne znam šta je problem da odgovorite i podijelite koji savjet.
 
Član
Da, pogresno je pristupio uopste temi. Poliranje nije lako kako ljudi misle, svako moze kupiti masinu i pastu i udri po autu. To je kao da ja kazem farbaru da mi kaze sta sve da kupim da ofarbam auto i ako ja kupim svu profi opremu to ne znaci da cu ga ja dobro ofarbati... Nekada je ipak bolje i jeftinije platiti majstora dobrog da odradi svoj posao i ne mjesati se...
@djkenooo ako bas hoces da uzmes opremu i da se naucis polirati predlazem da kupis neku DualAction polir masinu i neku OneStep pastu (imaju dobre od Menzerne) i srednje grubu spuzvu. To ti je za pocetnika najsigurnija metoda poliranja gdje je mogucnost da ostetis lak minimalna, a kasnije polako uzimaj grublje paste i isprobavaj...
 
Top