Poliranje auta (pomoc)

Poliranje auta (pomoc)

Član
Ne znam koliko kosta ova polirka al nije neka sreca. Razlog je sto je ovo rotaciona masina koju drzis odozgo, ako ne legnes na nju polirat nece, a ako pak legnes na nju ode lak ko da ga Bog nije ni dao.
Bolje negdje na buvljaku ili u polovnjacima kupit pravu masinu, nego dati pare za ovo govno
 
Član
A i vi se 20 puta gori, ako nemate pametno sta reci covjeku, sta ga provocirate.
Sve se moze kad se hoce. Evo ja nisam neki znalac sto se tice poliranja ali uspio sam spasiti jednu haubu kojoj je lak skoro bio bijel. Matiralo u sesnaest. Polirao sam rucno. Uzmi ti tu polirku, ali nebi bilo lose prvo da pokusas rucno jer mozes lak spaliti. Uglavnom imas dosta price o poliranju na forumu. I jos nesto, auto se ne polira svaki mjesec, vec se svega nekoliko puta lak moze i ispolirati. Svakim poliranjem skida se sloj laka.

Hvala druze na odg :) Ipak cu ja to rucno polirati i voskirati, zato sto je lak u dobrom stanju pa da ne bi sta zeznuo sa polirkom. Pa bolje da platim malo skuplje polis i da ga rucno ispoliram nego polirkom da sjebem nesto xD LP
 
Član
Ne znam koliko kosta ova polirka al nije neka sreca. Razlog je sto je ovo rotaciona masina koju drzis odozgo, ako ne legnes na nju polirat nece, a ako pak legnes na nju ode lak ko da ga Bog nije ni dao.
Bolje negdje na buvljaku ili u polovnjacima kupit pravu masinu, nego dati pare za ovo govno

U pravu si. Sto bi se reklo "Koliko para toliko i muzike" xD
Bolje ne cackat nista i rucno polirat xD
 
Član
Kupis 3M pastu u prodavnici boja i lakova, kupis naravno na gram. Mislim da je dovoljno da poliras srednjom.
 
Član
A de mi reci sta ti hoces da poliras,ako je dvojka uzmi rucno i trljaj imas Sonax pastu nekih 15-20km mislim da je za tebe to dovoljno...:)
 
A de mi reci sta ti hoces da poliras,ako je dvojka uzmi rucno i trljaj imas Sonax pastu nekih 15-20km mislim da je za tebe to dovoljno...:)
Liboc tebe kura sto ja hocu da poliram?
Nije dvojka a i da jest, kakve veze ima to? Ti znas kome je koliko i sta dovoljno? Ako nemas nista pametnije napisat, ne javljaj se....i nemoj molim te vise ti mislit nista :*
 
Član
Ovako, sto ja mogu rec, kako sam ja radio, ali iskreno, bez DualAction masine nema nista
Znaci, dobro oprat auto, obicni sampon, bez voska.
Pasta Meguiars Compound(neka srednje gruba pasta)
Applikator(spuzvica) i sa njom kruzni pokreti, predjes dva puta, tri puta, i ne radis velike povrsine nikad odjednom.
Pastu skidas sa 100 pamuk peskir majca
Ako je auto tamna boja, pasta SwirlX za skidanje swirlova(paucine na boji) i to je nekakav finish.
Nakon toga ides sa tvrdim voskom. Ja sam dio po dio radio, najvise radi pauze
Utrljas i ostavis da osusi 10-15 min i onda sa peskirom fino uglancas i u principu ti je to , to
 
Član
@nino93 drug bolje ti je da poliranje prepustis nekome ko je profesionalac, nego da zbog dva poliranja kupujes polir-masinu i preparate + nemas rizika da ces nesto lose uraditi.
 
Ako ima ko da se bavi poliranjem molim da mi pomogne, hocu da kupim polir pastu I da isprobam svoje sposobnosti u poliranju. Znaci nemam pojma od toga pa se vodim teorijom ako ne znas sta je dobro znas sta je skupo. Radi se o Mercedesu 2008 godina crni ako sta znaci, koja je najbolja pasta I jel se isplati ovaj set?
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-05-08-19-25-28.png
    Screenshot_2016-05-08-19-25-28.png
    400,3 KB · Pregleda: 36
Član
polir-pasta-3m-slika-39611003.jpg

radije ovo uzmi,skuplje jeste al bolje a kosto vidim od sonaxa ne dodje bas nesto za tu cijenu,plus ti treba polirka pa ako ima ostecenja trbaju ti vodobrusni od 2000 do 5000 sve zavisi..ee sad ako hoces nesto malo da probas to trljati kupi sonax jednu pastu i tljaj rucno pa vidi i sam hoces li biti zdovoljan,imas u crnoj tubi nije vise od 20km isto tako imas i vosak njihov par spuzvica one magicne krpe i deri..all to sigurno nece ni biti blizu nego masinsko poliranje..
evo ti i sonax proizvod
sonax-polish-wax-color-nano-pro-5294-MLA4957397449_092013-O.jpg
 
polir-pasta-3m-slika-39611003.jpg

radije ovo uzmi,skuplje jeste al bolje a kosto vidim od sonaxa ne dodje bas nesto za tu cijenu,plus ti treba polirka pa ako ima ostecenja trbaju ti vodobrusni od 2000 do 5000 sve zavisi..ee sad ako hoces nesto malo da probas to trljati kupi sonax jednu pastu i tljaj rucno pa vidi i sam hoces li biti zdovoljan,imas u crnoj tubi nije vise od 20km isto tako imas i vosak njihov par spuzvica one magicne krpe i deri..all to sigurno nece ni biti blizu nego masinsko poliranje..
evo ti i sonax proizvod
sonax-polish-wax-color-nano-pro-5294-MLA4957397449_092013-O.jpg
De molim te napisi mi broj te 3m najbolje paste za crnu boju I vosak, ustvari sve sta treba za masinko poliranje, od tih tekucina. Hvala
 
Član
Pa eto te tri paste ti trebaju i naravno kosto ri rece oggy pazi da ne useres stvari...zato ti kazem uzmi ovu sonax jednu pastu pa probaj samo a ako se mislis baviti time onda ti preporucujem nekog dobrog majstora koji cete uputiti sta uzeti i kako se time sluziti...jer najvjerovatnije da bi scicao lak pa onda umjesto poliranja moras na farbanje..:D
 
Top