pokazivac goriva peugeot 206

pokazivac goriva peugeot 206

Član
Kenno je napisao(la):
Naspi za barem 50 ili 60 maraka...za 10 maraka ionako dobiješ samo dvije kapi...tj. 3 litra i nešto...

hehe nemam vise od 30KM to mi je da idem na posao do 15-og dok ne bude plata pa opet sipat :lol:

Dottore je napisao(la):
Kazaljka od pokazivača goriva nije samo vezana za plovak ... ona opada shodno kilometrima, to znaju najbolje ovi što imaju plin na 206 PUGu, iako se voze na plin, kazaljka od goriva pada (povezana sa pređenim kilometrima) i kad naspeš bar 10 KM ona dođe sebi

pa ja govorim majstoru cito sam na internetu kako su i drugi imali tih problema i neki su to otklonili sa pomjeranjem plovka ( tj vadili pa ponovo vracali) a covjek mi rece da to kod ovih novijih nije bas jednostavno i da je to pomalo rizicno da se pipka jer se moze zeznut jos vise posto im je neka elektronika kako da kazem "komplikovana" jer kroz jednu zicu ide vise funkcija pa bolje da se ne dira nego da sipam za 30KM i bit ce u redu inace tog puga sam kupio od tog majstora a covjek ih je prodao 15-20 komada i kaze da skoro svi su imali taj problem sa pokazivacom goriva
 
Član
I meni isti problem na 406,jednom naspem radi,pa opet naspem ne radi i sve tako.

I neki dan sam nasuo 20 KM nije se pomjerila kazaljka,odem kupim neki aditiv za prociscavanje,11 km ga platio,naspem 2 cepa,upalim auto ,automatski se plovak pomjeri i sad radi ,pa vidjet cemo na sljedecem punjenju gotiva .
 
Član
fox river je napisao(la):
I meni isti problem na 406,jednom naspem radi,pa opet naspem ne radi i sve tako.

I neki dan sam nasuo 20 KM nije se pomjerila kazaljka,odem kupim neki aditiv za prociscavanje,11 km ga platio,naspem 2 cepa,upalim auto ,automatski se plovak pomjeri i sad radi ,pa vidjet cemo na sljedecem punjenju gotiva .

plovak plovak............ treba postavit oprugu ispod njega:lol::lol::lol:
 
Član
liha92 je napisao(la):
fox river je napisao(la):
I meni isti problem na 406,jednom naspem radi,pa opet naspem ne radi i sve tako.

I neki dan sam nasuo 20 KM nije se pomjerila kazaljka,odem kupim neki aditiv za prociscavanje,11 km ga platio,naspem 2 cepa,upalim auto ,automatski se plovak pomjeri i sad radi ,pa vidjet cemo na sljedecem punjenju gotiva .

plovak plovak............ treba postavit oprugu ispod njega:lol::lol::lol:


hahaha,ma nista ,treba samo ove aditive uzimati,vidis da samo oni pomazu :D
 
Član
to je standradni problem na 206ici, kvar je u samoj tabli...
imao sam 1,1 benzinca sa istim simptomima i nikada nisam gledao pokazivac nivoa goriva, sipao sam po 30KM izmedju dva paljenja lampice rezerve, nekada mi ni to nije bilo merodavno pa sam ponistavao kilometrazu izmedju tocenja goriva, kada sam ugradio taho od GTI-a i to zbog neispravnog obrtomera problem pokazivaca skale goriva je resen, a uopste nisam ciljao na to jer sam se vec navikao. Tako sam ga i prodao prijatelju koje i danas sluzi bez pojavljivanja prijasnjih problema.

Posle ovog kupio sam 2,0 HDI XS oprema, ha-hu redizajn novija tabla, sve moguce i nemoguce od opreme, samim time sam ocekivao da je BUG resen. Ovaj je blentavio sa rucicama zmigavaca, pokazivacem brzine i skalom nivoa goriva. Svetla su bila automatska i kada bi ih ugasio nista na tabli od navedenog ne bi radilo, paljenjem svetala sve bi se normalizovalo.

Zakljucak, samo je do budjave table, prihvati to kao BUG, jer ako se obratis nasim priucenim majstorima napravices sebi jos vecu radost. Poznajem jos trojicu vlasnika 206ica sa identicnim problemom.
 
Član
Evo ga ja danas sipo za 30KM i kazaljka radi bas kao sto mi je majstor rekao..... pa eto ko ima isti problem neka pokusa da sipa za 30KM i vise:cool:
 
Top