pokazivac goriva peugeot 206

pokazivac goriva peugeot 206

Član
ovako imam problem sa pokazivacom goriva tj. upalila mi se rezerva i odem na benzisku i natočim goriva upalio sam auto kad ono nista kazaljka se nidje nije pomjerila u pitanju je peugeot 206 1.4 benzin... :icon_rolleyes::icon_question:
 
liha92 je napisao(la):
ovako imam problem sa pokazivacom goriva tj. upalila mi se rezerva i odem na benzisku i natočim goriva upalio sam auto kad ono nista kazaljka se nidje nije pomjerila u pitanju je peugeot 206 1.4 benzin... :icon_rolleyes::icon_question:

Mislim da ce ti se podici sledeci put kad naspes :) meni se desilo tako u 607-ici, nasuo goriva kazaljka se nije pomjerila, tek sledeci put kad sam sipao podigla se:) mozda plovak zaglavi ili ko ce ga znati, jel ti se to desilo jednom, ili vec duze vrijeme se ne dize?
 
Član
jednom se desilo i kad sam slijedeci put nasuo pokazala tacno to je bilo sad u petak juce ponovo sipo za 20KM nije se nikud pomaknula i ponovo sipo za 15KM i opet nista znaci samo opada kazaljka
 
liha92 je napisao(la):
jednom se desilo i kad sam slijedeci put nasuo pokazala tacno to je bilo sad u petak juce ponovo sipo za 20KM nije se nikud pomaknula i ponovo sipo za 15KM i opet nista znaci samo opada kazaljka

Hm.. kod mene se desilo mozda dva puta, ali nije bilo zaredom, sigurno plovak pravi zajeb, ali javice ti se neko strucniji;)
 
liha92 je napisao(la):
jednom se desilo i kad sam slijedeci put nasuo pokazala tacno to je bilo sad u petak juce ponovo sipo za 20KM nije se nikud pomaknula i ponovo sipo za 15KM i opet nista znaci samo opada kazaljka

Kolika je cijena goriva, koliko god da natocis kazaljka goriva se stidljivo malo dize :lol::lol:

Zahebano je kad ne radi kazaljka goriva, jbg ako ti nakon drugog-treceg sipanja ne pokazuje kolicinu goriva, otjeraj majstoru nek' ti pogleda plovak ;)
 
Član
Meni se to stalno desava na PUG 307 :D Haman im velika rezerva...natoci ti njeg matori za 30-40 KM...pa ces vidjeti :D :D :123:
 
Član
bio sam kod majstora i kaze da sipam za 30KM i nece bit problema... i dosta pugova ima taj problem... sutra cu sipat za 30 pa vam javim jeli proradila i jeli u tome kvaka
 
Član
Naspi za barem 50 ili 60 maraka...za 10 maraka ionako dobiješ samo dvije kapi...tj. 3 litra i nešto...
 
Član
Kazaljka od pokazivača goriva nije samo vezana za plovak ... ona opada shodno kilometrima, to znaju najbolje ovi što imaju plin na 206 PUGu, iako se voze na plin, kazaljka od goriva pada (povezana sa pređenim kilometrima) i kad naspeš bar 10 KM ona dođe sebi
 
Član
nije to samo samo kod pezoa problem, svako auto zna nekad da ne pokaze nasuto gorivo,, jer je povezano sa kompjuterom, ti kad naspes tri litra kompjuter misli da se gorivo mućka ;)
 
Dottore je napisao(la):
Kazaljka od pokazivača goriva nije samo vezana za plovak ... ona opada shodno kilometrima, to znaju najbolje ovi što imaju plin na 206 PUGu, iako se voze na plin, kazaljka od goriva pada (povezana sa pređenim kilometrima) i kad naspeš bar 10 KM ona dođe sebi

x1 najkonkretniji odgovor. :cool:
 
Član
liha92 je napisao(la):
ovako imam problem sa pokazivacom goriva tj. upalila mi se rezerva i odem na benzisku i natočim goriva upalio sam auto kad ono nista kazaljka se nidje nije pomjerila u pitanju je peugeot 206 1.4 benzin... :icon_rolleyes::icon_question:

Dešavalo se i meni nekoliko puta, sipaš 10, ništa, sipaš 20, ništa. Nikad nisam znao koliko je goriva u njemu dok se jednom nije odšlogirala i imao sam skoro pola rezervoara, a sve se bojao da će nestati. Rokni pun ili bar za jedno 60, 70KM i doći će sebi.
 
Top