pojačalo stiglo,woofer uskoro...

pojačalo stiglo,woofer uskoro...

Član
Momce tiltovo si ocigledno ili ti neki osigurac pregorio.A tebi se ne svidjaju komentari pa nesto se dinstas po forumu.
@marko ako ovo ima 300W ja cu u pokloniti svog DLS-a
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Momce tiltovo si ocigledno ili ti neki osigurac pregorio.A tebi se ne svidjaju komentari pa nesto se dinstas po forumu.
@marko ako ovo ima 300W ja cu u pokloniti svog DLS-a

evo,pogledaj ponovo,al otvori oci i procitaj sta pise ispod slike...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-amplifikator-bulunmaz-philips-dap-900-anfi-designed-by-germany-made-in-ja/detay

treba li da ti i prevedem??
 
Član
Necu da komentarisem, kada budes skupio malo vise iskustva onda ces shvatiti gdje gresis!
A do tada sretno sa sistemom ;)
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Necu da komentarisem, kada budes skupio malo vise iskustva onda ces shvatiti gdje gresis!
A do tada sretno sa sistemom ;)

hhh ajd nećemo se svadjat sad..iznervirao sam se al ajd...ti misliš da sam uradio setup za brpanje možda? da ne misliš da ću otići i na neko takmičenje u hrvatskoj ili negdje dalje a? xD
ja naletio na jeftino pojačalo,kolko tolko će moći sub da pokreće,sub će možda ostati i malo duže ali pojačalo je samo privremeno za pokretanje sub-a i malo dublje tonove u autu...kad budem skupio nešto malo više para javim ti se mada to neće biti skoro...fax stego :icon_sad:

za ovaj sitniš za koji sam nabavio pojačalo ja mislim da nemogu požaliti ;)
a zanima me iskreno tvoje mišljenje o sub-u dali je on dobar? i šta misliš koliko ima rms?
 
Član
Vidi ako placas amp 30-40km ajde i shvatljivo je sve vise od toga je bacanje para (moje misljenje), bolje se strpi pa nesto 2 kupi jer stvarno ovaj amp je toliko los (da ti ovoliko kenjam o njemu)
A sub je dobar u Gz se ne razumijem posebno u modele jer mi je svaki isti, u glavnom u njegov kvalitet se ne moras brinuti
 
Član
heh pa kažem ti da je samo privremeno rješenje...i znaš da ću ga uvijek moći prodati za iste pare... a jel znaš možda nekog ko bi se razumio u Gz? zanima me koji je model al čini mi se da baš i nema nekog sa iskustvom sa Gz možda bi muha znao :S
 
Član
slabije serije GZ subova i ne sviraju dobro...za niske frekvencije nikako...
tebi na ovom ampu ce to okej radit,za vise informacija napisi tacan model kad budes znao...

http://www.ground-zero-audio.com/english/05_tw30tx.htm

probavao sam ovaj od slabijih modela i nije me odusevio ali mislim da ce zadovoljiti tvoje potrebe ako ti je to prvi setup...
 
Član
vidi drug to pojacalo sto si uzeo je jako staro sto znaci da je u njemu koristena i stara tehnologija i uopste ne pretjerujem kad kazem poprilicno izumrla tehnologija, FET i tak to :D ... kakav god woofer na njeg skopco garantujem ti zivotom da ce se grijat ko ludo ... ako si ga uzeo privremeno nemoj se sikirat, za 40 maraka ce se uvijek dat nac neko ko ce ga kupit od tebe tako da na gubitku cisto sumnjam da ces bit ... i ma kolko snage imalo to pojacalo ti bi trebo bit zadovoljan a ako ne budes uvijek se da kupit drugo, jace pojacalo ... pozz
 
Član
eddo je napisao(la):
vidi drug to pojacalo sto si uzeo je jako staro sto znaci da je u njemu koristena i stara tehnologija i uopste ne pretjerujem kad kazem poprilicno izumrla tehnologija, FET i tak to :D ... kakav god woofer na njeg skopco garantujem ti zivotom da ce se grijat ko ludo ... ako si ga uzeo privremeno nemoj se sikirat, za 40 maraka ce se uvijek dat nac neko ko ce ga kupit od tebe tako da na gubitku cisto sumnjam da ces bit ... i ma kolko snage imalo to pojacalo ti bi trebo bit zadovoljan a ako ne budes uvijek se da kupit drugo, jace pojacalo ... pozz

upravo tako :cool:

trenutno mi se ne daju neke pretjerano velike pare za amp jer imam dosta drugih stvari koje su mi mnogo važnije...kad se skupi nešto više para doći će neki noviji monoblok koji bi odgovarao za ovaj Gz al problem je što još niko nije prepoznao model :S
 
pojacalo kao pojacalo i nije toliko lose ako si ga jeftino platio.. taj gz sub moze pokrenut sigurno, mada ja osobno prvi put vidim GZ sub sa plavom membranom :D tako da je vjerovatno iz neke prastare serije ili made in cajna. podsjeca me na onaj pioneer, cak sam prvo i pomislio da je to dok nisam vidio logo gz.. i mislim da ni gz nema vise od 150wrmsa, tako da ce amp bit ok..



ovajj pajoo, pljunut :D bar se vidi koga su kopirali.. :lol::lol:
subwoofer-pioneer-ts-wx301-slika-538282.jpg
 
Član
Geldo sam ja ovaj woofer na pik-u nisam skoto koji je model moze biti jedino serija prije GZTW 30T to je ovaj trebo bi da ima nes preko 300w rms, preko 400 nije sigurno jer je i ovaj novi model 400 w rms



Uploaded with ImageShack.us

TITANIUM
400 W RMS
4 Ohm
Vcoil : 2"
Xmax : 14 mm
Fs : 25 Hz

A to sto ti kazu za pojacalo jebga nazalost istina sve neg ostavi ga za visokotonce :D il kakve 6x9 elipse kupi za policu pa spoji na njega a za woofer kupi neko drugo, imas eno na PIK renegade ren 1500 za 90 KM iz Zenice neki prodaje ...
 
Član
pa to je otprilike solidno za moj amp po vama ;)
neće ga forsirat sigurno a moći će ga bar solidno pokretat tako da sve u svemu bih trebao biti zadovoljan...sutra preuzimam woofer pa ću postaviti neki klip da vidite kako radi :icon_biggrin:
 
Član
RE: pojačalo stiglo,woofer uskoro...pitanje na str.3

ejj pozz raja...imam jedno pitanje,pa da ne otvaram novu temu,jer je nastavak na ovu..

naimee,sve je spojeno,ja prezadovoljan s obzirom na to koliko je novca ulozeno,ali mi se desava da mi povuce dosta struje kad je pojacano na max..dakle cijela instrument tabla a i farovi "trepnu"?? kako to korigovat i ima li negativnih posljedica na cijelu instalaciju auta??pozz i hvala
 
stavi deblje kablove od akumulatora do pojacala, plus kabl pojacaj, bar 25 kvadrata.....

a mozes i kondenzatorom manje vise......

moja preporuka je deblje kablove, i naravno provjeri kako ti puni alternator i kakav je aku, ako je aku los jbg i njega moras mjenjati....
 
Top