pojačalo stiglo,woofer uskoro...

pojačalo stiglo,woofer uskoro...

Član
ovih dana bio sam u potrazi za pojačalom pa sam naletio na ovo



solidno bar za mene,malo korišteno...
riječ je o Philipsovom DAP900 2/1 kanalnom pojačalu 2*150w RMS i 1*450W RMS u bridgu....

jedino me zanima ovaj dio sa podešavanjem (input sensitivity control) da li on određuje jačinu izlaza odnosno ako ga smanjim da li dobijem slabiju snagu i obrnuto...
evo kako to izgleda



pa ako je neko voljan da objasni :D

takodje moguce je da ce ovakav woofer doci u dodir sa pojačalom :cool:


34459159.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/img]

jel neko imao ovakav woofer ili zna o kojem tačno woofer-u je riječ?
prodavac ne zna model ali ja znam da je to Ground Zero 12" tako da ;)
i šta mislite da ga stavim na 450w RMS :icon_question:
 
Član
ko prvo taj filips nije ni proso kraj 450 rms-a, ko drugo na prilozenim slikama uopste ne izgleda ko neko pojacalo koje nije puno koristeno ... ukratko woofer je odlican al pojacalo je lose ...
 
Član
eddo je napisao(la):
ko prvo taj filips nije ni proso kraj 450 rms-a, ko drugo na prilozenim slikama uopste ne izgleda ko neko pojacalo koje nije puno koristeno ... ukratko woofer je odlican al pojacalo je lose ...

na netu specifikacije govore da na bridgu ima 450w RMS tako da... koliko ti misliš da ima?
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Ajmo reci da ima walkmena koji su dolazili s jacim pojacalima

Ajmo sad malo pretjerivat..evo ti podaci o pojacalu pa se uvjeri
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-amplifikator-bulunmaz-philips-dap-900-anfi-designed-by-germany-made-in-ja/detay
 
N

nenad

Pa trazis savjete, ljudi ti kazu da je pojacalo krsh i ti se nesto ljutis! Pojacalo izgleda kao da ga je tenk pregazio, i zahrdjalo i oguljeno...
 
Član
nenad je napisao(la):
Pa trazis savjete, ljudi ti kazu da je pojacalo krsh i ti se nesto ljutis! Pojacalo izgleda kao da ga je tenk pregazio, i zahrdjalo i oguljeno...

kakve veze ima izgled sa snagom??uzivo sam gledao kako je poderao woofer 10" (150rms) doduse bio je bridge-ovan
 
Član
Ako si uzivo gledao kako PODERAO 10ku onda kupuj, to mora da je TO!
A ako zelis neku pomoc na forumu pokusaj ponovo!
npr. mislio sam ovo i kostalo bi me toliko, e sad me zanima da li za te pare mozda mogu uzeti nesto bolje itd itd!


marko_v je napisao(la):
koliko su ampera osiguraci na pojacalu ? koliko ja vidim na slici u njemu su dva razlicita...

Ja sam cuo da je filips razvio ovo pojacalo u klasi stopostotneiskoristivosti tak da uzald se trudis :lol::lol:
 
Član
google kaze 2 x 20 ampera...znaci u najboljem slucaju nekih 300 rms-a...
ako je za neku sitnu lovu uzmi to,moce potjerati koliko-toliko taj sub...
 
Član
ako trebas dobro pojacalo imam ti ja monoblok, D klasu kao novo, sa 1750W RMS-a na 1ohm, 750W RMS-a na 2 ohma, 450W RMS-a na 4 ohma :cijena 160KM.

061/537-432
 
Član
@brum: koji tacno monoblok ?
@evil: input sensitivity ti je ulazna osjetljivost...ili sto bi čombe reko to ti je puljka kad hoces nesto da pojacas ili samnjis... :)
 
Član
woofer je dobar...
znam kad je clan foruma Cruel imo GZ 10" sa 300w rms...pravo je drobio.
msm,meni se zvuk svidio i to pravo...a sad ova 12ka,sig. je i jaca..tako da ne sumnjam da nece valjat :)
a za amp. ne bih ti nista znao rec :)
al ko sto marko kaze,ako je za sitnu lovu,onda se isplati,kol'ko-tol'ko...
 
Član
marko_v je napisao(la):
google kaze 2 x 20 ampera...znaci u najboljem slucaju nekih 300 rms-a...
ako je za neku sitnu lovu uzmi to,moce potjerati koliko-toliko taj sub...

jeste 2x20A..jbg,po specifikacijama pise da je 450 rms kad se spoji u bridge..ja zadovoljan i sa 300rms..a cijena = 40KM

Alen-dB je napisao(la):
woofer je dobar...
znam kad je clan foruma Cruel imo GZ 10" sa 300w rms...pravo je drobio.
msm,meni se zvuk svidio i to pravo...a sad ova 12ka,sig. je i jaca..tako da ne sumnjam da nece valjat :)
a za amp. ne bih ti nista znao rec :)
al ko sto marko kaze,ako je za sitnu lovu,onda se isplati,kol'ko-tol'ko...

znaci,woofer je dobar izbor,a pojacalo nije toliko loseg "izgleda" kao sto se cini,ipak je slikano sa 3cm udaljenost..thx

Davor_ je napisao(la):
Ajmo reci da ima walkmena koji su dolazili s jacim pojacalima

nekad su i glupi ljudi dolazili sa jacim mogzom....da sam tražio da mi ovde spamate i pišete gluposti stavio bih temu za smijeh i humor a ne za tvoje pod*ebavanje
ako ti se ne piše nešto što može nekom pomoć bolje ne piši ništa otiđi kod nekih svojih seljaka pa njima prosipaj svoje gluposti i pravi se pametan...ostalima respect za njihove odg...
 
Top