pogon na 4

pogon na 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
koji sistem koristi seat kod svog 4x4 pogona
4 motion ili quattro
jer kod mene na suhom cujem kod skretanja kako zadnji tockovi "guraju" auto, tj osjeti se da su ukljuceni dok prednji imaju trakciju..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
koji sistem koristi seat kod svog 4x4 pogona
4 motion ili quattro
jer kod mene na suhom cujem kod skretanja kako zadnji tockovi "guraju" auto, tj osjeti se da su ukljuceni dok prednji imaju trakciju..

4motion kao kod golfa
 

rs6

Član
vozam quattra vec niz godina... i pogon je cudo, kod kretanja uzbrdo gdje je dosta klizavo ne smijes mu opalit jaci gas jer proklize na sva 4, sa laganim gasom moze ic' uz " duvar " sto bi nas narod rek'o :) krivine drzi strasno dobro, potrosnja jest malo veca nego kod standardnih auta....ali kad skontas sta imas zanemariva je ;)
 
Član
od ovih "komercijalnih" quattro je najbolji... al po ovom snijegu i ledu najsigurnija redukcija... kod mene tetak ima VW Boru i posto voli da lovi kupio sebi Ladu Nivu... prosle zime na onom najvecem snijegu covjek normalno po putu se vozi... takodjer rodjak ima freelandera, cudo kuda sve izlazi po ledu...
 
Član
nisam imao auto sa pogonom na sve 4, ali sam neke testirao
quatro savrsen, stanes isto ko na reklami iz 80tih na neko zesce brdo pustis kvacilo obraduje te
bmw x5 jel x drive se zove, isto nevjerovatno kako dobro lezi u krivinama, gledajuci gabrarite vozila, prosle zime svi parkirali 100m od kuce a komsija se smije vidi vidi ja sa bmw-om pred kucom
pa pogon god g klase, ono nemoze ni u jednu kategoriju, kad sam vidio kako prelazi preko rijeke sa losim gumama, da sjedes i places..
i jos jedan sam iskusio, lada niva e ono je cudo prastare tehnike, brdo, blato, snjeg, kisa nema prepreke..

i sad kontam nesto nikad nisam sjeo u vw sa pogonom na sve cetiri je li to moguce:lol:
 
Član
Audi Quattro sa ljetnim gumama bez problema po ravnom a uzbrdo malo teze, snijeg nije ociscen ispod led i ima snijega jedno 40 cm ide audin sa ljetnim gumama jos su 255-35-19 a tek sad kad stavim zimskee :)))
 
Član
edoze je napisao(la):
i opet svi pricaju kako mogu UZBRDO....

:lol::lol::lol::lol: :cool:

Btw, vozio sam a6 quattro (96 god) i extra je, na golfu s pogonom na četiri nekada davno u JANUARU obuku imao, polagao rano u 8 a cijelu noć prije toga snijeg padao, golf nije imao problema kuda god me komisija uputila :) čak se ručna radila na usponu kuda niko prije mene prošao nije. Al gume su dobre bile. E da, honda HR-V (4x4) vrhunsko vozilo takođe :)

EDIT:

Ali opet, u principu, bio bmw / g / range rover / niva ili šta već, bez guma na snijegu ne pomaže ni 4x4 + 8 uprtih ruku na gepeku :D
 
Član
ma quatro je sila,3 godine sam vozao a6 2,5 quattro,ljudi pojma nemaju koliko je to auto sigurno,udobno...90 % ljudi i na ovom forumu pojma nema o tome,jer kad god se spomene 2,5 svi nesto lose pricaju....sad imam a4 1.9 i ne moze se porediti ni pocemu sa a6 2.5 quattro.........i kad tad cu opet preci na quattro i vjerovatno na a6
 

MTR

Član
tictac je napisao(la):
ma quatro je sila,3 godine sam vozao a6 2,5 quattro,ljudi pojma nemaju koliko je to auto sigurno,udobno...90 % ljudi i na ovom forumu pojma nema o tome,jer kad god se spomene 2,5 svi nesto lose pricaju....sad imam a4 1.9 i ne moze se porediti ni pocemu sa a6 2.5 quattro.........i kad tad cu opet preci na quattro i vjerovatno na a6

e nek si nam reko' :D

aaa VW grupa koristi i Haldex i Torsen , zavisi samo jel motor uzduzno ili poprecno
 
Član
djordjep je napisao(la):
Sve je to super, izvlači od svakuda ,prolazi svuda ali isto tako i daje lažni osjećaj sigurnosti , jer 4x4 isto koči kao i sa pogonom samo na jednoj osovini , u nekim slučajevima i lošije , zar ne?!

E sad ako pri klasičnom pogonu točkovi prokližu , normalno da ću obratiti pažnju da tu i kočenje nije idealno a kad se kreće kao iz topa u potsvijesti se očekuje da će tako i stati.

Baš po ovom kijametu pratim vozače 4x4 uglavnom svi lete iako nisu svijesni da će zakočit isto loše kao i ja sa standardim pogonom , samo pri duplo većoj brzini.

Moje je mišljenje da je 90% slučajeva to bespotreban teret koji vučeš 11 mjeseci , koji uz to zahtjeva održavanje.

Samo dobre gume su za sve dovoljne.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top