Pofalići sudar

Pofalići sudar

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bez vozačke dozvole uhvaćen već tri puta

Ana Marija Negler (24) iz Njemačke, koja je povrijeđena u udesu koji se dogodio u ponedjeljak navečer u sarajevskom naselju Pofalići, u teškom je stanju i smještena je na Odjelu za anesteziju i reanimaciju bolnice Koševo. U istoj nesreći povrijeđena je i Vildana Bajrović (22) iz Sarajeva, koja je zadržana na posmatranju u bolnici.

O kako teškim povredama Ane Marije Negler se radi, svjedoči podatak da je njena operacija, koju su radili neurohirurzi, ortopedi, traumatolozi, urolozi i specijalisti torakalne hirurgije, trajala više sati.

Nesreća se desila na raskrsnici ulica Zmaja od Bosne i Hamdije Čemerlića, gdje su se sudarili golf 5 (821-M-436) kojim je upravljao 17-godišnji Damir V. i golf 3 (STA-ZK-172), za čijim je volanom bio Nijemac Andrej Dominik Murasov, u kojem su bile obje povrijeđene. Strana državljanka je zadobila povrede abdomena, ekstremiteta i grudnog koša, a Bajrovićeva glave i ekstremiteta.

Maloljetni Damir V., vozač golfa 5, dobro je poznat sarajevskoj saobraćajnoj policiji i ovo je četvrti put da je zatečen da upravlja istim automobilom bez vozačke dozvole.

Kako saznajemo od Nusreta Selimovića, zamjenika komandira Saobraćajne policije, Damir V. je do sada zaustavljan tri puta, 10. februara, 30. maja i 17. avgusta. Svaki put se nalazio za upravljačem istog auta s kojim je učestvovao u udesu na Pofalićima.


“S obzirom na to da je maloljetan, policija na mjestu događaja ne izriče sankcije, nego se piše prekršajna prijava i zahtjev za prekršajni postupak Općinskom sudu. Međutim, koliko sam upoznat, ni u jednom slučaju nije izrečena kazna, koja se kreće od 100 do 300 maraka“, kaže Selimović.
 
Član
Taj momak u golf-u 5 će dobro nastradat jer je djevojka njemački državljanin danas su joj roditelji direktnim letom doputovali u Sarajevu i trenutno su u bolnici kod nje! Djevojka je jos uvijek u teskom stanju i ne zna se još hoće li preživiti.

Djevojka je Njemački državljanin što znaći da u ovom slučaju vladaju Njemački zakoni, osiguranje od momka će odplatiti štetu vozila, ali duševnu štetu, posljedice sudara i boravak u bolnici te operacije i sve ostalo što bude potrebno to će platiti momak jer če pravosnažno njemački sud odlučiti o tome, jer u ovakvim slučajevima vladaju njihovi zakoni.

Tako da budite sigurni da će momak dobro nastradat bez obzira da mu je babo ministar, njemači sud zajedno sa osiguranjem preuzima tužbu u ovom slučaju.
 
Član
ma iskreno,ne vjerujem u to,lika 3 puta zaustavili bez vozacke i jos voza..eto nase policije..:icon_mad:
 
Član
fanatic je napisao(la):
Taj momak u golf-u 5 će dobro nastradat jer je djevojka njemački državljanin danas su joj roditelji direktnim letom doputovali u Sarajevu i trenutno su u bolnici kod nje! Djevojka je jos uvijek u teskom stanju i ne zna se još hoće li preživiti.

Djevojka je Njemački državljanin što znaći da u ovom slučaju vladaju Njemački zakoni, osiguranje od momka će odplatiti štetu vozila, ali duševnu štetu, posljedice sudara i boravak u bolnici te operacije i sve ostalo što bude potrebno to će platiti momak jer če pravosnažno njemački sud odlučiti o tome, jer u ovakvim slučajevima vladaju njihovi zakoni.

Tako da budite sigurni da će momak dobro nastradat bez obzira da mu je babo ministar, njemači sud zajedno sa osiguranjem preuzima tužbu u ovom slučaju.

Čuj njemački zakoni da važe u BiH?! Halo ba, pa nismo ni mi s marsa pali.
Nema njemački sud ništa sa ovom nesrećom, ona se desila na teritoriji BiH i tu važe naši zakoni, i naš sud će donijeti presudu.
Uostalom, mali će vjerovatno i najebat, ali ništa bolje neće proći ni taj vozač golfa 3, koji je prošao kroz crveno. Prema tome, krivica je podjeljena.
Samo daj Bože da preživi ta njemica, i da bude sve uredu.

@Sina, svaka ti čast na postu.
Ovdje svi nešto pljuju po momku, kao da niko od njih nije imao 17, kao da niko od njih nije maštao o autu i brzinama.
Po mom mišljenju, ovdje bi najveću krivicu trebala da snosi majka.
Ja sam za volan prvi put sjeo sa 12 godina, ali mi NIKADA roditelji nisu dozvoljavali da se vozim po ulici, dok nisam položio. Što opet ne znači da ja to nisam radio, krišom. Ali malog ne treba toliko kriviti, u njemu teče mladalačka krv, nit on može pametno razmišljat, vidite da se rasplako kad je došla policija. MAJKA treba da snosi najteže sankcije, zajedno sa vozačem tog golfa 3.
 
Član
ma nek samo sve bude ok sa ucesnicima,da svi prezive,a ionako ce oba vozaca il odlezat il platit...
 
Član
homer je napisao(la):
fanatic je napisao(la):
Taj momak u golf-u 5 će dobro nastradat jer je djevojka njemački državljanin danas su joj roditelji direktnim letom doputovali u Sarajevu i trenutno su u bolnici kod nje! Djevojka je jos uvijek u teskom stanju i ne zna se još hoće li preživiti.

Djevojka je Njemački državljanin što znaći da u ovom slučaju vladaju Njemački zakoni, osiguranje od momka će odplatiti štetu vozila, ali duševnu štetu, posljedice sudara i boravak u bolnici te operacije i sve ostalo što bude potrebno to će platiti momak jer če pravosnažno njemački sud odlučiti o tome, jer u ovakvim slučajevima vladaju njihovi zakoni.

Tako da budite sigurni da će momak dobro nastradat bez obzira da mu je babo ministar, njemači sud zajedno sa osiguranjem preuzima tužbu u ovom slučaju.

Čuj njemački zakoni da važe u BiH?! Halo ba, pa nismo ni mi s marsa pali.
Nema njemački sud ništa sa ovom nesrećom, ona se desila na teritoriji BiH i tu važe naši zakoni, i naš sud će donijeti presudu.
Uostalom, mali će vjerovatno i najebat, ali ništa bolje neće proći ni taj vozač golfa 3, koji je prošao kroz crveno. Prema tome, krivica je podjeljena.
Samo daj Bože da preživi ta njemica, i da bude sve uredu.

@Sina, svaka ti čast na postu.
Ovdje svi nešto pljuju po momku, kao da niko od njih nije imao 17, kao da niko od njih nije maštao o autu i brzinama.
Po mom mišljenju, ovdje bi najveću krivicu trebala da snosi majka.
Ja sam za volan prvi put sjeo sa 12 godina, ali mi NIKADA roditelji nisu dozvoljavali da se vozim po ulici, dok nisam položio. Što opet ne znači da ja to nisam radio, krišom. Ali malog ne treba toliko kriviti, u njemu teče mladalačka krv, nit on može pametno razmišljat, vidite da se rasplako kad je došla policija. MAJKA treba da snosi najteže sankcije, zajedno sa vozačem tog golfa 3.

slazem se s tobom u potpunosti . . .;)
 
Član
homer je napisao(la):
fanatic je napisao(la):
Taj momak u golf-u 5 će dobro nastradat jer je djevojka njemački državljanin danas su joj roditelji direktnim letom doputovali u Sarajevu i trenutno su u bolnici kod nje! Djevojka je jos uvijek u teskom stanju i ne zna se još hoće li preživiti.

Djevojka je Njemački državljanin što znaći da u ovom slučaju vladaju Njemački zakoni, osiguranje od momka će odplatiti štetu vozila, ali duševnu štetu, posljedice sudara i boravak u bolnici te operacije i sve ostalo što bude potrebno to će platiti momak jer če pravosnažno njemački sud odlučiti o tome, jer u ovakvim slučajevima vladaju njihovi zakoni.

Tako da budite sigurni da će momak dobro nastradat bez obzira da mu je babo ministar, njemači sud zajedno sa osiguranjem preuzima tužbu u ovom slučaju.

Čuj njemački zakoni da važe u BiH?! Halo ba, pa nismo ni mi s marsa pali.
Nema njemački sud ništa sa ovom nesrećom, ona se desila na teritoriji BiH i tu važe naši zakoni, i naš sud će donijeti presudu.
Uostalom, mali će vjerovatno i najebat, ali ništa bolje neće proći ni taj vozač golfa 3, koji je prošao kroz crveno. Prema tome, krivica je podjeljena.
Samo daj Bože da preživi ta njemica, i da bude sve uredu.

@Sina, svaka ti čast na postu.
Ovdje svi nešto pljuju po momku, kao da niko od njih nije imao 17, kao da niko od njih nije maštao o autu i brzinama.
Po mom mišljenju, ovdje bi najveću krivicu trebala da snosi majka.
Ja sam za volan prvi put sjeo sa 12 godina, ali mi NIKADA roditelji nisu dozvoljavali da se vozim po ulici, dok nisam položio. Što opet ne znači da ja to nisam radio, krišom. Ali malog ne treba toliko kriviti, u njemu teče mladalačka krv, nit on može pametno razmišljat, vidite da se rasplako kad je došla policija. MAJKA treba da snosi najteže sankcije, zajedno sa vozačem tog golfa 3.



Pasa moj solidni! ja kad imam nesto da kazem ja to ne radim bez provjerenih informacija zato i ne volim puno pametovat po forumu jer svako prica onu pricu rekla,kazala,pricala a niko ne zna doci do tacnih informacija i reci sta ce se tacno desavat

Nebitno, odakle mi informacije ali svako od vas ovu informaciju moze da provjeri nek ode do njemacke ambasade i nek trazi portparola njemacke ambasade u slucaju da Vas puste da dodjete do njega hahah

ovo sto sam rekao ce sigurno ustupiti malo se bolje informisite oboje su krivi slazem se ali mali s golfom V je pod vecom krivicom:
1. vozanje bez vozacke dozvole
2.utrkavanje s vozilom BMW ( ciji ce vozac vjerovatno isto imati neke sankcije minimalne )
3. prolazak na crveno svjetlo preko trake za skretanje

mali u golfu 3 je po tome sta su ocevidci rekli ako im je vjerovat prosao na narandjasto svjetlo moguca objasnjenja: nije bilo moguce se bezbjedno zaustaviti ili bilo mu mrsko cekat jos jedan semafor to je nemoguce utvrditi u ovom trenutku

REKLA KAZALA PRICALA

sve cemo da vidimo
 
Član
meni to nije poznato. nisam njemacki drzavljanin, ali brat. i poslije njegovog udesa u rumuniji samo je "popushio"..

evo sta kazu svabe na ovakav udes:

Ferner sind im Ausland nicht alle Schadensersatzpositionen anerkannt, die man in Deutschland gemeinläufig kennt und geltend gemacht werden können. Ein Verkehrsunfall im Ausland unterliegt in der Regel dem dortigen nationalen Recht. Dies gilt sowohl bei Sach- (z.B. Beschädigungen am Pkw etc.) als auch bei Personenschäden (z.B. Prellungen, Verstauchungen, HWS-Syndrom etc.). Aufgrund dieser Tatsache kann es bei der Schadensregulierung manchmal zu bösen Überraschungen kommen. Häufig bekommt man weniger Schadensersatzleistungen für Sach- und Personenschäden als in Deutschland

njemacko reguliranje ostete nisu u svim stranim drzavama priznate. udes u inozemstvu podlijeze tamosnjem nacionalnom pravu. to vrijedi za ostetu na autu, kao i na ostetu na osobama. cesto se dobije i manje nego pri istom udesu u njemackoj.

Vor allem in den osteuropäischen Ländern ist die gesetzlich vorgeschriebene Versicherungssumme für die Autohaftpflichtversicherung sehr niedrig. Ist der Sach- oder Personenschaden höher als die gesetzlich vorgeschriebene Versicherungssumme, muss der Geschädigte versuchen, den gesetzlich nicht gedeckten Teil des Schadens vom jeweiligen Schädiger ersetzt zu bekommen. Hierzu wird er häufig prozessieren müssen. Doch selbst bei einem entsprechenden Urteil hat der Geschädigte noch lange nicht seinen Schaden ersetzt. Daher sollte man vor einer Auslandsreise zur Sicherheit lieber entsprechende Versicherungen abschließen (Unfallversicherung für Personenschäden und eine „Reise“-Kaskoversicherung für Schäden am eigenen Fahrzeug).

narocito u istocnoevropskim zemljama su automobili manje osigurana, tako da osteceni mora pokusati ostalu svotu od krivca da trazi. gdje ce morati cesto prozesirati. i ako dodje do osude nemora znaciti da ce do svoga novca i doci. itd.

tako da obavjestavaju putnike da gledaju da osiguraju svoje vozilo sa "putnickom-kasko" osiguranjem.

a ps: njemacki zakon, njemacka "djeca" smiju sa 17 poloziti i sa majkom ili ocem sjesti za volan dok ne napune 18.
 
Član
aa ja prisustvovo vidio kako se desilo umalo da ija nastradam :| , sve ocima zabiljezio visoke rezolucije , . . .:D
 
Član
kratko jos samo:

5. Auslandsverkehrsunfall eines Bundesbürgers mit einem Ausländer außerhalb der EU:

Es gilt in diesen Fällen das Schadensersatzrecht desjenigen Landes in dem sich der Verkehrsunfall ereignete.

saobracajni udes njemca sa strancem izvan EU

ovdje vrijedi zakon reguliranja drzave u kojem se udes dogodio.

http://ra-kotz.de/unfallimausland.htm
 
Član
RCat je napisao(la):
meni to nije poznato. nisam njemacki drzavljanin, ali brat. i poslije njegovog udesa u rumuniji samo je "popushio"..

evo sta kazu svabe na ovakav udes:

Ferner sind im Ausland nicht alle Schadensersatzpositionen anerkannt, die man in Deutschland gemeinläufig kennt und geltend gemacht werden können. Ein Verkehrsunfall im Ausland unterliegt in der Regel dem dortigen nationalen Recht. Dies gilt sowohl bei Sach- (z.B. Beschädigungen am Pkw etc.) als auch bei Personenschäden (z.B. Prellungen, Verstauchungen, HWS-Syndrom etc.). Aufgrund dieser Tatsache kann es bei der Schadensregulierung manchmal zu bösen Überraschungen kommen. Häufig bekommt man weniger Schadensersatzleistungen für Sach- und Personenschäden als in Deutschland

njemacko reguliranje ostete nisu u svim stranim drzavama priznate. udes u inozemstvu podlijeze tamosnjem nacionalnom pravu. to vrijedi za ostetu na autu, kao i na ostetu na osobama. cesto se dobije i manje nego pri istom udesu u njemackoj.

Vor allem in den osteuropäischen Ländern ist die gesetzlich vorgeschriebene Versicherungssumme für die Autohaftpflichtversicherung sehr niedrig. Ist der Sach- oder Personenschaden höher als die gesetzlich vorgeschriebene Versicherungssumme, muss der Geschädigte versuchen, den gesetzlich nicht gedeckten Teil des Schadens vom jeweiligen Schädiger ersetzt zu bekommen. Hierzu wird er häufig prozessieren müssen. Doch selbst bei einem entsprechenden Urteil hat der Geschädigte noch lange nicht seinen Schaden ersetzt. Daher sollte man vor einer Auslandsreise zur Sicherheit lieber entsprechende Versicherungen abschließen (Unfallversicherung für Personenschäden und eine „Reise“-Kaskoversicherung für Schäden am eigenen Fahrzeug).

narocito u istocnoevropskim zemljama su automobili manje osigurana, tako da osteceni mora pokusati ostalu svotu od krivca da trazi. gdje ce morati cesto prozesirati. i ako dodje do osude nemora znaciti da ce do svoga novca i doci. itd.

tako da obavjestavaju putnike da gledaju da osiguraju svoje vozilo sa "putnickom-kasko" osiguranjem.

a ps: njemacki zakon, njemacka "djeca" smiju sa 17 poloziti i sa majkom ili ocem sjesti za volan dok ne napune 18.

Svaka cast prva osoba koja se argumentovano postavlja!!

Slazem se sa svim sto pise ali kao i svugdje u svijetu tako i kod nas i kod njih postoje posebni izuzetci u koje ce se najvjerovatnije ovaj slucaj svrstat

da se ja nebih dalje raspravljao jer mi to nije u cilju nego mi je u cilju da napokon ljudi pocinju postovat zakon i pravila u saobracaju

Svi su mangupi u grad i od semafora do semafora a sto se ne prijavite na brdske trke ili na SR sa tim silnim TDI-evima i GTi-evima pa dokazete svoje sposobnosti na pisti a ne po gradu

LJUDI UOZBILJITE SE NIJE OVO THE FAST AND THE FURIOUS NEGO STVARNI ZIVOT NIJE OVO PLAY-KA I NEED FOR SPEED PA DA PRITISNES DUGME RESTART OVDJE NEMA TOG DUGMETA !!!!
 
Član
imam tuznu vijest za sve koji su se nadali djevojka je jutros u 9:00 preminula u bolnici Kosevo




R.I.P
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top