Podešavanje trapa ?

Podešavanje trapa ?

BHT Ovisnik
@zela
ja sam radio auto u asd,ulje,disk plocice i to radim u njih,a špuru-raspon i sl. ti je najbolje otici u KIA auto,tamo to radim :)
 
krakovi koji stisnu gumu nista neznace,znam o kojoj masini je rijec,ispod tih krakova nalaze se tri oslonca koja idu na felgu..da nedavim sad o tome,uglavnom kompezacija se radi na svakoj masini da bi odredila trenutni polozaj (ugao-uglove) kotaca...vjerovatno nije imao tvoj model u sistemu pa je samo krenuo bez biranja...podesi anslag,ako nisi ,posto si mjenjao letvu,rijesi te nagibe a ja cu ti poslati ''mjere'' (specifikaciju za tvoj model...samo posalji podatke pm (ovjes,sport ili..motor,dizel benz...)
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
krakovi koji stisnu gumu nista neznace,znam o kojoj masini je rijec,ispod tih krakova nalaze se tri oslonca koja idu na felgu..da nedavim sad o tome,uglavnom kompezacija se radi na svakoj masini da bi odredila trenutni polozaj (ugao-uglove) kotaca...vjerovatno nije imao tvoj model u sistemu pa je samo krenuo bez biranja...podesi anslag,ako nisi ,posto si mjenjao letvu,rijesi te nagibe a ja cu ti poslati ''mjere'' (specifikaciju za tvoj model...samo posalji podatke pm (ovjes,sport ili..motor,dizel benz...)

Anslag je dobar to sam odmah rekao da podese jer mi je na staroj letvi nije bio dobar pa je guma strugala kad smotam puni desni, tako da sam to rekao da prvo urade. Sa te strane je ok. Danas sam imao posla oko firme pa cu narednih dana provjerit kod drugog majstora za ovjes jel to tacno sto je pokazalo kod tog majstora. Inace ja ne volim ici kod njega ali je bio najblizi u tom momentu a inace je poznat po kojekakvim biserima oko mehanike ono tipa " Samo nek se radi a da li ce musterija opet doci, nije bitno". Jednom je dosla jedna musterija od njega i zalila se da Pasat TD ne vuce ko prije. Kad sam pogledao levat je isjekao cijev od dovoda ulja u turbinu i zavario na tubini i na bloku prikljucke od te cijevi jer je na turbini cjev malo pustala ulje.
 
Top