Podešavanje traga (Camber) na prednjim točkovima!!!

Podešavanje traga (Camber) na prednjim točkovima!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jeste ako imas takav saraf, i jeste ako si spustio auto i jeste ako majstor nema kopjuter ili neku spravu da izmjeri nagibe tockova a uz to i katalog da vidi kako je fabricko i ako si samo kugle zamjenio a ostalo je sve fabrika kako se onda promjenio nagib ??? Ako su kugle tacno za to auto i iste kao stare onda nema razloga da se sta promjeni.

A kod nas ti je generalno stanje takvo da pre svega moras ti dobro da znas kako sta treba pa teko onda odes majstoru i kazes sta hoces, onda se postavi pitanje sta ce ti majstor al et...

Cast izuzetcima.

To sto je pokusao sa krajnicama znaci da je mislio a vecina ih misli tako, da su ti se gume poderale zato sto nije uredu spura, a zanemario je ako si mu rekao da nije do spure nego do nagiba :) misleci u glavi sta ti znas ja sam majstor :)
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
mogu drug...sutra postavim ovdje sliku pa proucavaj do mile volje
hvala, da i to cudo vidim sto niko ovde ne vidi :cool:

mora da su neku "sakriveni" sarafi :icon_biggrin:
 
ovako...ovo sam isprintao s racunara na poslu pa skenirao pa prebacio ne stick pa sad evo kuci..nisam mogao drugacije,ali mislim da ces vidjeti...na prvoj slici je prikaz podesavanja nagiba na prednjoj osovini a druga slika prikaz na zadnjoj



 
Član
Ukratko koliko sam uspio jedva procitat/skontat na ovim slikama, prednji nagib se moze stimati kod njega pomjeranjem "mosta" (subframea)?
 
covjek je samo trazio dokaz,uglavnom,moze se podesavati ,to sto mu je neko tvrdio da nemoze naka ga vise nesavjetuje,bolje reci nesto kad neznas nego napraviti veci problem (prvo krenem od sebe,neinteresuje me nista drugo nego ovjesi vozila)
 
Član
ma jok, nisam ja nista lose mislio ;) nego samo pokusavam protumaciti slike, jer su ruku na srce, bas lose kvalitete....;)
 
Član
jest neko cudno stelovanje :)
isprintacu ovo da imam sa sobom za sl. put.

reci mi shpura, jel ne vredi raditi optiku sad kad su gume nejednako istrosene?
 
trizex je napisao(la):
ma jok, nisam ja nista lose mislio ;) nego samo pokusavam protumaciti slike, jer su ruku na srce, bas lose kvalitete....;)
nisam nasao drugi nacin :D

Sboy je napisao(la):
jest neko cudno stelovanje :)
isprintacu ovo da imam sa sobom za sl. put.

reci mi shpura, jel ne vredi raditi optiku sad kad su gume nejednako istrosene?

sto se tice optike,nije vazno u kakvom su stanju gume (spura dolazi do izrazaja 100% kad namontiras nove) bitno je da su napuhane po propisu i da su jednake dimenzije na osovinama (naprijed iste ,nazad iste),jer senzori,mete i ostali mjerni istrumenti se kace na felge a ne na gume....

ako hoces svrati do mene na posao pa ti isprintam "orginale" :lol:
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
trizex je napisao(la):
ma jok, nisam ja nista lose mislio ;) nego samo pokusavam protumaciti slike, jer su ruku na srce, bas lose kvalitete....;)
nisam nasao drugi nacin :D

Sboy je napisao(la):
jest neko cudno stelovanje :)
isprintacu ovo da imam sa sobom za sl. put.

reci mi shpura, jel ne vredi raditi optiku sad kad su gume nejednako istrosene?

sto se tice optike,nije vazno u kakvom su stanju gume (spura dolazi do izrazaja 100% kad namontiras nove) bitno je da su napuhane po propisu i da su jednake dimenzije na osovinama (naprijed iste ,nazad iste),jer senzori,mete i ostali mjerni istrumenti se kace na felge a ne na gume....

ako hoces svrati do mene na posao pa ti isprintam "orginale" :lol:




ma ja bi svratio na kompet optiku da smo blize ;)
al jbg, jebu nas ovi autoputevi :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top