PLIN U TURBO MOTORIMA

PLIN U TURBO MOTORIMA

Član
Ako je neko imao iskustva s tim stvarima, konkretno za audi 2.7 bi turbo, ili bilo koji turbo motor, kako se ponašaju, isplati li se, neke komplikacije, svaki savjet je dobro dosao
 
Član
Definitivno se isplati i ako se dobro uradi, neće biti problema. Vozio sam kolegu u SA da kupi SAAB turbo benzin, ima plin ugrađen već nekih, 5, 6, 7 godina, ne znam tačno i evo on vozi već duže vrijeme, nikakvih problema. A kad sam vidio potrošnju plina u autu od skoro 200KS koji ide i više nego dobro, sjebao sam se. Otvorena cesta, ispod 8l plina, a auto skoro 2 tone.:icon_cry:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Definitivno se isplati i ako se dobro uradi, neće biti problema. Vozio sam kolegu u SA da kupi SAAB turbo benzin, ima plin ugrađen već nekih, 5, 6, 7 godina, ne znam tačno i evo on vozi već duže vrijeme, nikakvih problema. A kad sam vidio potrošnju plina u autu od skoro 200KS koji ide i više nego dobro, sjebao sam se. Otvorena cesta, ispod 8l plina, a auto skoro 2 tone.:icon_cry:

ma povoljno dobijam audi a6 2004.god 2,7 biturbo i bez plina ne vrijedi ništa, mogu samo zamislit koliko troši (250ks)
 
Član
dado990 je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Definitivno se isplati i ako se dobro uradi, neće biti problema. Vozio sam kolegu u SA da kupi SAAB turbo benzin, ima plin ugrađen već nekih, 5, 6, 7 godina, ne znam tačno i evo on vozi već duže vrijeme, nikakvih problema. A kad sam vidio potrošnju plina u autu od skoro 200KS koji ide i više nego dobro, sjebao sam se. Otvorena cesta, ispod 8l plina, a auto skoro 2 tone.:icon_cry:

ma povoljno dobijam audi a6 2004.god 2,7 biturbo i bez plina ne vrijedi ništa, mogu samo zamislit koliko troši (250ks)

Pa trošiće isto i plina, znači više nego duplo jeftinije se voziš. Raspitaj se kod majstora što ugrađuju koliko je ugradnja i vidi da li ti se isplati.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
dado990 je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Definitivno se isplati i ako se dobro uradi, neće biti problema. Vozio sam kolegu u SA da kupi SAAB turbo benzin, ima plin ugrađen već nekih, 5, 6, 7 godina, ne znam tačno i evo on vozi već duže vrijeme, nikakvih problema. A kad sam vidio potrošnju plina u autu od skoro 200KS koji ide i više nego dobro, sjebao sam se. Otvorena cesta, ispod 8l plina, a auto skoro 2 tone.:icon_cry:

ma povoljno dobijam audi a6 2004.god 2,7 biturbo i bez plina ne vrijedi ništa, mogu samo zamislit koliko troši (250ks)

Pa trošiće isto i plina, znači više nego duplo jeftinije se voziš. Raspitaj se kod majstora što ugrađuju koliko je ugradnja i vidi da li ti se isplati.

hvala na savjetu, pozzzz
 
Član
imam dvojicu drugova jedan ima astru coupe 2003 godiste 200ks i ima plin kupio je novu i sad ima 110 000 i kaze da se nije pokajao nimalo, aa drugi drug je kupio astru 2007 GTC 1.6 turbo 180ks i ima isto plin i kaze da je sve ok ima je vec par mjeseci i kaze da je isplatljivo
 
Član
ja i drug smo djirali 1.8T bez plina i probali smo isti auto samo sa plinom, ja bar nisam osjetio neku veliku razliku, ocekivao sam vise da ce oslabiti ali pozitivno me iznenadio. Kaze lik da nije nikad imao problema, mi se nesto malo poceli raspitivat oko tog plina i tako to al ne docekasmo, audi je zavrsio u vjecitim lovistima:icon_biggrin:

uglavnom se isplati u svakom slucaju
 
Član
ma da, naravno, onako kazem:D
sto se tice turbaka, nisam cuo da se neko zalio na plin, a dosta ovih sto voze 1,8T iz vw grupacije vozi na plin...tako da, uzimaj tu masinu, odusevit ce te :cool:
 
Super Moderator
Ne smeta nista sto je turbo kao sto su ti vec svi rekli. Taj auto ide predobro vidjet ces i sam a trosi od 13 pa do 25 litara haha. Ja sam u osmici 4.2 d3 imao plin i osjeti se mala razlika u snazi al samo na visim obrtajima jer ne brizga puno plina a trosio je plina mozda 2-3 litra vise znaci neke normalne voznj 16 litara...toliko trosi i 2.7
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
imam dvojicu drugova jedan ima astru coupe 2003 godiste 200ks i ima plin kupio je novu i sad ima 110 000 i kaze da se nije pokajao nimalo, aa drugi drug je kupio astru 2007 GTC 1.6 turbo 180ks i ima isto plin i kaze da je sve ok ima je vec par mjeseci i kaze da je isplatljivo

Jeste isplativo je da trosis jedan rezeorvar bezina pa dva plina i sve tako. Medzutim posto se kod nas obicno vozi na plin ja dajem tom motoru 1 god. Pa generalka kladim se da ni jedan turbak bezinac nece izdrazati vise od godine. Zacepe se dizne pa krene redom jedno po jedno...


Ljudi mi nemamo bezina kako treba za turbo motore a ne na plin da to tako savrseno radi TESKOOO :123::123::123:
 
Dejan 16v je napisao(la):
Samo ugradi kanticu sa uljem da maze ventile i ne brini nista!:cool:

to je najveća ubleha , apsolutno nema efekta ,samo đabe lovu daješ

madmono je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
imam dvojicu drugova jedan ima astru coupe 2003 godiste 200ks i ima plin kupio je novu i sad ima 110 000 i kaze da se nije pokajao nimalo, aa drugi drug je kupio astru 2007 GTC 1.6 turbo 180ks i ima isto plin i kaze da je sve ok ima je vec par mjeseci i kaze da je isplatljivo

Jeste isplativo je da trosis jedan rezeorvar bezina pa dva plina i sve tako. Medzutim posto se kod nas obicno vozi na plin ja dajem tom motoru 1 god. Pa generalka kladim se da ni jedan turbak bezinac nece izdrazati vise od godine. Zacepe se dizne pa krene redom jedno po jedno...


Ljudi mi nemamo bezina kako treba za turbo motore a ne na plin da to tako savrseno radi TESKOOO :123::123::123:

a što bolan pišeš o nećemu o čemu pojma nemaš???
 
ma kakve generalke, kantice i sl,, manite se corava posla i prica rekla , kazala,,,
ja mogu iz iskustva reci,,vozim se na plinu, na 1.8t motoru vec 18ak mjeseci,
prvih mjesec dana auto na plinu ide
bolje od benzina,, vec poslije se osjeti na visokim obrtajima,, i u drugim uslovima rada motora
da je benzin tito,, da me ko ne shvati pogresno,, ja sam plinom prezadovoljan , prvo
kultivisan rad motora, performanse odlicne, usteda vise nego odlicna,., sad je 1,15km plin
sto se dizni tice,, palim na benzin , ponekad prebacim sa plina na benzin i obidjem krug,,
do sada nikakvih problema,,,, eto toliko od mene,, LPG :cool:
zakljucak,, drugom na benzinu puni do 120,, na plinu 10ak kmh nasat manje,, kome to smeta
nek ne ugradjuje :lol:
 
Član
madmono je napisao(la):
Jeste isplativo je da trosis jedan rezeorvar bezina pa dva plina i sve tako. Medzutim posto se kod nas obicno vozi na plin ja dajem tom motoru 1 god. Pa generalka kladim se da ni jedan turbak bezinac nece izdrazati vise od godine. Zacepe se dizne pa krene redom jedno po jedno...


Ljudi mi nemamo bezina kako treba za turbo motore a ne na plin da to tako savrseno radi TESKOOO :123::123::123:

Aj' ne lupaj ako ne znaš ništa!;)
 
Top