Plave/crvene opruge-razlika

Plave/crvene opruge-razlika

Član
nema razlike sto se tice boja, to proizvodjaci boje razlicitim bojama, jedan crvenom drugi plavom ovaj zelenom itd...

vidi na oprugama koliko spustaju... :cool::cool:
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
nema razlike sto se tice boja, to proizvodjaci boje razlicitim bojama, ovaj crvenom ovaj plavom ovaj zelenom itd...

vidi na oprugama koliko spustaju... :cool::cool:

Okej, thx... još jedno pitanje, zna li neko ima li kakve veze godina ( u pitanju je golf III) sa vrstom amortizera i opruga...


Čuo sam da jedni amortizeri ne mogu na novija godišta? 97 godina mi je golf i zanima me mogu li amortizeri i opruge (sportski) koji idu i na starija... Ima li razlike?
 
razlika u nosacu amortizera (na prednjim amortizerima) do '94 god. su kao na Golf II kao ovaj.......



od '94 su iz dva djela,posebno lezaj i posebno gumeni dio
 
Početnik
ogromna je razlika izmedju proizvodjaca , po boji se razlikulu a inace opruge se razlikuju po :

Materijalu od kojeg su napravljene

Specificnom koeficijentu stisljivosti

Teziini

Kontrukciji ( linearne ili progresivne )



Crvene opruge rade Eibach i FK , razlika je ogromna, i Eibach je Bordo a FK je Crvena,

Imas jos i Antracit to je H&R , imas KW zuta, Weitec zelena, imas AP one su plave itd itd...
 
ma imo sam ja weitec za passata 3bg crvene...a H&R su mi plave npr. to zavisi ba i kad su proizvedene..recimo skoro sam jedne H&R za novog a4 nabavio bile sive... uglavnom bitnije ti je sta pise na njima nego koje su boje...
 
Član
Jassmin je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
nema razlike sto se tice boja, to proizvodjaci boje razlicitim bojama, ovaj crvenom ovaj plavom ovaj zelenom itd...

vidi na oprugama koliko spustaju... :cool::cool:

Okej, thx... još jedno pitanje, zna li neko ima li kakve veze godina ( u pitanju je golf III) sa vrstom amortizera i opruga...


Čuo sam da jedni amortizeri ne mogu na novija godišta? 97 godina mi je golf i zanima me mogu li amortizeri i opruge (sportski) koji idu i na starija... Ima li razlike?
Novija godina 96-97 i modeli gti imaju različite spirale od starijih godišta, ako misliš stavit od dvice neodgovara ti
 
Član
muha je napisao(la):
ogromna je razlika izmedju proizvodjaca , po boji se razlikulu a inace opruge se razlikuju po :

Materijalu od kojeg su napravljene

Specificnom koeficijentu stisljivosti

Teziini

Kontrukciji ( linearne ili progresivne )



Crvene opruge rade Eibach i FK , razlika je ogromna, i Eibach je Bordo a FK je Crvena,

Imas jos i Antracit to je H&R , imas KW zuta, Weitec zelena, imas AP one su plave itd itd...

muha po tvom misljenju kakav je KW....
 
Moze li mi neko reci ako zna kakva je marka APEX izletili su mi njihovi sportski plinski amortizeri sa sportskim oprugama , pa sad ne bih da se nesto zeznem znam da je FK ono kao bira ili neo nas , a kakav je ovaj apex ?
 
Top