Pitanje:zelena crvena lampica se pale gase naizmjenicno

Pitanje:zelena crvena lampica se pale gase naizmjenicno

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cosworth je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
Cosworth a ja ti price, prvo ovo je pojacalo za auto koje ima samo jednu zelenu i jednu crvenu lampicu, zelena je power, crvena protect, tj zastita pojacala od samozapaljenja, koja kad gori moze biti zbog dosta razloga, ti tu pricas o nekom peak-metru kao na razglasnim pojacalima.. drugo ako su polovi okrenuti nema nikakve veze, woofer ce jednako raditi, nema sanse da ti okom primjetis u kojem smjeru prvo membrana krene, i membrana ide u oba smjera od nule nebitno jel obratno spojen plus i minus.. a ovo da magnet gubi polove i ovo oko centra no coment..

:icon_exclaim: ako gori protect i ako si siguran u spojeve na napajanju , odspoji ulaz i izlaz pa upali pojacalo i ako i dalje svijetli crvena onda je do pojacala nesto.. a ako ne gori provjeri da nije u kratkom spoju nesto na izlazu i jel ok woofer..


ajd ti malo lezi odspavaj ja ti mogu predavati sto se toga tice....zato no comment ja sam mu dao jedne od mogucnosti zbog cega se desava,,,a to da nema veze lkad je plus i minus kontra spojen ti si stvarno profesionalac ne znam gde si samo to cuo od....da i jesi li ti ikad cuo za fuzziranje ???a to za magnet postoji ta mogucnost covjek je pitao do cega bi moglo biti pa sam rekao...neka ispita, to sto ti basash neke nebuloze to je druga stvar,,,a i kao prvo nisam te ja uopste pitao za misljenje tako da nemas sta da me citiras.... pozz

pravo si me nasmijao, vidim po tvojim komentarima koliko prstis od znanja oko toga.. hajde ja ti pustim na wooferu frekvenciju od npr 30-40-50-60Hz, ti gledaj woofer a ja cu okretat fazu i ti mi reci kad je pravilno spojen plus i minus, jel moze? ako budes 100% znao platim ti.. dogovoreno???

i naravno da pojacalo nece paliti protect zbog obratne faze, ako si imalo naucan znao bi da je na izlazu naizmjenicni napon tako da.. i sama razlika u kontra polova se moze osjetiti u zvuku al na nekom normalnom sistemu a ne negdje gdje slusas samo woofer..

a koliko sam skuzio ti velis da bi pojacalo palilo protect ako je mebrana upala vise u magnet? magnet sa upadanjem nema nikakve veze, i ptice znaju da membranu sa zavojnicom drzi ovjes i spider i kad to popusti tj oslabi moze da upadne membrana unutra, magnet samu zavojnicu nemoze unutra povuci ako nema struje u zavojnici, i to sve opet nema veze da smeta pojacalu, jedino da zavojnica izgori tj dodje u kratki spoj onda ok.. bla bla.. bzvz se upustam u raspravu s inzinjerom.. :icon_rolleyes:

Cosworth je napisao(la):
bavim se ozvucavanjem clubova i diskoteka a velika je razlika izmedju auto akustike HI FI zvuka i Zvuka sa pravom snagom (realnom snagom)

a kakav je to Hi Fi zvuk? A kakav je taj sa "pravom snagom" ?? pitam opcenito za zvuk a ne za glasnocu da se razumijemo..
 

IGY

Član
sound nek si mu objasnio
mislim osworth ovde ovi koji se javljaju u raspravu sa tobom, na ovoj temi imaju vise i znanja i iskustva nego sto ti mozes da zamislis
 
Član
IGY je napisao(la):
sound nek si mu objasnio
mislim osworth ovde ovi koji se javljaju u raspravu sa tobom, na ovoj temi imaju vise i znanja i iskustva nego sto ti mozes da zamislis

a ti sutis pa sutis ... sto li :icon_twisted: ...
 
Član
protekcija se obicno upali ako je pojacalo pregrijano, izlazi u kratkom spoju, manjak struje i napona u napajanju. to sto naizmjenicno salta jst neki drugi problem koje se nemoze rijesiti na daljinu. stoga treba pretresti sve spojeve i signale. ako je sve ok. onda je neki kvar na poacalu i treba ga popraviti. moze biti 100 cuda ili samo hladan lem ali kao sto vec rekoh ovako na daljinu nista. cudan hod membrane je zbog loseg pojacala a ne zbog zvucnika. tu dilemu odklonis tako sto spojis svoj sub na neko ispravno pojacalo.

BTW Cosworth "nije svejstan svoje nesvjesti".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top