Pitanje:zelena crvena lampica se pale gase naizmjenicno

Pitanje:zelena crvena lampica se pale gase naizmjenicno

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kao sto naslov kaze , na pojacalu se naizmjenicno pale gase crvena zelena lampica a woofer radi kao srce uvuce se membrana polako pa izbaci i tako neprestano , znal ko sta je ....jel crklo pojacalo il sta vec?
hvala....
 
Član
Pogledaj Line In kod mene je to zezaolo slaba masa bude na pojacalu pa mi se desavalo to a mrdnem cinceve i radi zna biti tako kada dobiva minus sa cinceva barem se meni desavalo pokusaj dobra minus da nadjes kod mene je bas brzo menbrana hodala a sada ne hoda nikako prodan bass
 
Član
Buraz nisam strucnjak, ali ja bih na tvom mjestu dobro provjerio sve kablove i kontakte.
Imao sam slicnu situaciju, pa se ispostavilo da je kabal koji ide od cd-playera do pojacala (impuls koji pokrece pojacalo) los. Kad sam njega zamjenio sve je postalo ok.
U svakom sslucaju javice se neko od forumasa koji se time bave...
 

IGY

Član
da ti nije ko semaforu uvalio umjesto pojacala :lol:

crvena je protect zelena kad radi ok
nadzi na netu upustvo i vidi sta ti pise kao moguci kvar
 
e ovako imam ja dosta iskustva otac mi je muzicar i a radim kao dj i posjedujem(ocevo vlasnistvo ) vlastitu opremu snage 25kw! :) ako ti crvena svjetli znaci da ti dolazi prejak signal u pojacalo.... a ako ti membrana ulazi puno unutra znaci da su kontra zice spojene,jer membrana treba pri velikoj snazi gde ima dosta basa da ilazi napolje i da se vraca u normalu to jest centar a ako ulazi unutra vise nego sto bi trebala postoji mogucnost da ti je zvucnik poceo da crkava,jer magnet pocne da gubi svoje polove plusi i minus i onda dolazi do gubljenja centra....ajd malo bolje opisi taj problem :)
 
Cosworth a ja ti price, prvo ovo je pojacalo za auto koje ima samo jednu zelenu i jednu crvenu lampicu, zelena je power, crvena protect, tj zastita pojacala od samozapaljenja, koja kad gori moze biti zbog dosta razloga, ti tu pricas o nekom peak-metru kao na razglasnim pojacalima.. drugo ako su polovi okrenuti nema nikakve veze, woofer ce jednako raditi, nema sanse da ti okom primjetis u kojem smjeru prvo membrana krene, i membrana ide u oba smjera od nule nebitno jel obratno spojen plus i minus.. a ovo da magnet gubi polove i ovo oko centra no coment..

:icon_exclaim: ako gori protect i ako si siguran u spojeve na napajanju , odspoji ulaz i izlaz pa upali pojacalo i ako i dalje svijetli crvena onda je do pojacala nesto.. a ako ne gori provjeri da nije u kratkom spoju nesto na izlazu i jel ok woofer..
 
SoundLunatic je napisao(la):
Cosworth a ja ti price, prvo ovo je pojacalo za auto koje ima samo jednu zelenu i jednu crvenu lampicu, zelena je power, crvena protect, tj zastita pojacala od samozapaljenja, koja kad gori moze biti zbog dosta razloga, ti tu pricas o nekom peak-metru kao na razglasnim pojacalima.. drugo ako su polovi okrenuti nema nikakve veze, woofer ce jednako raditi, nema sanse da ti okom primjetis u kojem smjeru prvo membrana krene, i membrana ide u oba smjera od nule nebitno jel obratno spojen plus i minus.. a ovo da magnet gubi polove i ovo oko centra no coment..

:icon_exclaim: ako gori protect i ako si siguran u spojeve na napajanju , odspoji ulaz i izlaz pa upali pojacalo i ako i dalje svijetli crvena onda je do pojacala nesto.. a ako ne gori provjeri da nije u kratkom spoju nesto na izlazu i jel ok woofer..


ajd ti malo lezi odspavaj ja ti mogu predavati sto se toga tice....zato no comment ja sam mu dao jedne od mogucnosti zbog cega se desava,,,a to da nema veze lkad je plus i minus kontra spojen ti si stvarno profesionalac ne znam gde si samo to cuo od....da i jesi li ti ikad cuo za fuzziranje ???a to za magnet postoji ta mogucnost covjek je pitao do cega bi moglo biti pa sam rekao...neka ispita, to sto ti basash neke nebuloze to je druga stvar,,,a i kao prvo nisam te ja uopste pitao za misljenje tako da nemas sta da me citiras.... pozz
 

IGY

Član
cosworth ovde pricamo o auto akustici ne o HIFI komponentama to je dvoje isto ali toliko razlicito, da eto i ako znas oko toga svjestan si da se to dvoje ne moze porediti
 
IGY je napisao(la):
cosworth ovde pricamo o auto akustici ne o HIFI komponentama to je dvoje isto ali toliko razlicito, da eto i ako znas oko toga svjestan si da se to dvoje ne moze porediti

naravno igy ali imam iskustva i sa auto akustikom radio sam sebi u autu i kolegama iz austrije koji su ovde kupovali ozvucenje a ja im ugradjivao,,,samo mi nije jasno zasto neki misle da su pokupili svu pamet svijeta,,,ne mislim na tebe igy ali nema veze,svako ima pravo na misljenje ali ,to ili se zna raditi ili ne eto toliko od mene pozzz :123: HI FI je sranje tim se ne bavim,bavim se ozvucavanjem clubova i diskoteka a velika je razlika izmedju auto akustike HI FI zvuka i Zvuka sa pravom snagom (realnom snagom)
 
Član
Coswort je upravu za ovo hodanje membrane,ona po pravilu treba da ide naprijed od centra
ako ne onda je spojen + na minus(minus na plus) i membrana ide nazad,ali to nije problem kod ogija sigurno
 
i ja mislim da nije u tom problem, i da je pogresno spojeno dobio bi samo losh zvuk protect zbog tog moze da mu se pali a moze i da se ne pali sve u zavisnosti tehnologije pojacla dali je novije ili starije npr, ja sam imao pojacalo alpina sa jedinim izlazom samo za sub i kad pogresno spojis + - upali protect dok kolega je imao isto pojacalao (starij model)samo sa jednim izlazom za sub i kad spoji pogresno ono radi ali membrana vuce dosta unutra i veoma je primjetan losh zvuk
 
Član
Moze biti do mnogo toga,ne znam tacno kako zvucnik radi,cekati cemo do sutra da vidimo sto ogi kaze;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top