Pitanje za woofer-e

Pitanje za woofer-e

Početnik
Ljudi jel ima neko iskustva sa ovim wooferima znaci imam ponudu da ih kupim covjek kaze da sviraju da ti oci ispadnu a na izgled su OLD SKUL sto mi pomalo smeta 12-ke su a ima i 10-ke i 15-ke.

A i sam izgled ne bih nikad rekao da su sad woooow :icon_eek::icon_eek:
jel zna neko nesto o njima jel ih ima slusao i sl.

Inace vrlo vrlo rejetki woofer-i 200rms na 2 ohma ako se ne varam...

Inace volio bi da se jave oni koji znaju a ne oni komentari sta je ovo ja gluposti i tako to....

zmglt2.jpg


Ovaj momak kaze da je probao 10-ke sve sviraju u house i hip-hop techno sve sve :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:





evo jedan i video inace samo tri imaju na youtube

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=36nMDx0CIMo&feature=related[/video]

ovo pojacalo sto ih ganja i nije tako smjesno kao oni :) ni je im ni cjena tako smjesna :)
 
Početnik
konfekcija jarane, tako su rijetki jer je firma koja ih je pravila propala za 6 mjeseci...
 
Početnik
pioneer GM5300T na njemu pise 380w RMS' + sto se gubi na 100 strana jbg mozda nekih 300 rms ali nije bitno pojacalo bitno mi je da je dobar woofer da mu ne treba velika kutija, da svira i techno i hip hop da je 12''...I naravno da nije skuplji od 180km :)... Ako ima takvih

ps. imao sam na ovom pojacalu Mac Audio Maximus 12'' 300RMS i onako bio sam zadovoljan iz pocetka a posle jbg dosadi pa bih sad nesto jace a nez sta za ovoliko para... Savjeti dobro dosli :)
 
Član
svaki ti svira hip hopa, techno, house, edu majku, narodnjake, sevdalinke itd... samo je pitanje koliko nisko ide...
ako neces veliku kutiju radi kompresiju imat ces bas ali ti nece ispast oci...
mislim da za 180KM mozes naci i nesto bolje od MAC a novo...
 
a drug kakavkonkretan odgovor,,,,,

ja sam isto kao ti u pocetku poceo s nekim znj smecem, treca lijeva marka, nikad cuo i tako to, nabrijani rms ovo ono, ali sve je to slabo, kako sam se dokopao malo kvalitetnijih stvari ne bi mi palo na pamet ikome ono da predlozim, ta znj smeca...

jedino sto po meni moze proci, to je sony za pocetak, ono ako si bas low kinta a treba nesto da svira, nakon toga kenwood, pioneer, alpine...... to je ono od zastupljenijih kod nas, da sad ne navodim neke koji su tesko dostupni kod nas i kad ljudi cuju bjeze ko djavo od krsta....

ako budem kad skoro kroz zvornik naletao javnem ti pa da se nadjemo da cujes kako moj trenutni pioneer drma....
 
Član
ti si ogranicen na 300 i kusur rms-a, i nece ti puno znaciti da uzimas jaci woofer ,

trazi sta sa 250 ili 300 rms-a ali kvalitetnije da ides na 4 ohma ,jer tvoje pojacalo ima u bridge na 4 ohma 300+ rms-a , i nije stabilan na 2 ohm-a ( u brigde ) i naravno kutija malo ozbiljnija i nece ti dosaditi

oglasi ili http://www.caraudio.ba
 
Početnik
Znam u vezi pojacala sve....

A i ove zvucnike nisam cuo uzivo, snimak je samo onako bezze.
Videcu da ih poslusam malo pa cu onda znati sta i kako a slusao sam i sony i pioneer i kenwood nije to to oni samo pune hip-hop ali kad pustis neki techno gde ide malo vise 50-60-70-80hz nema ih nigde sviraju tako da ni oni sami ne znaju sta sviraju gubi se ritam skroz to je ono sto mi smeta najvise jednostavno preteska membrana...

A ove zvucnike mi prodaje bivsi clan foruma Boro Kikanovic (crveni golf 2 ima one paukove u gepeku i Lanzar pojacalo mozda neko zna) i ima ih 8 komada sto 10-ki sto 12-ki i kaze da ih je testirao sa Dynablasterom iz Novog Sada i da su ostali bez teksta za ove woofere tako da ja necu da pricam dok ih ne cujem. Na izgled su ruzni ali ko zna mozda izgled a vara i ne izgledaju optimisticno nikako :) al ko zna :)
 
Član
care woofer manje vise nema nikakve veze sa vrstom muzike koju ces slusat, za to postoje kutije ;) ... do njih ti je ama bas sve ...
 
Top