Pitanje za iskusnije

Pitanje za iskusnije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mislim da će bez problema trajati. Meni je na Lanceru oko 50 ks razlika a i dalje drži mjenjač s 1,5.
Sretno.
 
Član
Trajati će ti to bez problema kada bi trajnost mjenjača zavisila od snage motora koja se izražava u kW, tj. ks kako "iskusniji" "inzinjeri" i "mehanicari" ovdje pisu.
Isto tako i mjenjac se konstruise za broj obrtaja kao glavno mjerilo pri odredjivanju prenosnih odnosa.
:lol::icon_rolleyes::lol::lol:
 
Početnik
Kenno je napisao(la):
Trajati će ti to bez problema kada bi trajnost mjenjača zavisila od snage motora koja se izražava u kW, tj. ks kako "iskusniji" "inzinjeri" i "mehanicari" ovdje pisu.
Isto tako i mjenjac se konstruise za broj obrtaja kao glavno mjerilo pri odredjivanju prenosnih odnosa.
:lol::icon_rolleyes::lol::lol:


ma kakvi prenosni odnosi i obrtaji imaju veze sa ovim problemom. prenosni odnos mu ovisi od zubcanika brzina i diferencijala, to ostaje onakvo kakvo jeste. benzinski motor vrti vece okretaje, samo ce moci ici vise km/h u svakoj brzini. sto je ok

obrtni moment (Nm) je taj koji lomi sve, radi kojeg ce klizat lamela, radi kojeg ce vrtit tockovi. mislim da on nema taj moment da bi mogao tek tako slomiti zubcanik u mjenjacu.

najveci moment u benz. 1.8 motorima iz golfa 2 od 90ks je 145 Nm na 3300 rpm (u GU modela, ostali nesto manje). 1.6 dizel iz golfa 2 radi ja mislim oko 110 Nm na 2400 - 2500 rpm, turbo dizel 155 Nm. to ga nemoze odvaliti, jedino ako se to nebi desilo radi nekog drugog problema, ne ulazim u to
 
Član
O tome i govorim. Sve vrsni mehaničari, a pišu "mjenjač pravljen za broj obrtaja"!??! i slično...

Obrtni moment i jeste bitna stvarka, mjenjači obično imaju oznake do koje gornje granice mogu ići...

usput ne znam da li ima razlike u mjenjačima dizela i turbodizela, 155Nm imaju samo zadnje serije sa 59kW, atmo d 100/110Nm, raniji td 133Nm.

A na auto koji nema najbolje kocnice, amortizere, ima losu lamelu, mjenjac mi se nekako ne cini najbitnijom stavkom. Pravac otpad ili rebuild iz nule.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top