Pitanje u vezi sijalica

Pitanje u vezi sijalica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
NIKAKO !

1. Po tamnom asfaltu, i kisi ne vidis nista

2. zatamnit i pocrnit ce ti sjenilo

3. spalit ce ti grlo pa ces morat lemit i hebavat se bespotrebno

4. Kinesko smece

5. Kinesko smece ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
NIKAKO !

1. Po tamnom asfaltu, i kisi ne vidis nista

2. zatamnit i pocrnit ce ti sjenilo

3. spalit ce ti grlo pa ces morat lemit i hebavat se bespotrebno

4. Kinesko smece

5. Kinesko smece ;)

hahahahaahaha...............hahahahahaha sto me nasmija cuj kinesko smece pod 4 i 5 najvise mi se svidja
 
duurma je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
NIKAKO !

1. Po tamnom asfaltu, i kisi ne vidis nista

2. zatamnit i pocrnit ce ti sjenilo

3. spalit ce ti grlo pa ces morat lemit i hebavat se bespotrebno

4. Kinesko smece

5. Kinesko smece ;)

hahahahaahaha...............hahahahahaha sto me nasmija cuj kinesko smece pod 4 i 5 najvise mi se svidja
već sam odustao od toga...malo sam razmislio...ma nema šanse da to stavljam da plane auto.....samo xenon kao što kaže drug duurma.....taman nekih 6000k.....a jeli slučajno neko viđao po sarajevu po gradu ima onaj jedan passat, ne karavn nego limuzina...naprijed mu xenoni....al plavi baš baš.....haman ko diode za pozicije....jeli neko slučajno viđao i koliko su ti onda kelvina?
 
Član
BAHRO_BAKY je napisao(la):
duurma je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
NIKAKO !

1. Po tamnom asfaltu, i kisi ne vidis nista

2. zatamnit i pocrnit ce ti sjenilo

3. spalit ce ti grlo pa ces morat lemit i hebavat se bespotrebno

4. Kinesko smece

5. Kinesko smece ;)

hahahahaahaha...............hahahahahaha sto me nasmija cuj kinesko smece pod 4 i 5 najvise mi se svidja
već sam odustao od toga...malo sam razmislio...ma nema šanse da to stavljam da plane auto.....samo xenon kao što kaže drug duurma.....taman nekih 6000k.....a jeli slučajno neko viđao po sarajevu po gradu ima onaj jedan passat, ne karavn nego limuzina...naprijed mu xenoni....al plavi baš baš.....haman ko diode za pozicije....jeli neko slučajno viđao i koliko su ti onda kelvina?

Vidio sam ja ono je 12k minimalnoooooo
 
Član
1.6000K - cisto bijela
2.8000K - ide na plavo
3.9000K - ide jos vise na plavo nije preporuceno zamara oci
4.12000K - ljubicasto
 
Član
Kod mene na mercedesu su bile od 100W bez relaja i nije bilo nikakvih problema nit je sta izgorilo vise od pola godine radile i auto prodato s njima,najveci je belaj vozit s njima ako je magla vidljivost je :icon_evil: al upalis halogenke sa obicnim sijalicama i :icon_smile:

Al' ako ces ves stavljat stavi i releje il zamijeni za iste samo od 60/50W

Il radije skupi pa stavi xenone jer bilo koje halogene ne mogu se poredit sa xenonima al' i xenoni su kod nas skoro svi kineski :cool:
 
Član
ja.imam.iste.ovakve.na.autu.vec.2.godine.nit.su.pregorjele.nit.je.bilo.sta.sa.sjenilima.i.instalacijom,normalno.radi
 
Član
sijalice od 100w vremenom sprze sjenilo,ide par releja i par osiguraca... a moze se desiti da se od toplote u faru stvori bijela ''prasina'' koja se lijepi na staklo-predpostavljam da se silikon koji drzi staklo smeksa i pusta neke okside sta li vec pa zamagli, posto sam imao i ja problem sa tim,pa sam otvarao far i cistio.. vozio par mjeseci i neki dan uzmem bixenon svjetla, sam merak:icon_smile: osvjetlim sebi put a i autu ispred:icon_biggrin:
 
Član
auu jbt i ja sam stavio neki fazon xenon plavkaste a bijelo svijetle bolje od obicnih al nisam gledao koliko je wati ide vidjet izgorit ce mi KEC:123:
 
kod mene u far ide H4 + H1 i za duga se koriste oba i H4 i H1 ove H4 su 90/100W, a H1 100W.. i nisam nista mjenjao od instalacije, sve radi ok.. a ove sa plavim staklima su mi bezveze, kod mene su slicne kao ove sa slike tj staklo zuckasto, plavo i bijelo.. i potpuno bijelo svijetle, nimalo plavo.. i jako se dobro vidi sa njima, daleko bolje neg sa obicnim sijalicama.. a duga zbog duplih sijalica da negovorim, mada uskoro ide xenon u kratka..

H10-Auto-Halogen-Bulbs.jpg
 
Član
Ja sam evo godinu imao ove plave od 100w i nije bilo nista,ali eto nedavno mi se istopili neki osiguraci i ona instalacija sto rekoh ispod brave,znaci samo je pitanje vremena kada ce ti nesto sjebat ako ih koristis bez releja,da li posle jedan mjesec ili posle godinu dana.......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top