Pitanje u vezi sijalica

Pitanje u vezi sijalica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh ovako...danas kupim za farove one sijalice ko fazon xenona.....eh sada me interesuje pošto su mi na autu bile one stasndardne 12V 60/55 W, a ove što sam uzeo su 12V 100/90W, eh sada me interesuje smijem li ih staviti, oćeli praviti probleme, jer su jače i dali je normalno da kada ubace se ove sijalice, jaran mi uzeo sebi na auto isto....ali kod njega su drugačije....4000 kelvina piše na njima....i nisu mu gorile 20 sekundi on da skine vrele...dali je to normalno??


hvala svima unaprijed koji pomognu, a evo slika kako izgledaju te moje sijalice....
 
Legend
nemoj ovo ni po sto stavljat na auto
vjerj mi, smece najvece
prvo, od 100w vise se griju, pali sjenilo, instalaciju kao i sam prekidac
druga stvar je to sto se po kisi nista ne vidi (bukvalno) gore nego sa xenonima
a i po noci, nema nikake razlike

moja topla preporuka da ne stavljas ovo na auto ;)
 
.nOKe je napisao(la):
nemoj ovo ni po sto stavljat na auto
vjerj mi, smece najvece
prvo, od 100w vise se griju, pali sjenilo, instalaciju kao i sam prekidac
druga stvar je to sto se po kisi nista ne vidi (bukvalno) gore nego sa xenonima
a i po noci, nema nikake razlike

moja topla preporuka da ne stavljas ovo na auto ;)
ok...hvala puno drug na pomoći...;)
 
Član
isto imam misljenje kao .nOKe
jest da sam i ja to imao davno na mercedesu (kad je pravi xenon bio 1000 KM) i odlicni su bili plato 16 KM svijetlil skoro ko xenon i prodao sam auto nisu pregorili,a jaran uzeo na astri i sve mu pregorilo. pa ako hoces da rizikujes bujrum:D
 
arminnn je napisao(la):
isto imam misljenje kao .nOKe
jest da sam i ja to imao davno na mercedesu (kad je pravi xenon bio 1000 KM) i odlicni su bili plato 16 KM svijetlil skoro ko xenon i prodao sam auto nisu pregorili,a jaran uzeo na astri i sve mu pregorilo. pa ako hoces da rizikujes bujrum:D
uh...onda ih iz ovih stopa razbijam....:lol:
 
Član
Pa odes i zmajneis sijalice za slabje tamo gdje si te kupio ili stavis rele, mimo svoje instalacije ,obicni rele 4 nogice 5-10KM i mogu te od 100w, ali ove od 55/60w bolje svijetle ,a i za nih preporucam rele.
Sto se griju je normalna stvar, pa kucna sijalica se ugrije za 20 sec. auto sijalica narocito ,nizak je napon ali je struja velika.
 
G_T_I je napisao(la):
Pa odes i zmajneis sijalice za slabje tamo gdje si te kupio ili stavis rele, mimo svoje instalacije ,obicni rele 4 nogice 5-10KM i mogu te od 100w, ali ove od 55/60w bolje svijetle ,a i za nih preporucam rele.
Sto se griju je normalna stvar, pa kucna sijalica se ugrije za 20 sec. auto sijalica narocito ,nizak je napon ali je struja velika.
ma najviše se bojim što su standardne u autu 55/60W, a ove 100/90W....da ne plane instalacija...neću se igrat bogami...radije stavit xenone....
 
Član
sto se zezate svi sa tim sijalicama od 100w izgore sjenila ako nemas releje instalacija plane sve pregori cak i bord computer moze pregoriti daj mu releje daj mu ono daj mu ovo zato ugradis xenone koji kostaju nekih 150KM ugrade se za 15min i prst u uho kada prodajes auto fino ih skines i prodas
 
Član
da ne bi i ja otvaro temu,i ja imam neke sjelice nove H4 60/55W nisu plave već
malo zelene plave prozirne al skoro neprimjetno kao nješta XENON MEGA WHITE ,
smiju li se te staviti ako su već na autu 60/55w
ja bio uzeo za auto al drugi dan auto slupano nisam uspio ni oprobati voziti naveče da vidim kakve su :icon_sad: :D
 
Član
Ja sam nedavno morao mijenjati ono sranje,onu instalaciju ispod brave,bila se istopila i ona i nekoliko osiguraca...nisu mi radili brisaci,grijanje i svjetla.....i to sve zbog tog sranja......zato ili xenon ili obicne stavljaj....;)
 
Član
Trozic je napisao(la):
da ne bi i ja otvaro temu,i ja imam neke sjelice nove H4 60/55W nisu plave već
malo zelene plave prozirne al skoro neprimjetno kao nješta XENON MEGA WHITE ,
smiju li se te staviti ako su već na autu 60/55w
ja bio uzeo za auto al drugi dan auto slupano nisam uspio ni oprobati voziti naveče da vidim kakve su :icon_sad: :D
[/quote

te mozes staviti nece se nista dogoditi jer sam ih ja imao skoro godinu dana na autu ali nijedna sijalica halogena nije ni priblizna xenonu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top