pITANJE U VEZI POLIRANJA????

pITANJE U VEZI POLIRANJA????

Član
Naime ispolirao sam auto nedavno svo,nekom profi 3M pastom.Išlo se u dvije ruke gruba i fina...tj neko mlijeko na kraju.....I rezultat je fantastičan ,međutim kad je auto po uličnom rasvjeetom ili direktno na suncu na laku su mi neke mrlje tj.lak nije čist sve kao da je zamrljano...Dok kad je u hladu sija se prefektno...E sad jel to do polirke ili do mene ili fali još nešto???ko zna šta uradim neka piše....????pozzzz
 
bad_look je napisao(la):
Naime ispolirao sam auto nedavno svo,nekom profi 3M pastom.Išlo se u dvije ruke gruba i fina...tj neko mlijeko na kraju.....I rezultat je fantastičan ,međutim kad je auto po uličnom rasvjeetom ili direktno na suncu na laku su mi neke mrlje tj.lak nije čist sve kao da je zamrljano...Dok kad je u hladu sija se prefektno...E sad jel to do polirke ili do mene ili fali još nešto???ko zna šta uradim neka piše....????pozzzz

pitaj MTR, profesora za poliranje;)
 
Početnik
nisam neki profesionalac, al znam da kad se gruba nanosi pasta (abrazivna), ne smije se nanositi na auto po suncu ili kad je prevruce, i ne smije se dugo zadrzavati na limu, jer sadrzi sastojke koji se vezuju za lak i mogu na njega djelovati da ostave mrlje kakve si naveo...

ako si radio nesto od ovoga to ti je objasnjenje, a naravno nek MTR i drugi koji se bave tim profesionalno bace koji postic sa detaljnijim obrazlozenjem i sl...

Nadam se da sam pametno zborio:)

LP
 
Član
ti si vjerojatno radio prvo zelenom pa zutom.a sad bi treba uzem malo 3m-ove ljubicasti cep za sjene.ne treba ti 0.3 za komplet auto.i to bi ti bilo to
 

MTR

Član
prvo , cime si radio ? rucno ili masinom ? kako si radio , koja je pasta od 3M-a bila ? kakvo mlijeko , nema takve paste !!
Ako si radio sa 3M-om onda moras po ps-u odradit masinom i pripadajucim spuzvama , nista krpe i ta sranja , zato su ti ostale sjene , moguce je da si nesto zajebao zato ti se preljeva po svjetlom , jos ako si radio u necistim uslovima sigurno je da si napravio jos parnica koje jos ne vidis posto je pasta zamjesala boju u lak .
de mi samo napisi kako si i sta radio da ti kazem kako ces popravit .
imam jednu tuznu za tebe , morat ces sve ponovo
 
Član
Ma ja sam radio nekom bijelom prvo ide gruba pa onda fina tj neko mlijeko......Gruba se nije dugo zadržavala na limu i radio sam u hladu u garaži dok je kiša padala.....Sad ne znam jel postoji neki fazon kod tog poliranja,i d anapomenem radio sam vatom.......I Još jedno pitanje jel kad s enanese pasta na lim treba sačekati da se osuši pa onda utrljavati?????pozzzz
 

MTR

Član
joj majko , kakvom vatom bog s tobom , nema susenja sto se vise susi postaje abrazivnija , nego jesi masinom ili rukom ?
 
Član
Ihh jbt lahko je to znam da bi odradio...al nisam baš pri para sad i ne isplati mi s enikako jer je u zenici dolaziti......:(
 
Član
Pogledaj malo šta je čovjek radio i kako radi, ja mislim da ti se itekako isplati do Ze samo skupi lovu i lagano. Nije ništa propalo ne žuri ti se toliko, kad budeš imao lovu završi.
 
Top