Pitanje: Koliko kosta prijevod vozila?

Pitanje: Koliko kosta prijevod vozila?

Član
emir_89 je napisao(la):
evo kako mozes najjeftinije proci, ja sam prevodio sa sebe na drugo lice (nebitno sto :D) kupili na trafici kupoprodajni ugovor i prekrizili kupoprodajni napisali DAROVNI - to je kao da ti poklanja neko, popunili to, otisli u opstinu na salter, ovjerili to i nista nije placano, tek kasnije kad se predaje za saobracajnu, to se placa...

znaci prevod izasao 0 KM, ako ne racunam taj obrazac :D

ccc pa ti varas drzavu hahahahah
 
Član
heheheh sami su sebi krivi. jesam ih vala zakinuo nema sta. mora da je to povuklo ovu ekonomsku krizu u drzavi... :lol:
 
100% provjereno,ja juce prodao nekog golfa i tip odma preveo,napravili u agenciji kupuprodajni ugovor kosta 40KM i ostale usluge prevod,vlasnicka knjizica,saobracajna,zeleni k. ti kostaju 39,dakle sve zajedno 79KM.ako hoces jeftinije proci,napravi kupoprodajni ugovor u nekoj opstini,tri primjerka su 6KM i to je to,onda ce te izaci nepunih 50KM.
 
Član
znaci ako ja hocu da da kupim auto u Sarajevu koje je registrovano do Decembra npr, a ja sam nastanjen u Kaknju, trebam otici sa vlasnikom u agenciju koja vrsi prevod vozila ili u neko osiguranje i platiti to sve, nekih 80-ak km. I odma na licu mjesta dobijam novu saobracajnu na svoje ime, kupoprodajni ugovor i ostale dokaze da je auto na meni ili trebam to sad nesta vracat tablice u opstinu ovdje u kaknju ili ostaju iste tablice do isteka registracije?

Ja sam to radio prije 2 godine ali nisam mijenjao opstinu pa me zato zanima moram li mjenjati tablice odma ili pri isteku registracije? I hocu li odma na licu mjesta dobiti novu saobracajnu i vlasnicku knjizicu?
 
Član
Ja sam to ovako radio,otišao sam sa vlasnikom(nisu na njemu papiri bili,imao je kupo prodajni ugovor i punomoć) u knjižaru,KUPIO KUPO PRODAJNI UGOVOR ZA 1KM,otišao u općinu i ovjerio ga za 3 km:icon_confused:
Registracija je trajala još pola godine(do 5 mjeseca).Kada dođe do isteka registracije,otići ću u osiguravajuću kuću i dati njima kupoprodajni,kopiju osobne bivšeg vlasnika(koji je iz Zenice ili Tuzle,nisam siguran) i papire od auta:icon_question:
 
Odeš u neko osiguranje i napraviš kupoprodajni ugovor to ti je 20-30 KM. Onda moraš izvaditi i saobraćajnu na svoje ime znači mjenjaš saobraćajnu, a pošto je druga opština i tablice i ponovo registruješ a imaš pravo na povrat neiskorištenog djela osiguranja od osiguravajuće kuće ako ti je na primjer to auto registrovao do 12 mjeseca i imaš još osam mjeseci dobićeš dvije trećine vrijednosti polise povrata i nanovo registruješ na svoje ime i plaćaš sve kao kod standardne registracije. Kad uplatiš saobraćajnu, tablice, osiguranje, putarinu i sve što treba za registraciju skineš tablice odneseš u SUP u svojoj opštini i oni po službenoj dužnosti odjave auto u Sarajevu i onda registruješ u svoj opštini i daju ti nove tablice i saobraćajnu. Prije je moglo da voziš auto ako si preveo na sebe a da glase papiri na prethodnog vlasnika ali sada po zakonu ne može, ili vozaj do isteka registracije pa onda prevodi ili registruj na svoje ime i uzmi povrat osiguranja.
 
Top