Pitanje: Koliko kosta prijevod vozila?

Pitanje: Koliko kosta prijevod vozila?

Član
prije 2 godine je bio prevod 20 KM, trebala ti je samo kopija licne od vlasnika i nije bilo problema. to se meni desolo u tuzli. e sad da li se sta promijenilo i kakvo je stanje u sarajevu ne znam.
a najbolje nazovi neko osiguranje i pitaj njih. ;)
 
Član
meni sa kopijom licne od vlasnika, i naravno obavezni tehnicki, nove table stim i saobracajna = 100 km... ako hoces da ti slikam uplatnice, da ne mislis da te lazem
 
Član
meni samo treba prijevod...auto je odjavljeno znaci,samo kupoprodajni ugovor i nista vise!Samo da auto bude na meni...a koliko sam ja skontao, ja u tz mogu onda dobiti novu saobracajnu,tablice i reg auto...
 
Član
ovako meni pise


Sticker Nalja - 5 km
Potvrda o registraciji - 5 km
Potvrda o vlasnistvu vozila - 5 km
Taxa - 20 km
Tablice - 20 km
Tehnicki pregled 28.50 km

Oko stoje sa taxama u banci za uplatnice
 
Član
evo kako mozes najjeftinije proci, ja sam prevodio sa sebe na drugo lice (nebitno sto :D) kupili na trafici kupoprodajni ugovor i prekrizili kupoprodajni napisali DAROVNI - to je kao da ti poklanja neko, popunili to, otisli u opstinu na salter, ovjerili to i nista nije placano, tek kasnije kad se predaje za saobracajnu, to se placa...

znaci prevod izasao 0 KM, ako ne racunam taj obrazac :D
 
Član
Kupoprodajni ugovor je oko 25KM, zavisi od opstine do opstine i od onog ko ti ga radi. Sa njim mozes voziti auto ako je jos registrovano na prethodnog vlasnika. Ako znas sam napraviti kupoprodajni ugovor, napravis ga i ovjeris potpise u opstini, to ne bi trebalo biti vise od 10 KM.

Kad registrujes auto, onda je nesto skuplje, jer mora ici potvrda o registraciji i tablice, sto ne ide kod obicnog produzavanja.
 
Ti ces praviti prijenos vlasnistva jer je auto bio tamo prijavljen sada ovdje...Mislim da prijenos vlasnitstva dodje 50 KM (barem mi tako rekose u "kuci" koja se bavi komisionom prodajom rabljenih vozila)...
 
Evo sad se vratio vezano za prevod, 110 KM me izaslo, kupio auto u Tuzli, a prevodim ga na sebe u Gradačac, kupoprodajni ugovor, morao sam predati za nove tablice, nova saobracajna, vanredni tehnicki odraditi i to sve me izaslo 110 KM, a registracija mi vazi jos nekih 6 mjeseci. Znaci, 20 KM ugovor, 27,5 tehnicki, 55 marki uplata za tablice, saobracajnu itd. Na 55 dodas proviziju banke 7,5 KM to te izadje 62,5. Znaci komplet sve 27,5 + 20 + 62,5 = 110 KM!

Mozes ti samo kupoprodajni ugovor napraviti, ukoliko je auto registrovano i to te izadje 20 KM, al' racunaj da se auto i dalje vodi na prethodnom vlasniku, u slucaju da on napravi neku kaznu u medjuvremenu prije isteka registracije, ne mozes auto prevesti na sebe i registrovati, ako on ne plati kazne, ili moze reci da ti platis kazne njegove ako hoces prevesti! Ukoliko hoces nove tablice, novu saobracajnu na svoje ime (sluzbeno odjavljivanje auta sa prethodnog vlasnika) a da registracija ti i dalje vazi, kao kod mene, imam jos nekih pola godine registraciju, samo sam preveo na sebe, al' sam morao nove tablice i saobracajnu i tehnicki odraditi, nece te kostati ispod 100 KM.. Ovi gore savjeti izgleda kao zesca muljaja, ako hoces legalno da sve odradis, da nemam brige kasnije hoces li moci prevesti na sebe il' neces, odmah se rijesi sve komplet i nemas brige!
 
Član
odes drug negdje u osiguranje za registraciju vozila, oni ti tamo sve zavrse provjere jesu li uredu papiri, ima li kazni... daju ti papir da si kupio potpises i ti sa bivsim vlasnikom nemas vise nista, izadje te oko 80KM zavisi koje je auto... poslije ti samo oni posalju saobracajnu sa tvojim imenom i vozi misko;)
mozes i u opstini potpisati i OVJERITI obavezno kupoprodajni ugovor i onda kad dodjes u tuzlu imas fore 8 dana da prevedes auto na sebe
 
kupoprodajni ugovor na Grbavici (u stadionu) u Din-BH,je 30 tak markica...sve ostalo zavrsavas kad hoces da ga registrujes..posto si ti iz Tuzle treba ti i kopija L.K od onog ko je prijasnji vlasnik,zato sto auto ide u drugi kanton...
sve ostsle troskove placas kad ponovo registrujes auto...onda nove tablice...i te gluposti
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Evo sad se vratio vezano za prevod, 110 KM me izaslo, kupio auto u Tuzli, a prevodim ga na sebe u Gradačac, kupoprodajni ugovor, morao sam predati za nove tablice, nova saobracajna, vanredni tehnicki odraditi i to sve me izaslo 110 KM, a registracija mi vazi jos nekih 6 mjeseci. Znaci, 20 KM ugovor, 27,5 tehnicki, 55 marki uplata za tablice, saobracajnu itd. Na 55 dodas proviziju banke 7,5 KM to te izadje 62,5. Znaci komplet sve 27,5 + 20 + 62,5 = 110 KM!

Mozes ti samo kupoprodajni ugovor napraviti, ukoliko je auto registrovano i to te izadje 20 KM, al' racunaj da se auto i dalje vodi na prethodnom vlasniku, u slucaju da on napravi neku kaznu u medjuvremenu prije isteka registracije, ne mozes auto prevesti na sebe i registrovati, ako on ne plati kazne, ili moze reci da ti platis kazne njegove ako hoces prevesti! Ukoliko hoces nove tablice, novu saobracajnu na svoje ime (sluzbeno odjavljivanje auta sa prethodnog vlasnika) a da registracija ti i dalje vazi, kao kod mene, imam jos nekih pola godine registraciju, samo sam preveo na sebe, al' sam morao nove tablice i saobracajnu i tehnicki odraditi, nece te kostati ispod 100 KM.. Ovi gore savjeti izgleda kao zesca muljaja, ako hoces legalno da sve odradis, da nemam brige kasnije hoces li moci prevesti na sebe il' neces, odmah se rijesi sve komplet i nemas brige!

evo o cemu sam vam ja govorio, samo prevod nije skup, ali promjena vlasnika jeste. sta lupate bezveze, znam sta sam napisao
 
Top